هشت سرنشین لنج ایرانی با همکاری گارد ساحلی عمان نجات یافتند
+ پ -
هشت سرنشین لنج ایرانی با همکاری گارد ساحلی عمان نجات یافتند
رئیس اداره حفاظت و ایمنی دریایی هرمزگان:

هشت سرنشین لنج ایرانی با همکاری گارد ساحلی عمان نجات یافتند

رئیس اداره حفاظت و ایمنی دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از نجات هشت سرنشین یک فروند لنج ایرانی سانحه دیده در آب های کشور عمان با همکاری گارد ساحلی این کشور خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ اسماعیل مکی زاده، رئیس اداره حفاظت و ایمنی دریایی هرمزگان گفت: یک فروند لنج تجاری ایرانی که از بندر دبی در کشور امارات عازم بندر چابهار بود، در نزدیکی جزیره “سلامه فناکو” (شمالی ترین جزیره کشور عمان) به علت نقص فنی موتور و آبگرفتگی اعلام اضطرار کرد.

 

 

 

وی افزود: مرکز جستجو و نجات دریایی بندرعباس(MRCC) بلافاصله پس از دریافت پیام اضطرار، ضمن اطلاع رسانی به مالک شناور از تعاونی های لنج داران بندرعباس، جاسک و سیریک درخواست همکاری کرد.

 

 

 

مکی زاده اظهار داشت: با انجام هماهنگی لازم با گارد ساحلی عمان، یک فروند ناوچه به محل سانحه اعزام و با همکاری کشتی “نگار” در منطقه، پیام اعلام اضطرار به شناورهای عبوری ارسال شد.

 

 

 

رئیس اداره حفاظت و ایمنی دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در مرحله پایانی عملیات، یک فروند لنج صیادی به محل سانحه اعزام و شناور مضطر به مقصد بندر سیریک در سواحل شرقی استان هرمزگان یدک شد.

 

 

مکی زاده در پایان ضمن اشاره به موفقیت آمیز بودن این عملیات و نجات لنج باری از خطر غرق شدن، خاطرنشان کرد: در حال حاضر هر ۸ سرنشین این شناور در صحت و سلامت کامل هستند.

 

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff