هرمزگان به سمت وحدت و همگرایی بیشتر میان شیعه و سنی گام برداشته است

+ پ -
هرمزگان به سمت وحدت و همگرایی بیشتر میان شیعه و سنی گام برداشته است

استاندار هرمزگان با بیان اینکه در استان هرمزگان به سمت وحدت و همگرایی بیشتر میان شیعه و سنی گام برداشته ایم، اظهار کرد: بزرگترین سرمایه هر کشور منابع انسانی آن است و برنامه ها به وسیله نیروی انسانی توانمند اجرایی می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛جاسم جادری، استاندار هرمزگان در سخنانی پیش از خطبه های نماز جمعه اهل سنت بندرعباس که در آستانه سالروز ولادت حضرت محمد (ص) پیامبر مکرم اسلام و هفته وحدت انجام شد، ضمن تبریک فرارسیدن این ایام خجسته برای مسلمانان، گفت: پیامبر گرامی اسلام (ص) پیامبر رحمت و مهربانی و الگوی وحدت و برادری برای همگان است.

وی اسلام را دین رحمت و برادری و رستگاری دانست و افزود: اسلام دین وحدت بخش است و در سالگرد ولادت نبی مکرم اسلام (ص) باید از این نجات بخش بشریت درس وحدت و یکپارچگی بیاموزیم.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه در استان هرمزگان به سمت وحدت و همگرایی بیشتر میان شیعه و سنی گام برداشته ایم، اظهار کرد: بزرگترین سرمایه هر کشور منابع انسانی آن است و برنامه ها به وسیله نیروی انسانی توانمند اجرایی می شوند و از همه ظرفیت ها و توانمندی ها در هرمزگان استفاده شود که در این راستا نیروهای توانمند اهل سنت در استان هرمزگان در عرصه های مدیریتی به کار گرفته شدند.

وی افزود: امیدواریم با این رویکردی که در پیش گرفته ایم با اجرای سیره پیامبر گرامی اسلام در جهت وحدت و برادری، امت خوبی برای حضرت محمد (ص) باشیم.

جادری تصریح کرد: پس از اجرای برجام، سرمایه گذاران بسیاری به کشور آمدند و سرمایه گذاری کردند و تولید نفت ما نیز به بیش از چهار میلیون بشکه در روز رسید و معاملات بانکی به سرانجام خوبی رسید و آرامش خوبی در کشور و بازار ایجاد شد.

وی افزود: خروج بازار از حالت نا آرامی از بزرگترین اقدام است که صورت گرفت و اگر روال به همین شکل باشد اقتصاد ایران متحول خواهد شد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه در سه سال گذشته در هرمزگان نیز در همه زمینه ها توفیقاتی داشتیم که در طول دوره های گذشته سابقه نداشته است، بیان کرد: هرمزگان در اجرای اقتصاد مقاومتی در بین ۳۱ استان کشور رتبه نخست را به دست آورد که در این راستا براساس شاخص های اقتصاد مقاومتی از جمله در پرداخت تسهیلات رفع موانع تولید، سرمایه گذاری، مبارزه با قاچاق و بهره وری گزارش تمامی استان ها به مرکز اعلام شد که براساس امتیازات هرمزگان رتبه اول را به دست آورد و همچنین در همه زمینه ها ادارات و سازمان های هرمزگان جزء پنج استان برتر کشور بوده اند.

وی افزود: سپردن مسئولیت کنترل بازار به اصناف برای مبارزه با قاچاق را از اقدامات بسیار مهم در هرمزگان برشمرد که بازار باید در دست کسبه باشد و توسط اصناف و کسبه مدیریت شود که با تلاش های بسیاری که صورت گرفت مسئولیت کنترل بازار برای مبارزه با قاچاق کالا برعهده اصناف گذاشته شد.

جادری با قدردانی از همراهی و مشارکت مردم هرمزگان در زمینه های مختلف، خاطرنشان کرد: مردم استان همواره قدردان زحمات بوده اند و مسئولان را برای کار بیشتر تشویق کرده اند.

 

انتهای پیام/

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff