تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 464080
تاریخ انتشار:جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۸| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
فعال فرهنگی و هنری جاسک مطرح کرد:

هزینه‌ برگزاری مراسمات را از جیب می‌دهیم/کمک به جشن های فرهنگی و مذهبی برای برخی مسئولان سخت است!

فعال فرهنگی با بیان اینکه از مسئولان انتظار داریم در انجام فعالیت های فرهنگی ما را حمایت کنند، گفت: کمک به انجام فعالیت های فرهنگی و هنری برای برخی مسئولان سخت است ما هزینه انجام مراسمات را از جیب می دهیم و حداقل انتظار داریم در مراسمات حضور داشته باشند.

هزینه‌ برگزاری مراسمات را از جیب می‌دهیم/کمک به جشن های فرهنگی و مذهبی برای برخی مسئولان سخت است!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از فرهنگ کده؛ جمهوری اسلامی ایران بعد از انقلاب مردم ولایت مدار و با ایمان، به رهبری امام خمینی توانست پله های تعالی را هر روز طی کند و بر محور همین نهضت انقلاب اسلامی قوانین و دستورالعمل های کشور در حوزه های مختلف مذهبی،اقتصادی، دینی، فرهنگی و تبلیغی تشکیل شد و به تناسب آن دستگاه‌ ها و نهادهای کشور موظف به اجرای سیاست گذاری بوده و همچنین حمایت های معنوی و مادی از مراکز علمی و فرهنگی و مذهبی و موسسات هستند.

آنچه غیر قابل امتناع است حضور باشکوه و باصلابت مردم ایران اسلامی و به ویژه استان هرمزگان در فعالیت‌های فرهنگی ،دینی،مذهبی و ملی است و ملت باغیرت و ولایی ایران اسلامی به ویژه در برپایی مراسمات دینی و مذهبی سر از پای نمی‌شناسند و بیشترین هزینه ها و بهترین امکانات شخصی خود را که حاصل دسترنجشان است برای تبلیغ و ترویج مکتب حیات بخش اسلام ناب محمدی هزینه می کنند.

در شهرستان جاسک نیز جوانان و مردم باایمان در تمامی مراسمات مختلف، باپای دل به میدان می آیند و آنچه از توانشان برمی آید برای برگزاری بهترین مراسم مذهبی انجام می دهند که دهستان پیوشک نمونه در برگزاری مراسمات مذهبی مردمی است.

آنچه دیده می شود برخی ادارات و نهادها در شهرستان جاسک برای همکاری حداقل ها در برگزاری جشن ها و مناسبت های مذهبی تا حدی سهل انگاری می‌کنند که موجب گلایه مندی مردمی که از جان و دل پای میدان هستند را فراهم آورده اند.

محمد دردآب، فعال فرهنگی دهستان پیوشک بخش لیردف شهرستان جاسک در گفتگو با فرهنگ کده، اظهار کرد: در زمینه فعالیت های فرهنگی ، هنری، دینی، امور خیریه،گردشگری و ادبیات بلوچی فعالیت دارم.

 مراسمات فرهنگی بدون هیچ هزینه ای از سوی مسئولان برگزار می کنیم

فعال فرهنگی دهستان پیوشک بیان کرد: بنده به مدت ۴ سال مراسمات فرهنگی بخش لیردف و بخصوص دهستان ۱۶۰۰ نفری پیوشک همراه با گروه هنری ام بدون اخذ هیچ گونه هزینه برگزار می کنیم.

دردآب در ادامه افزود: برگزاری همایش با نام «شهر ما خانه ما» جمع کردن زباله های سطح شهر و همچنین تقدیر از بهترین دانش آموزان در تمام مدارس ابتدایی بخش جهت ترغیب و تشویق آنها برای تحصیل با اجرا کردن مراسمات کوچک، زیرا میزان ترک تحصیل با این برنامه ها پایین آمده است.

وی با بیان اینکه طی این چهار سال در برگزاری مراسمات فرهنگی هیچگونه اعتباراتی به مجموعه ما داده نشده و تمامی این فعالیت ها به صورت خودخوش برگزار کرده ایم، گفت: برگزاری همایش هم اندیشی بزرگان و علما با جوانان و آموزش کار تئاتر به ۲۰ نفر دانش آموز ۱۲ تا ۱۸ سال و نقش آفرینی در نمایش های آرزوی تحصیل، کمک پیرمرد ، پروانه و غنچه و…بخشی از فعالیت های فرهنگی و هنری ما است.

وضعیت فرهنگی و هنری جاسک رو به پیشرفت است

این فعال اجتماعی جاسک تصریح کرد: شهر لیردف تا ۴ سال گذشته حتی یک مجری برای اجرای هیچ گونه برنامه ای نداشت اما در حال حاضر  ۴ مجری توانمند در حد شهرستان پرورش داده ایم که تمامی برنامه ها را در سطح لیردف اجرا می کنند.

دردآب گفت: ما شاعرانی جوانی در دهستان پیوشک داریم که شعر نیمایی می سرایند و همه را به اوج آورید و بهترین های صوت و آوازها بخش را پرورش دادیم و بسیاری از مسائل فرهنگ سازی در بخش کودک و نوجوان و ایفای فرهنگ بلوچی اصیل از دیگر فعالیت های فرهنگی و هنری ما است.

وی به برنامه های آتی خود اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه های آینده ام معرفی مجموعه ام در سطح استان و شهرستان و پوشش کل شهر لیردف از نظر فرهنگی و هنری است.

فعال فرهنگی هرمزگان با اشاره به وضعیت فرهنگی و هنری شهرستان جاسک، افزود: با فعالیت ها و پیگیری های رییس اداره ارشاد جاسک وضعیت فرهنگی و هنری شهرستان جاسک رو به پیشرفت است اما در بخش لیردف بسیار ضعیف بود ولی الحمدالله رو به بهبود است.

هزینه انجام مراسمات را از جیب می دهیم/مسئولان در مراسمات فرهنگی حضور پیدا کنند

دردآب با بیان اینکه از مسئولان انتظار داریم در انجام فعالیت های فرهنگی ما را حمایت کنند، تاکید کرد: کمک به انجام فعالیت های فرهنگی و هنری برای برخی مسئولان سخت است ما هزینه انجام مراسمات را از جیب می دهیم و حداقل انتظار داریم مسئولان در مراسمات فرهنگی حضور داشته باشند.

شعار ما «امر الی معروف و نهی عن منکر» است

وی با بیان اینکه از اینکه به مردم خدمت می کنم احساس خوبی دارم، افزود: شعار ما «امر الی معروف و نهی عن منکر» اگر چه کار های فرهنگی هنری به جایگاه نماز و روزه نمی رسد ولی جزء امر به معروف است که ما بسیار روی آن تاکید کرده ایم.

فعال فرهنگی جاسک به نقش برنامه‌های فرهنگی در پویایی جامعه اشاره کرد و گفت: برنامه‌های فرهنگی و هنری در شادی و نشاط، تقویت روحیه و امید و شادابی زندگی بسیار حائز اهمیت است و جامعه ما به دلایل مختلف جامعه آن‌چنان شادابی نیست و گاهی آمار معضلات و اختلالات فردی و اجتماعی خطرناک است.

دردآب اضافه کرد: جامعه‌ای که می‌خواهد شاداب باشد، قطعا جامعه‌ای است که شادی مقبول و مورد قبول عرف در آن فراهم است و افراد فضای مناسبی برای به اشتراک گذاشتن شادی و احساس و… دارند.

وی ادامه داد: وقتی ما در جامعه در سطح کودکان و نوجوانان زمینه های رشد جامعه در راستای فرهنگ را ایفا کنیم و همان افراد الگویی برای نسل آتی می شوند و این هم باعث آسان تر شدن کار ما و از طرفی سبب همکاری با ما می شود.

مسئولان از برنامه های فرهنگی حمایت کنند

بازیگر تئاتر جاسک به مشکلات پیش روی برگزاری و اجرای کارهای فرهنگی اشاره کرد و گفت: هزینه های جاری اجرایی برنامه های فرهنگی و هنری بالاست، بنابراین دستگاه های اجرایی به طور کلی باید این موضوع را درک کنند و از برنامه های فرهنگی حمایت کنند.

دردآب با بیان اینکه همراهی برخی دستگاه ها در برگزاری برنامه های فرهنگی مطلوب است، تصریح کرد: اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان و آموزش و پرورش در مجموع همراهی خوبی دارند و تلاش می کنند فعالیت های فرهنگی و هنری باشکوه تر برگزار شود.

وی به اهداف خود در برگزاری برنامه های فرهنگی پرداخت و افزود: یکی از دلایل برگزاری مراسمات فرهنگی و هنری شناسایی استعداد های  جوانان جاسکی و سرمایه‌گذاری بر روی آن‌هاست چرا که اگر این استعدادیابی انجام نشود استعدادهای هنری استان تلف می‌شود.

این فعال هنری جاسک در ادامه بیان کرد: پیشرفت مردم جاسک در تمامی عرصه ها و از سوی دیگر شهر لیردف را از لحاظ فرهنگی در استان معرفی کنیم و در هر زمینه هنری خود کفا باشیم از دیگر اهدافم از برگزاری مراسمات فرهنگی و هنری است.

جوانان به کارهای فرهنگی اهمیت بدهند

دردآب اظهار کرد: جوانان به کارهای فرهنگی اهمیت بدهند و تمام شخصیت های فرهنگی ملی و جهانی را بشناسند زندگی شان را مورد مطالعه قرار بدند و هر گونه کاری را در عرصه فرهنگ چه عواقب منفی و یا مثبت داشته باشند و نتیجه آن را مورد تحلیل و تجزیه قرار بدهند.

وی خاطر نشان کرد: جوانان فکر کنند که کار فرهنگی برای خود و خانواده و جامعه شان در آتی چه نتیجه دارد و کمک هایشان را دریغ نکنند.

انتهای پیام/

برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=464080
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

بین الملل