هدف اولیه عربستان، خلاص شدن از بشار اسد است
+ پ -
هدف اولیه عربستان، خلاص شدن از بشار اسد است

«رابرت مورفی» سفیر سابق آمریکا در سوریه ضمن ابراز خوشبینی درباره آتش‌بس در این کشور بحران زده تاکید کرد هدف اولیه عربستان سعودی و کشورهای حاشیه خلیج فارس، کنار رفتن بشار اسد از قدرت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سفیر پیشین آمریکا در سوریه درباره آتش‌بس کنونی و همچنین اهداف عربستان سعودی در سوریه اظهار نظر کرد.

«رابرت مورفی» سفیر آمریکا در سوریه طی سال‌های ۱۹۷۴ تا ۱۹۷۸ در مصاحبه با رسانه روس درباره اتش‌بس کنونی در این کشور و تاثیر آن بر حل بحران ابراز امیدواری کرد.

او به اسپوتنیک درباره آتش‌بس کنونی در سوریه گفت: «این شروع کار است. آتش‌بس اولین گام برای مذاکرات صلح است. من به اینکه این موضوع کارساز باشد، خوشبینم البته این یک فرایند طولانی است».

سفیر اسبق آمریکا افزود: «یک ضرب‌المثل قدیمی داریم که می‌گوید آشپزهای زیاد باعث خراب شدن آش می‌شوند(معادل ضرب‌المثل فارسی آشپز که دو تا شود..). آتش‌بس کنونی فرصتی برای شروع ایجاد یک آتش‌بس کلی است که این موضوع مساله‌ای اساسی برای مذاکرات صلح است. اما موانع بسیاری و اهداف متناقض و متضادی مجود دارند که باید رفع شوند».

مورفی به مواضع متضاد ایران و عربستان سعودی در موضوع سوریه پرداخت. او درباره سعودی‌ها تاکید کرد که هدف اولیه عربستان سعودی و کشورهای حاشیه خلیج فارس در سوریه «خلاص شدن هر چه زودتر» از دولت کنونی سوریه و شخص بشار اسد است.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff