هدف دشمنان در منطقه ایجاد تفرقه بین مسلمانان و پرورش گروههای انحرافی است
+ پ -
هدف دشمنان در منطقه ایجاد تفرقه بین مسلمانان و پرورش گروههای انحرافی است

سیدهاشمی با اشاره به اینکه دو عنصر منحرف وهابیت و بهائیت ابزار دست استعمار است گفت: آنها می خواهند با این دو روش، دو عنصر سازنده و هدایتگرانه کربلا و مهدویت را که سر منشا همه انقلابها و حرکت های کفر ستیز بوده و می باشد را از میان نسلهای مسلمان بردارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، به نقل از رودان نیوز؛ حجت الاسلام سیدمهدی هاشمی رئیس اداه تبلیغات اسلامی رودان در گفتگو با رودان نیوز، گفت: ۱۲ربیع الاول تا ۱۷ آن بنام هفته وحدت نام گذاری شده است، وحدت شیعه و سنی یعنی اینکه همه مذاهب اسلامی در یک سنگر و یک جبهه، آن هم سنگر وحدت، از تفرقه و اختلاف دوری کنند، برای اینکه مشترکات مذاهب شیعه و سنی فراوان است، خدای واحد، پیامبر واحد و کتاب واحد و از نگاه اصول و فروع اسلامی با هم مشترک هستیم و بعضی از مسائل جزئی فقهی باعث اختلاف و دوری آنها نشود.

 

وی اظهار کرد: اگر به تاریخ اسلام در ادوار گذشته نگاه شود، می بینیم که شیعه و سنی با هم در یک حوزه علمیه در بغداد با داشتن دانش طلبان  هر دو گروه درس می خواندند و در تمام شئونات اسلامی با هم زندگی می کردند.

 

هاشمی با اشاره به باز شدن پای استعمار در منطقه خاورمیانه و مرکز تمدن اسلامی، افزود: کشورهای استکبار،بیش از ۲۰۰سال است که جزء تفرقه و نفاق و تکه تکه نمودن سرزمینهای اسلامی و ایجاد جنگ های فرقه ای، کار دیگری نکردند.

 

وی اضافه کرد: استکبار با تجربه در جریان جنگهای صلیبی و اشغال مسجدالاقصی، اولین قبله مسلمین و با جنگ و لشکرکشی نمی تواند حریف مسلمانان شود، چرا که مسلمانان پیرو آموزه های ارزشمند اسلام هستند.

 

وی ادامه داد: بعداز پیروزی انقلاب اسلامی، استعمار و عوامل آن، تفرقه و نفاق را سرلوحه کارهای استعماری خودشان قرار دادند و به سرکردگی انگلیس دو گروه منحرف را بوجود آوردند، یکی وهابیت تا میان شیعه و سنی تفرقه ایجاد کند و اماکن مقدس شیعه را نابود کند و مذهب شیعه را مذهبی باطل و شیعیان را کافر و نجس اعلام کنند ودهها کتاب و مجله در این خصوص چاپ کردند، و گروه منحرف دیگر، بهائییت را تشکیل دادند تا مذهب شیعه را یک مذهب موهوم و بی منطق و پوشالی و دارای آیین انحرافی اعلام کنند.

 

هاشمی تصریح کرد:آنها می خواهند با این دو روش یعنی وهابیت و بهائیت، دو عنصر سازنده و هدایتگرانه کربلا و مهدویت را که سر منشا همه انقلابها و حرکت های کفر ستیز بوده و می باشد را از میان نسلهای مسلمان بردارند.

 

وی در خصوص اینکه در اوایل سالهای انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) با درایت و مدیریت و تیزبینی که داشت، هفته وحدت را بنیان گذاشت، اضافه کرد: وبا تمام توان برای وحدت امت اسلامی تلاش کرد ودر محورهای وحدت اعم از قرآن، حج و نماز و جماعت و مشترکات فراوان دیگر تکیه کرد و خلف صالح آن رهبر معظم انقلاب اسلامی، امام خامنه ای را در ادامه راه با تمام توان، توطئه های دشمنان قسم خورده توحید را با مدیریت عالی و تدبیر خردمندانه، نقش برآب نموده وجامعه وحدت و توحید را که برقامت امت محمدی(ص) دوخته شده را با سخنرانی ها و فتواهای روشنگرانه و ملاقات با سران کشورهای اسلامی از تفرقه و نفاق جلوگیری نموده تا جریانهای تلخ سرزمینهای اندلس و اسپانیا که با تفرقه و نفاق و منکرات از پیکره اسلام جدا شد را دیگربار تکرار نشود.

 

این مسئول ادامه داد:امت اسلامی هر چه افتخار دارد از وحدت است و هر چه ضربه خورده است از تفرقه و نفاق است، اگر غده ای سرطانی بنام اسرائیل در حساس ترین منطقه خاورمیانه این همه جنایت می کند و اگر یمن به آتش شیاطین آل سعود می سوزد، اگر سوریه و عراق سرزمین و خاکشان غارت و شهرشان به خاک و خون کشیده می شود، همه از تفرقه است.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: به امید اینکه منجی کل و اصلاح گر جهان، مهدی فاطمه(س) بیاید و این ندای توحیدی اسلام را که در سه جای قرآن(توبه۳۲، فتح۲۸،صف۹) به آن اشاره شده است، وحدت فراگیر شود و تحقق ببخشد انشاالله.

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff