هدف غرب از مذاکره تضعیف مبانی انقلابی است/اسرائیل باید هنوز در حالت ترس و انتظار کُشنده بماند

امام جمعه شهرستان سیریک گفت: مجلس عزاداری اهل بیت علیهم السلام ارزش زیادی دارد، در مداحی و تعزیه خوانی شأن و حرمت اهل بیت حفظ شود و از الفاظ سبک و نامناسب با شأن آنها اجتناب شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از آذینی ، حجت الاسلام و المسلمین حسن حیدری، امام جمعه شهرستان سیریک افزود: متأسفانه عده ای در داخل کشور جاهلانه یا عامدانه، سعی می کنند مذاکره با غرب را راه حل مشکلات کشور معرفی کنند، در حالی که هدف غرب از مذاکره تضعییف مبانی انقلابی و به قول خودشان تغییر رفتار ایران است.

وی بیان کرد: کلید حل مشکلات کشور، خارج از این مرزها نیست، بلکه تکیه بر توان داخل و استفاده از ظرفیت های سرشار الهی است.

امام جمعه شهرستان سیریک گفت: انقلاب ما با تأسی از مکتب عاشورا به وقوع پیوست و همیشه در همه زمان ها، مکتب عاشورا چراغ راه انقلاب بوده است وامروز هم عاشورا برای ما پیام دارد.

وی تصریح کرد: مکتب عاشورا به ما یاد می دهد که سازش و تسلیم در برابر حکام ظالم و مستکبر در قاموس اسلام و اهل بیت جایی ندارد، امام حسین علیه السلام فرمود: «مثلی لایبایع مثله: هرکس در مسیر امام حسین باشد با هیچ حاکم ظالمی بیعت نخواهد کرد ، امام حسین علیه السلام به ما یاد داد که ایستادگی در برابر دشمنان اسلام، همان طور که امام حسین علیه السلام هزینه داد، برای ما هم در عصر حاضر هزینه دارد، همان طور که ملت ایران در ۱۷ شهریور سال ۵۷ برای انقلاب خود هزینه دادند و توسط رژیم پهلوی در میدان شهدای تهران به خاک و خون کشیده شدند.

وی با اشاره به مذاکره امام برای لغو تحریم و از روی نیاز نبود، بلکه سخنرانی امام برای اتمام حجت و دعوت به حق و نجات حتی یک انسان فریب خورده تا آخرین لحظات بود اظهار کرد: امام حسین علیه السلام به ما یاد داد، سربلندی دنیا و آخرت مؤمنان در گرو مقاومت و پایداری است.

امام جمعه شهرستان سیریک ابراز کرد: عزاداری سرور و سالار شهیدان بسیار ارزشمند می باشد اما نباید منجر به آفات شود، نباید ترویج معارف اهل بیت حاشیه ای شود،‌ بلکه منبر و روضه باید مهمترین برنامه هیئت باشد، در مداحی و تعزیه خوانی، دستورات شرعی کاملا رعایت شود و محبت امام حسین علیه السلام، مجوز گناه و زیرپاگذاشتن دستورات شرعی نیست، نظم و مسائل امنیتی و حقوق دیگران را باید رعایت کنیم و نباید مراسم تا پاسی از شب طول بکشد که هم موجب آزار دیگران شود و هم فریضه نماز صبح قضا شود ،در مداحی و تعزیه خوانی شأن و حرمت اهل بیت حفظ شود و از الفاظ سبک و نامناسب با شأن آنها اجتناب شود.

بیان کرد: روحانیون گرامی  مستقر در روستاها بر رعایت مسائل شرعی در هیئت نظارت کنند تا ان شاء‌ الله مجالس ما مورد رضایت اهل بیت علیهم السلام و خداوند متعال باشد.

امام جمعه شهرستان سیریک خاطرنشان کرد: بعد از خروج امریکا از برجام و عهد شکنی های اروپایی ها، مسئولین کشور تصمیم بر کاهش تعهدات برجامی گرفتند که این اقدام هرچند دیر، ولی شایسته تقدیر بود و امروز در آستانه گام سوم کاهش تعهدات هستیم.

حیدری افزود: هرچند دو گام قبلی میتوانست محکمتر برداشته شود تا اروپایی ها بیشتر متوجه اراده ایران شوند که ملت ایران حاضر به پذیرش برجام به هر قیمتی نیست ولی به هر حال انتظار این است که گام سوم محکمتر برداشته شود.

وی با اشاره به توجه به عهد شکنی های اروپایی ها، دستگاه دیپلماسی نباید به لبخندها و مذاکرات تلفنی و وعده های بی پایه آنها اعتماد کنند و هرگونه وعده باید مکتوب و تضمین شده باشد اظهار کرد: تجربه نشان داده که آنها عملا کنار آمریکا هستند و به وعده های خود عمل نمیکنند و طرح کانال مالی اینتستکس که قرار بود فروش نفت ایران را تضمین کند، علیرغم اینکه هدف را تأمین نمیکند، باز هم از طرف اروپا اجرا نشد و نشان از عدم عزم جدی آنها دارد.

امام جمعه شهرستان سیریک با اشاره به آیات قرآن کریم که می فرماید که اگر به ظالمان تکیه کنید و به آنها تمایل پیدا کنید،‌در آتش اعتماد به آنها خواهید سوخت اضافه کرد: نکته تأسف برانگیز این است که علیرغم همه بدعهدی اروپایی ها، برخی مسئولین همچنان به اروپا خوش بین هستند که ان شاء الله خدا آنها را از خواب غفلت بیدار کند.

حیدری یادآور شد: متأسفانه بخاطر روحیه سازش و کوتاه آمدن برخی مسئولین، کار را به آنجا رسانده که وزیر خارجه آمریکا با کمال وقاحت، برای مذاکره با ایران، شرط میگذارد که ایران باید دست از مبانی انقلابی بردارد، شتر در خواب بیند،‌ پنبه دانه! هیهات از اینکه ملت ایران دست از آرمانهای انقلابی خود بردارد و تنها راه پیروزی بر استکبار، مقاومت و ایستادگی است و امروز به فضل الهی جریان مقاومت دست برتر را دارد.

وی با اشاره به‌ حزب الله لبنان که روز یکشنبه، در جواب ترور ناجوانمردانه دو جوان رزمنده حزب الله در سوریه، با موشک ضد تانک، یک خودروی نظامی اسرائیل را منهدم کرد و همه سرنشینان آن کشته یا زخمی شدند گفت: این اولین جواب بود و اسرائیل باید هنوز در حالت ترس و انتظار کُشنده بماند تا جوابهای دیگر را دریافت کند ، امروز به فضل الهی اقتدار و پیروزی های انصار الله یمن موجب شده که آمریکا به مذاکره مستقیم با آنها روی آورد که اینها نشان از تأثیر مقاومت و ایستادگی دارد.

انتهای پیام/