هر دم از این باغ بری می‌رسد/فروش لیموی 9 هزار تومانی در بازارهای مازندران
+ پ -
هر دم از این باغ بری می‌رسد/فروش لیموی ۹ هزار تومانی در بازارهای مازندران

بعد از سریال گرانی پیاز و عرضه ۷ هزار تومانی آن در مازندران با لیمو ترش ۹ هزار تومانی مردم نیز ترشی این میوه را بیشتر حس می‌‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، بعد از گرانی پیاز هم‌اکنون در میادین میوه و تره بار مازندران لیمو ترش کیلوی ۹ هزار تومان عرضه می‌شود.

طی روزهای گذشته قیمت انواع و اقسام میوه‌ و تره‌بار در استان مازندران به صورت صعودی بالا رفت به طوری که پیاز که ماه گذشته کیلویی هزار تا دو هزار تومان به فروش می‌رسد اکنون پیاز درجه یک در بازارهای مازندران کیلویی ۷ هزار تومان به فروش می‌رسد.

جالب این است که مازندران یکی از تولیدکنندگان این محصول است و در زمان برداشت این محصول در مازندران قیمت آن کمتر از هزار تومان می‌رسد و کشاورزان این استان همیشه دست‌خوش سیاست‌های می‌شوند که به ضرر آنها تمام می‌شود.

اما امروز به غیر از پیاز در میدان میوه و تره‌بار مازندران لیمو ترش که به قول فروشنده لیمو ترش شیراز از قرار هر کیلو ۹ هزار تومان به مردم عرضه شد.

در این بخش نیز این استان شمالی تولید کننده انواع و اقسام مرکبات است هر چند شاید به صورت انبوه تولید لیموترش را در استان تولید نشود اما این محصول نیز در مازندران کاشت و برداشت می‌شود.

البته گرانی میوه‌ و تره‌بار در مازندران محدود به پیاز و لیمو نمی‌شود و دیگر میوه‌ها نیز به قیمت گزاف در حال فروش هستند.

اینکه در ایام پایانی سال که طبیعتا مردم گرانی بیشتری را تجربه خواهند کرد؛ اما در کنار این مسائل مردم انتظار دارند که مسئولان نیز در این بخش سرکشی‌ها را از یاد نبرند و نظارت‌ بیشتری داشته باشند.

در کنار گرانی میوه و تره‌ بار باید واردات انواع و اقسام میوه و مرکبات را به بازار مازندران اضافه کرد که شاید یکی از علت‌های گرانی میوه‌‌ و تره‌بار؛ وارداتی بودن این محصولات است چون هزینه حمل و نقل و انواع اقسام هزینه‌ها در یک کیلو میوه‌ای که قرار است در سبد خانوار قرار گیرد محاسبه می‌شود و این مسئله تا جایی پیش می‎رود که قیمت محصولات داخلی را نیز گران و گران‌تر می‌کند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff