هرمزگان پایلوت کشور در توسعه پایدار و اقتصاد مقاومتی است/ شهرستان خمیر بندر تجاری می شود
+ پ -
هرمزگان پایلوت کشور در توسعه پایدار و اقتصاد مقاومتی است/ شهرستان خمیر بندر تجاری می شود

استاندار هرمزگان با بیان اینکه هرمزگان جزء استان های تعریف شده کشور به عنوان پایلوت توسعه پایدار و مبتنی یراقتصاد مقاومتی است،افزود:هرمزگان ظرفیت امکانات و نیاز یک کشور را داراست.

جاسم جادری، استاندار استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره ورود سرمایه گذاران سنگاپوری، گروه اقتصادی چین و کره برای مذاکره در زمینه سرمایه گذاری استان اظهار کرد:در زمینه کشتیرانی ، نیروگاه و معادن با هجوم سرمایه گذاران روبرو هستیم که در تلاش برای ساماندهی درخواست ها هستیم.

 

 

 

 

وی افزود: در دوره تحریم ها ساحل و امکانات استان دچار آسیب شده که در این زمینه با مشکل روبرو هستیم لذا باید با مشارکت تمام ارگانها  زیرساخت های استان آماده سازی و بهسازی شود.

 

 

 

 

جادری  با بیان اینکه هرمزگان  در زمینه  تامین آب و برق مشکل دارد، بیان کرد:با امضای قرار دادهای بسیار بزرگ و راه اندازی کارگاه هایی مانند ازآب شیرین کن و تصویب بودجه صندوق توسعه ملی موانع استان رفع شده و در سال ۹۵ از آب شیرین کن بندرعباس بهره برداری خواهیم کرد.

 

 

 

 

وی با اشاره به اینکه استان هرمزگان جزء استان های تعریف شده کشور به عنوان پایلوت توسعه پایدار و مبتنی یراقتصاد مقاومتی است، گفت: هرمزگان بعنوان استانی دارای ظرفیت و پتانسیل است که با استفاده از امکانات بالقوه وبالفعل فراوانش و با مدیریت می توان پیشرفت های قابل توجهی به کشور ارائه دهد.

 

 

 

 

استاندار هرمزگان بیان داشت: در حال آماده سازی و  فراهم کردن مقدمات کار برای اجرای برنامه توسعه پایدار مبتنی بر اقتصاد مقاومتی هستیم تا هرمزگان جز استانهای پیش قراولان کشور باشد.

 

 

 

 

جادری تاکید کرد: هرمزگان ظرفیت ارائه امکانات و توانمندی هاش در حدی است که توانی تامین نیاز یک کشور رادر زمینه دریا، بنادر ، نفت و گاز  همچنین در بحث معادن و ظرفیتهای مختلفی مانند مناطق ویژه و آزاد وجود دارد.

 

 

 

 

 

مقام عالی استان با بیان اینکه  هرمزگان روی سکوی پرش توسعه قرار دارد، خاطر نشان کرد: درآینده شاهد تحولات چشمگیری درزمینه اقتصاد،گردشگری ،دریا و صنایع در شرق و غرب حتی در جاسک و پارسیان خواهد داشت همچنین با پیگیری های زیست محیطی  درتلاش هستیم بندر خمیر را به بندرتجاری کشور تبدیل کنیم.

 

 

 
انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff