هدف مذاکرات از بین بردن اهرم های قدرت ایران و ساقط کردن حکومت است/ماجرای اعتراض تلفنی کری و پاسخ مثبت ظریف به آن+فیلم
+ پ -
هدف مذاکرات از بین بردن اهرم های قدرت ایران و ساقط کردن حکومت است/ماجرای اعتراض تلفنی کری و پاسخ مثبت ظریف به آن+فیلم

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: اهرم قدرت هسته ای، نفوذ و قدرت منطقه ای اهرام هایی هستند که غرب درصدد است به تدریج آنها را از ایران بگیرد و در نهایت حکومت را ساقط کند که این هدف کلان طرف مقابل است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، فواد ایزدی، آمریکاشناس و کارشناس حوزه بین الملل و هیأت علمی دانشگاه تهران در خصوص زوایای متعدد مذاکرات هسته ای گفت: هدف غرب این بوده است که اهرم های قدرت ایران را یکی یکی از دستان ایران خارج سازد.

وی خاطرنشان کرد: اهرم قدرت هسته ای، نفوذ و قدرت منطقه ای اهرام هایی هستند که غرب درصدد است به تدریج آنها را از ایران بگیرد و در نهایت حکومت را ساقط کند که این هدف کلان طرف مقابل است.

این کارشناس مسائل سیاسی و منطقه با اشاره به هدف کلان طرف مقابل تصریح کرد: طرف مقابل الان که بحث هسته ای در حال اتمام است، ورود به مباحث دیگر را شروع کرده است. از این جهت دیده می شود که در کمیسیون روابط خارجی سنا در دوهفته پیش، آقای کری در تایید این روندی که شروع کرده است موضوع یمن را مثال می زند که«فلان کشتی ایرانی به سمت یمن می رفت و من با ظریف تماس گرفتم و اعتراض کردم و بعد از ۲۴ ساعت مسیر کشتی عوض شد».

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با اشاره به اظهارات جان کری افزود: این اتفاقی است که مورد پسند امریکاست و قبلاً چنین چیزی وجود نداشته است که امریکا با وزیر خارجه ایران تماس بگیرد و در حوزه مباحث منطقه ای درخواستی داشته باشد و نظر مثبت ایران را  بگیرد که این چیز جدیدی است و اصلا ارتباط تلفنی وجود نداشت.

این کارشناس بین الملل خاطرنشان شد: طرف مقایل لیستی از مشکلات با ایران دارد و دوست دارد تمام این مشکلات را به نفع خود حل کند که این مشکلات از هسته ای شروع شده است و کم کم به مباحث منطقه ای و… می رسد.

بلزل
downloadدانلود

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff