تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 557891
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۸:۱۴| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
حجت الاسلام ماندگاری در جمع مردم بندرخمير؛

هر کس میل به دنیا داشته باشد آخرت را از یاد می برد

حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری در جمع مردم شهرستان بندر خمیر گفت: مسلمانان دو دسته اند عده ای دنیا را مهم می دانند و همه چیز را در دنیا می خواهند و عده ای هم اولویتشان آخرت است.

هر کس میل به دنیا داشته باشد آخرت را از یاد می برد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری استاد حوزه و دانشگاه در نشستفاطمی،ولایتمداری و مقاومت علوی اظهار کرد: در میان مسلمانان دونگاه را مورد بررسی قرار می دهیم نگاه به دنیا و نگاه به آخرت ، عده ایهستند که نماز میخوانند و روزه میگیرند و حج می روند حافظ قرآنهستند اما ولی خدا را تنها می گذارند.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: عده ای نه تنها ولی خدا را تنها میگذارند بلکه نسبت به جسارتهایی که به بهترین انسان ها می شود بیتفاوت می شوند، نه تنها بی تفاوت می شوند حتی به درجه ای می رسند که برای کشتن ولی خدا هم شریک می شوند.

حجت الاسلام ماندگاری عنوان کرد: امروز دشمن به دنبال القاح چنین نگاهی در مسلمانان است، جبهه باطل همیشه دوست دارد مردمطرفدار باطل باشند اما موفق نمی شود، جبهه باطل می گوید اگر طرفدار باطل نیستند طرفدار حق هم نباشند.

وی به آیات قرآن اشاره داشت و ادامه داد: در آیه ٢٠٠ و ٢٠١ سوره بقره می فرماید عده ای هستند که می گویند فقط خدا دنیای ما راتامین کند ما چیز دیگری نمی خواهیم و اما حاج قاسم می گوید خدایا هر چه می خواهی از ما بگیر ولی ولایت فاطمه را از ما مگیر.

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: عده ای هم دنیا و هم آخرت را می خواهند در آیه ٢٠ سوره شورا و ۶۴ سوره عنکبوت خدایا ماحواسمان هست آخرت از دنیا مهمتر و اولویت دارد ، عده ای هم دنیایشان مثل ابو مهدی و حاج قاسم است ، آیه ٨٣ سوره قصص هر چهدر دنیا می خواهید بهم بدهید ، ندهید در عوض همه را در آخرت بهم بدهید و آیه ١٧٠ سوره آل عمران ، شهداء در آخرت خوش میگذرانند و عاقبتِ حاج قاسم آن نقاشی است که در آغوش امام حسین (ع) کشیده شده است.

حاج آقا ماندگاری خاطر نشان کرد: در آیه ٢۶ و ٢٧ سوره یاسین خداوند از قول شهید نقل می کند ای کاش همه قوم و خویشان وهمسایگان می دانستند که چطوری خداوند از من پذیرایی می کند.

وی در ادامه اظهار کرد: مسلمانان دو دسته اند عده ای دنیا را مهم می دانند و همه چیز را در دنیا می خواهند و عده ای هم اولویتشانآخرت است.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: هر کس میل به دنیا داشته باشد آخرت را از یاد می برد، پیامبر به مسلمانان قرائت شبانه سوره واقعه راتوصیه می کنند برای اینکه آخرت فراموش نشود.

حجت الاسلام ماندگاری ادامه داد: قیامت جدی است عده ای را بالا می برد و عده ای را به زمین می زند، هر که دنیا برایش مهم باشددنیایش را می سازد و عده ای هم مثل حاج قاسم هر چیزی دارد در این دنیا می بخشد و آخرتش را میسازد.

وی تصریح کرد: هر کس دنیا برایش مهم باشد در این دنیا بریز و بپاش می کند و این اسراف است و آن دسته که آخرت برایشان مهماست در آخرت بریز و بپاش می کند و این شفاعت است.

استاد حوزه و دانشگاه خاطر نشان کرد: اگر حب دنیا در دل برود و دلمان را تسخیر کند ، آخرت را از یاد خواهیم برد و هر کس که دنیابرایش مهم شد از حقی بنام حق فاطمه زهرا دفاع نمی کند.

حاج آقا ماندگاری گفت: حب دنیا طبیعی است چون دنیا جلو چشم است و یک اتفاق می تواند این را جبران کند، امیرالمومنین (ع) این راسفارش کردند و گفتند دو چیز را فراموش نکنید یکی خدا را و دیگری مرگ را.

وی در ادامه افزود: اگر یاد مرگ در زندگی پرنگ شود سه اتفاق خوب رخ می دهد: یک دل بستگی به دنیا کم می شود و می داند دنیا تماممی گردد،  دوم هرکس که یاد مرگ را زیاد کند بار آخرت را بیشتر بر می دارد و سوم اگر قائلی به آخرت اینجا تسویه حساب ارزان تر ازآخرت است.

استاد حوزه و دانشگاه خاطر نشان کرد: حب دنیا انسان را تنبل و بی تفاوت می کند ، از جبهه فرار و در مقابل ولایت می ایستد.

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=557891
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

13,125 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی