هرمزگان برای رویارویی با پدیده “ال نینو” در حالت آماده باش است
+ پ -
هرمزگان برای رویارویی با پدیده “ال نینو” در حالت آماده باش است
مدیر کل مدیریت بحران استان هرمزگان در گفتگو با هرمز:

هرمزگان برای رویارویی با پدیده “ال نینو” در حالت آماده باش است

مدیر کل مدیریت بحران استان هرمزگان با هشدار سازمان مدیریت بحران کشور مبنی بر احتمال بروز پدیده آب و هوایی ال نینو در کشور این سازمان هم اکنون در آماده باش کامل به سر می برند.

علیرضا صفا، مدیر کل مدیریت بحران استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به آماده باش مدیریت بحران استان برای مقابله با طوفان ال- نیو گفت: هر ساله با شروع فصل سرما اقداماتی مانند پاکسازی معابر و بسترهای رودخانه ها انجام می شود و امسال نیز مانند سالهای گذشته چنین برنامه هایی اجرا شده است.

 

 

 

 
وی با بیان اینکه وقوع طوفان “ال- نینو” توسط وزارت کشور اعلام شده که سازمان هواشناسی کشور این موضوع را رد کرده است، اظهار کرد: به استناد نامه وزارت کشور کارگاههای ستاد بحران و گروههای مرتبط با این امر در حال آماده باش می باشند.

 

 

 

 

 

صفا با اشاره به وضعیت توپوگرافی استان و شکل گیری روان آبها تصریح کرد: رعایت نشدن اصول ساخت سازها، قرار گرفتن ساختمان ها در حریم رودخانه ها و بی توجهی به مقاوم سازی ساختمان ها سبب آسیب پذیری در مواقع بروز حوادث طبیعی شده که مدیریت بحران برای پیشگیری از حوادث احتمالی در آماده باش است.

 

 

 

 
وی تصریح کرد:با تغییر فصل و ورود گردشگران به استان هماهنگی های لازم برای اسکان گردشگران در مکان های مسقف صورت گرفته و جای هیچگونه نگرانی برای مسافران استان وجود ندارد.

 

 

 

 
مدیر کل مدیریت بحران استان هرمزگان با بیان اینکه احتیاط شرط عقل است، خاطر نشان کرد:علی رغم اختلاف نظر هواشناسی با سازمان مدیریت بحران در مورد این پدیده با احتمال وقوع بارندگی های طبیعی و فصلی آمادگی خود را در صورت بروز هر گونه مشکل اعلام می کنیم.

 

 

 

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff