هدف گلریزان ایجاد روحیه و امید در زندگی است
+ پ -
هدف گلریزان ایجاد روحیه و امید در زندگی است

رئیس دادگستری پارسیان گفت : هدف از برگزاری همایش گلریزان ایجاد روحیه ، امید و زندگی در بین افرادی است که مرتکب جرائم غیر عمد شده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر، هدایت کمالی رئیس دادگستری پارسیان صبح امروز در مراسم افتتاحیه جشن گلریزان گفت: این دومین مراسم گلریزان در پارسیان است که سال قبل با شکوه خوبی برگزار شد و امسال نیز این حضور قابل توجه است و امیدوارم در این همایش بتوانیم گامی در جهت کمک به زندانیان غیر عمد برداریم.

 

 

وی اضافه کرد: افرادی که وارد زندان می‌شوند را می‌توان به سه بخش تقسیم کرد، اول افرادی که مرتکب جرائم عمدی شده‌اند در این بخش چون جرائم عمد صورت گرفته است جامعه و حاکمیت خواستار مجازات آنها هستند و قوه قضائیه قاطعانه با این افراد برخورد خواهد کرد و در زندان نگهداری می‌شوند تا حکم در مورد آنان اجرا شود.

 

 

رئیس دادگستری پارسیان خاطر نشان کرد: اما دسته دوم کسانی هستند که مرتکب جرائم غیر عمدی شده‌اند که به دلیل سهل انگاری، بی احتیاطی و بی تجربگی گرفتار زندان شده‌اند که این دسته باید حمایت شوند.

 

 

کمالی افزود: دسته سوم محکومین مالی و افرادی هستند که به خاطر مهریه، چک بلامحل و غیره در زندان هستند.

 

 

رئیس دادگستری پارسیان ادامه داد: در خصوص جرائم عمدی گذشت در کار نیست و با مرتکبین برخورد قانونی خواهد شد و جامعه هم همین است برای برقرار امنیت در جامعه با این قبیل افراد برخورد شود.

 

 

رئیس دادگستری با اشاره به وضعیت زندانها گفت: متأسفانه زندان کم داریم و زندانی زیاد داریم که مجبور هستیم جرائم عمد و غیر عمد را در کنار یکدیگر بگذاریم که این موضوع باعث ایجاد تبعات بر روی افرادی می‌شود که با یک جرم غیر عمد وارد زندان شده‌اند و هیچگونه جوهره تخلف در او وجود نداشته است اما معاشرت با متخلفین ممکن است مسیر زندگی او را تغییر دهد.

 

 

رئیس دادگستری پارسیان تصریح کرد: ستاد دیه در همه استان‌های کشور شعبه دارد که زیر نظر هیأت امناء آن متشکل از ریاست دادگستری کل استان، مدیر کل زندان‌ها، مدیر کل کمیته امداد امام همینی(ره) و چهار نفر خیر که دارای نفوذی معنوی در سطح استان هستند تشکیل می‌شود.

 

 

کمالی اضافه کرد: این ستاد همه ساله در ماه مبارک رمضان در همه شهرستان‌ها جشنی به نام گلریزان برگزار می‌کند که این شهرستان در سال گذشته اولین تجربه برگزاری جشن گلریزان را رقم زد که مورد استقبال خوب مردم شهرستان قرار گرفت.

 

 

رئیس دادگستری پارسیان خاطر نشان کرد: متأسفانه سال قبل کمک قابل توجهی در شهرستان جمع آوری نشد اما به زندانیان پارسیانی کمک‌های خوبی شد که توسط جناب آقای مرادی‌نژاد این موضوع بیان خواهد شد.

 

انتهای  پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff