هرج و مرج داخلی در کشور آمریکا بیداد می کند

بیژنی گفت: در حال حاضر هرج و مرج داخلی در کشور آمریکا بیداد می کند و بعد از قتل فردی سیاه پوست توسط پلیس آمریکا، نابودی نمادهای سرمایه گذاری به اوج خود رسید.

دکتر جواد بیژنی، کارشناس مسائل سیاسی هرمزگانی در گفتگو اختصاصی با خبرنگار هرمز با اشاره به هرج و مرج داخلی درون کشور آمریکا و افول این دولت گفت: در سال های گذشته مقالات فراوانی مبنی بر افول دولت آمریکا وجود داشت که در سطح نخبگان قابل بحث و گفتگو بود؛ اما امروزه مشاهده این افول از سطح نخبگانی عبور کرده و قابل مشاهده برای همگان است.

کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: در حال حاضر هرج و مرج داخلی در کشور آمریکا بیداد می کند و بعد از قتل فردی سیاه پوست توسط پلیس آمریکا، نابودی نمادهای سرمایه گذاری به اوج خود رسید.

بیژنی با بیان اینکه در دو سال اخیر بخش اعظمی از قدرت سخت آمریکا توسط ایران اسلامی به شدت چالش کشیده شده است، اظهار کرد: زدن پهباد فوق جاسوسی و فوق پیشرفته آمریکاها، زدن پایگاه نظامی آنها و حرکت به سمت حیات خلوت آنها در دریای ونزوئلا از جمله اقدامتی به شمار می رود که در برابر آن آمریکا نتوانست هیچ اقدامی را انجام دهد.

وی تصریح کرد: قدرت نرم آمریکا نیز در طی سال های اخیر در جهان افول کرده و دیگر خبری از چشم و گوش بسته پذیرفتن استدلال های آمریکایی نیست.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه آمریکا بزرگترین بدهی خارجی در میان کشورهای جهان دارد، گفت: اقتصاد آمریکا در مواجهه با غول اقتصادی چین دچار چالش جدی شده و بدهی های کلان آمریکا، خالی شدن پشتوانه دلار و اینکه برخی کشورها به سمت ایجاد پیمان‌های دوجانبه پولی حرکت کردند اینها نیز در آمریکا تاثیر جدی دارند.

بیژنی خاطر نشان کرد: آتش زدن پرچم آمریکا در خود آن کشور، درگیری های فراوان بین سیاه پوستان و سفید پوستان، قدرت گرفتن رنگین پوست های آمریکا و موارد از این قبیل چالش های جدی هویتی و گسل های موجود در این کشور را فعال کرده است.

انتهای پیام/