هدف پوتین در سفر به ایران استحکام پیوندهای سیاسی، اقتصادی است/ گسیل یکی از بزرگترین هئیت‌های تجاری روسیه به ایران
+ پ -
هدف پوتین در سفر به ایران استحکام پیوندهای سیاسی، اقتصادی است/ گسیل یکی از بزرگترین هئیت‌های تجاری روسیه به ایران

یک روزنامه انگلیسی در تحلیلی پیرامون سفر رییس جمهور روسیه به ایران آن‌را گامی جهت مستحکم‌تر نمودن روابط سیاسی و اقتصادی کرملین با تهران با وجود زمینه‌های مشترک منطقه‌ای دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، روزنامه انگلیسی «فایننشل تایمز» در گزارشی پیرامون سفر «ولادیمیر پوتین» رییس جمهور  روسیه به ایران نوشت: اولین سفر پوتین به ایران با گذشت ۸ سال در جهت مستحکم کردن روابط سیاسی، اقتصادی بین دو کشوری است که با داشتن زمینه‌های مشترک علیه گروه‌های شورشی در سوریه می‌جنگند. این کشور همچنین از ارکان اصلی مذاکرات هسته‌ای بود که در اوائل ماه جاری از ارسال سامانه موشکی «اس ۳۰۰» به ایران خبر داد.

بر این اساس، روسیه امید دارد تا با انعقاد قراردادهای تجاری و صادرات به ایران به ارزش بیش از ۲۱ میلیارد دلار روابطش را با تهران مستحکم کند و به همین دلیل قصد دارد یکی از بزرگترین هئیت‌های تجاری خود را ماه آینده به تهران گسیل کند. شرکت‌های بالگرد سازی روسیه  از جمله حاضران در این هئیت بزرگ عازم ایران برای فروش بالگردهای غیر نظامی هستند.

«ایلیا تاراسنکو» مدیر شرکت هوایی سوخو نیز از گفت‌‌وگو با ایران برای فروش صد سوپر جت مسافربری ساخت این شرکت خبر داد.

فایننشل تایمز در خاتمه نوشت: ذخایر گسترده نفت و گاز ایران تنها حوزه مورد توجه روسیه نیست بلکه اقتصادی است که پیش بینی می‌شود با رفع تحریم‌ها رشد سریعی داشته باشند. وزیر اقتصاد روسیه اخیرا در سخنانی در همین رابطه گفت که ارزش داد و ستد با ایران در سال گذشته ۱.۶ میلیارد دلار بود که این رقم در آینده نزدیک می‌‌تواند به ۱۰ میلیارد دلار برسد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff