هرمزگان با تمام توان میزبان حدود 7 میلیون مسافر/کسب رتبه سوم سفرهای نوروزی
+ پ -
هرمزگان با تمام توان میزبان حدود ۷ میلیون مسافر/کسب رتبه سوم سفرهای نوروزی

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی در خصوص تسهیلات سفرهای نوروزی از میزبانی هرمزگان به حدود ۷ میلیون مسافر نوروزی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛دالمن سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی در خصوص تسهیلات سفرهای نوروزی در نخستین جلسه شورای اداری استان در سال ۱۳۹۵ ، عنوان کرد : بنا به آمارهای ارائه شده توسط وزارت گردشگری و صنایع دستی که در شورای شهر برگزار گردید، ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی قبل از ایام نوروز کار خود را شروع کرده و در طول سال طی ۶ جلسه که با حضور استاندار و ۱۲ کمیته زیر مجموعه که هر یک بخش های خاصی را در خدمات سفر مدیریت می کردند برگزار شد.

وی در ادامه تصریح کرد: این ۱۲ کمیته شامل، اسکان و رفاه، حمل و نقل، حمل و نقل دریایی، هماهنگی امور شهرداری و ده داری، نظارت و تنظیم بازارها، امداد و نجات، امنیت، ترافیک، اطلاع رسانی و تبلیغات، اسکان فرهنگیان، هماهنگی امور بانک ها و کمیته امور بهداشتی و ایمنی می شد که هر کدام از ادارات بسته به وظایفی که داشتن عضو این کمیته بودند.

وی اظهار کرد: اقدامات لازم در بحث سوخت رسانی، بانک ها و خودپردازها، اسکان، هماهنگی های مختلف در مورد امداد و نجات، برنامه ریزی جهت آماده سازی محوطه های تاریخی، دریابانی و انتظامی و امنیت سواحل به خوبی صورت گرفت.

دالمن در ادامه افزود: با انجام تمام این اقدامات توانستیم نوروز امسال از ۷ میلیون مسافر به خوبی استقبال نماییم  و در این راستا حدود ۷۰ بوستان روستایی و ۱۰ بوستان ساحلی با ظرفیتی حدود ۲۰ هزار چادر  و با پوشش جمعیتی بالغ بر ۵۰ هزار  نفر اسکان به مرحله آماده سازی و استفاده رسید.

وی گفت: در ایام نوروز ۳۰ پایگاه امداد و نجات، ۱۲ پایگاه سلامت و بهداشت و ۶۰ پایگاه امداد و نجات جاده ای برای تامین بحث سلامت مسافران نوروزی در کل استان مستقر بودند.

در ادامه ضمن اعلام  افزایش قابل توجه در ارتباط با سفرهای دریایی که شامل جابه جایی مسافر و جابه جایی خودرو ها بود ، گفت: ۵۳ فروند شناور مسافربری با ظرفیت حدود ۸ هزار صندلی که در این ایام ۳۰ هزار نفر در این زمینه مشغول به کار و خدمات رسانی بودند و بالغ بر ۵ میلیون و ۵۳۸ هزار مسافر در طی ۲۰ روز و ۵۳۱ هزار ۸۲۱ خودرو در این ایام جا به جا شد که در ارتباط با مسافر ۸/۳ و در ارتباط با خودرو ۲/۷ رشد نسبت به سال های قبل و در مجموع در امر حمل و نقل دریایی نسبت به سال گذشته ۳۲ درصد رشد داشتیم.

وی افزود: در ارتباط با مدیریت بحران ۱۴ سالن ورزشی و آموزش و پرورش و اماکن عمومی برای زمان بارندگی ها آماده اسکان موقت مهمانان نوروزی شد و همچنین اقدامات لازم برای آماده سازی ۳ هزار پارکینگ، ۹۰۰ پارکینگ موقت، ۴۱۶ سرویس بهداشتی، ۷۶ حمام موقت و ۵۷ لندیگرافت حمل و نقل خودرو انجام شد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی در خصوص تسهیلات سفرهای نوروزی ، گفت: اگر بخواهیم نگاهی به آمار اقتصادی از وضعیت سفرهای دریایی بیاندازیم، حدود ۲ میلیون و ۱۹۴ هزار تردد مسافری و  ۳۹۰ هزار تردد خودرو که جمع همه ی این آمار ها براساس اعلام دکتر وحدانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان هرمزگان بعد از مازندران با ۱۱ میلیون و بوشهر حدود ۷ میلیون نفر، هرمزگان رتبه ی سوم را به خود اختصاص داده است.

وی در انتها خاطر نشان کرد: امسال هم طبق اعلام سازمان گردشگری و میراث فرهنگی افزایش ۳۵ درصدی رشد شاخص گردشگری در کشور را داشتیم که همه این اقدامات در سایه ی امنیت و آرامش کامل با زحمات تک تک همکاران انجام شد.

و در ادامه اکرمی معاونت سیاسی و اجتماعی در جلسه شورای اداری استان ضمن عرض تبریک سال نو، از تمامی همکاران در شورای تامین و امنیت استان و شهرستان تشکر و تقدیر کرد و گفت: تعطیلات نوروزی سال ۱۳۹۵ به واسطه ی تلاش و همکاری ادارات و ارگان ها به ویژه استانداری یکی از امن ترین تعطیلات بود.

وی افزود: دهم اردیبهشت دوره ی دوم انتخابات نماینده مجلس – حوزه انتخاباتی بندرلنگه برگزار خواهد شد و تعداد شعبات پیش بینی شده برای محل اخذ رای ۲۵۸ شعبه اعلام شده است و برای این تعداد محل اخذ رای حدود ۵ هزار نفر عوامل شعب این کار سنگین را به عهده دارند و همانگونه که مرحله اول حائز اهمیت بود مرحله ی دوم هم بسیار مهم و سرنوشت ساز است.

وی ادامه داد: تنها کسانی می توانند رای بدهند که دوره ی اول در آن حوزه انتخاباتی رای دادند و یا تا به حال رای نداده اند می توانند در انتخابات شرکت کنند.

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff