هزار و ۴نفر سال گذشته در سامانه اشتغال ثبت نام کردند/تنها ۵۰ درصد از آنها جذب کار شدند
+ پ -
هزار و ۴نفر سال گذشته در سامانه اشتغال ثبت نام کردند/تنها ۵۰ درصد از آنها جذب کار شدند

ناصح گفت: از یک هزار و ۴ نفر بیکاری که سال گذشته در سامانه اشتغال ثبت نام کردند تنها ۵۰در صد از آنها جذب کار شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از رودان نیوز؛  ناصح رئیس اداره کار و رفاه اجتماعی شهرستان رودان در گفتگو با خبرنگار رودان نیوز، گفت: از یک هزار و ۴ نفر بیکاری که سال گذشته در سامانه اشتغال ثبت نام کردند تنها ۵۰در صد از آنها جذب کار شدند.

 

وی تنها مشکل نیروهای جویای کار را نداشتن مهارت کار دانست و اظهار کرد: با پیگیری ها و پیشنهادهایی که با مرکز فنی و حرفه ای داشتیم تصمیماتی در این راستا گرفته می شود که مشکل مهارت افراد برطرف شود.

 

وی نرخ بیکاری سال گذشته در شهرستان رودان را ۱۵/۷درصد اعلام کرد و افزود: بیشترین فرصت شغلی سال گذشته در رودان در بخش کشاورزی بود و در این راستا ۱۲ تعاونی دهیاری برای تمامی بخش ها تشکیل شده است تا دهیاران و کسانی که در این تعاونی ها عضو می شوند از فرصت های مناطق خود بیشتر استفاده کنند.

 

مسئول اداره کار و اشتغال رودان ادامه داد:طبق دستورالعملهای ابلاغی و جلسات متعددی که سال گذشته با دستگاههای اجرایی که عضو ستاد کارگروه اشتغال بودند برگزارشد و واحدهای مشکل دار و فرصت های سرمایه گذاری در شهرستان را رصد کردیم، و امسال هم با کارگروه اقتصاد مقاومتی که به ریاست فرماندار تشکیل می گیرد این روند به شکل بهتری ادامه می یابد، و همچنین از ظرفیت بسیج سازندگی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی در شهرستان استفاده می شود.

 

ناصح برنامه های هفته کارو کارگر امسال در شهرستان رودان را تشریح کرد و ادامه داد: از ۵ اردیبهشت ماه تا ۱۱ این ماه هفته کار و کارگر نامگذاری شده است که روز اول کاروکارگر، امام و انقلاب با عنوان ترویج وحدت روی واحدهای کارگری بود و همچنین در دیداری که روز گذشته با امام جمعه شهرستان داشتیم ما بعنوان دبیر اشتغال و سرمایه گذاری، گزارشی از روند کار و سرمایه گذاری و اشتغال در شهرستان به وی ارائه دادیم.

 

وی اضافه کرد: به صدا در آوردن زنگ کار در هنرستان جوادالائمه، برگزاری مسابقه کتاب خوانی ویژه آشنایی با قانون کار و دستورالعملهای اقتصاد مقاومتی، بازدید از بنگاههای تولیدی و اقتصادی و تجلیل از کارگران نمونه، تقدیر از زنان کارگر سرپرست خانوار، غبارروبی قبور مطهر شهدا و حضور کارگران در نمازجمعه  از دیگر برنامه های هفته کار و کارگر در شهرستان رودان خواهد بود.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff