هشتمین همایش بین المللی ایکائو در کیش به کار خود پایان داد
+ پ -
هشتمین همایش بین المللی ایکائو در کیش به کار خود پایان داد

در مراسم اختتامیه هشتمین همایش بین المللی ایکائو، مدیرکل فرودگاه بین المللی کیش اشاعه بدبینی و ایجاد فضای احساس ناامنی در کشور را از تلاش های سوداگران در راستای ایجاد فاصله و تفرقه افکنی دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس،  کوروش فتاحی مدیرکل فرودگاه بین المللی کیش در این مراسم گفت: فاصله و تفرقه افکنی ها ضمن اشاعه بدبینی ها،  فضایی مناسب را برای جولان سوداگران آشوب ایجاد می‌کند و بالعکس نزدیکی، آگاهی و تبادل اطلاعات موجبات همدلی و ارتباطات را فراهم می سازد که نتیجه آن امنیت، صلح و توسعه است.

 

وی افزود: ایران سلامی یکی از اولین کشورهایی است که  به عضویت پیمان شیکاگو پیوست و همچنین یکی از اولین اعضای سازمان هواپیمایی کشوری است و مقررات ایکائو را مقررات پیشرو در زمینه سازی ارتباطات و تبادل اطلاعات در جهت خدمات و پرهیز از آشوب می داند، لذا نه تنها علاقه مندانه بلکه کاملا، مشتاقانه به مطالعه و پیاده سازی آنها پرداخته است.

 

ازنتایج آن می توان به دهها سال حقوق بیمه پروازهای عمومی از فضای کشورمان و یا نشست و برخاست امر پرواز در فرودگاه‌های کشور به آن اشاره کرد که همگی در پرتو منویات سازمان ایکائو و در کمال هماهنگی با  کشورهای همسایه بوده است.

 

فتاحی تاکید کرد: امروز نیز که موضوع MRTDو البته PKD به جهت ارتقاء خدمات و امنیت در دستور کار ایکائو و کشورهای عضو علاقمند قرار گفته است ما نیز به جهت توسعه اقتصادی کشور به دنبال توسعه ارتباطات و لزوما ارتقاء امنیت برای حفظ توسعه هستیم مشتاقانه MRTD و PKD را پیگیری و البته پیاده‌سازی می‌کنیم.

 

وی با بیان اینکه خوب می دانید که دوران بلوغ مجدد استعدادها و پتانسیل های ایران اسلامی در عرصه بین المللی اغاز شده افزود: ایران اسلامی از جمله کشورهایی است که به جهت توسعه همه جانبه خود نیازمند به توسعه حمل و نقل، بهبود خدمات و ارتقاء امنیت و ایمنی ملی است.

 

مدیر کل فرودگاه بین المللی کیش خطاب به میهمانان خارجی گفت: شمابه عنوان سفیری از این همایش، پیام صلح و دوستی درخواست همکاری ایران اسلامی را به کشورها و ارگان های خود ابلاغ کنید که در این صورت از شما سپاسگزار خواهم بود.

 

وی با بیان اینکه طی اقامت چندروزه در کیش شاهد امنیت، زیبایی و خدمات رسانی در این جزیره زیبا بودید گفت: جزیره کیش به عنوان قطب گردشگری ایران در مرکز خلیج همیشگی فارس واقع شده و مشتاق حضور پی در پی و مساعد شما برای ساختن جزیره ای زیباتر با استفاده از افکار زیبای شماست.

 

از برگزاری نمایشگاه  بین المللی هوانوردی در تاریخ ۱۷ تا ۲۰ نوامبر در جزیره کیش خبرداد و گفت: هشتمین نمایشگاه بین المللی هوانوردی در کیش است که به عنوان قطب گردشگری جمهوری اسلامی ایران  در مرکز همیشگی فارس مشتاق حضور و همدلی شما است .

 

اجلاس سه روزه ایکائو که در رده اجلاس های امنیت هواپیمایی و بین المللی برای مقابله با تردد مجرمان بین المللی است با همکاری مشترک وزارت کشور، سازمان هواپیمایی کشوری، وزارت امور خارجه، سازمان ثبت احوال، قوه قضائیه، وزارت اطلاعات، دستگاه‌های عضو ستاد گذرنامه، پلیس ناجا در حوزه تخصصی اسناد مسافرتی و هویتی قابل خواندن با ماشین MRTD برگزارشد.
در این همایش بین المللی و جهانی علی عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، محمد‌حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور، مسئولان وزارت خارجه، نمایندگان کشورهای عضو ایکائو، سازمان های فعال در زمینه هوانوردی و صنایع هوایی از جمله سازمان ملل، ایکائو، انجمن بین المللی شرکتهای هواپیمایی (IATA) و نمایندگانی از وزارتخانه های اطلاعات، راه و شهر سازی و امورخارجه حضور داشتند .
ایکائو یا سازمان بین المللی هوانوردی کشوری(International Civil Aviation Organization) به صورت مخفف (ICAO) یک نهاد تخصصی در سازمان ملل متحد است که در هفتم دسامبر سال۱۹۴۴ پس از تصویب و امضای پیمان حمل و نقل هوایی موسوم به پیمان شیکاگو تشکیل شد که موجودیت آن نیز به طور رسمی در سال ۱۹۴۷ اتفاق افتاد و وظیفه هماهنگ سازی استانداردهای بین المللی پروازی و مدیریت خطوط هوایی در سطح جهان است که ایران نیز در سال ۱۹۴۸ به صورت رسمی به پیمان شیکاگو و در نتیجه به ایکائو پیوست.

 
هشتمین اجلاس بین المللی ایکائو از۲۰ تا ۲۲ اردیبهشت در مرکز همایش های بین المللی خلیج فارس  جزیره کیش برگزار شد.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff