تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 347708
تاریخ انتشار:سه شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۹:۰۵| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
مسئول روابط عمومی انجمن معتادان گمنام:

هدف انجمن معتادان گمنام بهبودی معتادان تازه وارد است/ مهم ترین رکن انجمن رساندن پیام به یک معتاد می باشد

مسئول روابط عمومی انجمن معتادان گمنام استان هرمزگان اظهار کرد: هدف اصلی انجمن رساندن پیام به یک معتاد است و مهم ترین هدف ما محسوب می شود و در واقع ما این هدف را از طریق برگزاری جلسات دنبال می کنیم. برای رسیدن به این هدف روش های مختلفی را دنبال می کنیم.

هدف انجمن معتادان گمنام بهبودی معتادان تازه وارد است/ مهم ترین رکن انجمن رساندن پیام به یک معتاد می باشد

مسئول روابط عمومی انجمن معتادان گمنام در گفتگو با خبرنگار اجتماعی شبکه اطلاع رسانی هرمز در خصوص هدف تشکیل انجمن معتادان گمنام گفت: این انجمن برای کمک به معتادین تشکیل شده است و با این هدف که معتادین راهی برای نجات از این اعتیاد خانمان سوز پیدا کنند. سال ۱۳۳۲ در واقع یعنی ۶۳ سال پیش، این انجمن توسط یک عده معتاد در حال بهبودی و امروزه این انجمن در سراسر دنیا در حال تشکیل و برگزاری است و میلیون ها معتاد توانستند با کمک این انجمن و پیگیری اهداف برای بهبودی اقدام کند و روش درمانی که در برنامه ما دنبال می شود از طریق کمک یک معتاد به معتاد دیگری است. ما از طریق انتقال تجربه ها توسط معتادین در حال بهبودی به معتادینی که تازه وارد به این انجمن و جلسات هستند، انجام می شود.

 

وی تصریح کرد: این بهبودی و کمک می تواند از طریق مشارکت باشد، از طریق در میان گذاشتن تجربه های بهبودی باشد، از طریق انتقال قدم های برنامه ما می تواند باشد. این دوازده قدم اصول روحانی هستند مانند؛ صداقت، گذشت، بخشش، ایثار، فداکاری اصول نهفته در هدف ها می باشند. زمانی که فرد معتاد مرحله ی پاکی را می گذراند، با این اصول ها آشنا و تغییراتی در زندگی فرد به وجود میاد و به آنها کمک می کند که فرد در پاکی و زندگی تداوم داشته باشد.

 

وی در خصوص زمان تشکیل این انجمن در استان هرمزگان و تعداد افرادی که ابتدای فعالیت همکاری داشتند، افزود: معمولا گروه های ما با تعداد کمی از اعضا شکل می گیرد و کسایی که خود تجربه ی اعتیاد را دارند و سپس کمک کرد که افراد بیشتری به این انجمن روی بیاوردند و به مراتب در هر استان این جلسات با تعداد محدودی آغاز به کار کرده و در حال حاضر در استان هرمزگان ۱۵۳ گروه که شامل ۷۶۶ جلسه در هفته در حال برگزاری است. این گروه ها در سطح محلات هستند و در حال حاضر بیش از ۵ هزار نفر عضو در حال بهبودی داریم. بعضی از جلسات به صورت روزانه و برخی دیگر به صورت هفتگی برگزار می شود.

 

مسئول روابط عمومی انجمن معتادان گمنام استان هرمزگان با بیان روش شناخت معتادین برای ورود به این انجمن اظهار کرد: هدف اصلی انجمن رساندن پیام به یک معتاد است و مهم ترین هدف ما محسوب می شود و در واقع ما این هدف را از طریق برگزاری جلسات دنبال می کنیم. برای رسیدن به این هدف روش های مختلفی را دنبال می کنیم، برای مثال مصاحبه با رسانه های مختلف، معرفی برنامه و انجمن در سایت های خبری جامعه را نسبت به وجود انجمن معتادان گمنام آگاه کرده و عنوان می کنیم NA راهی برای بهبود از اعتیاد است. از طریق نشر پوسترهای روابط عمومی ومعرفی برنامه های انجمن و پخش در کلینیک ها و مراکز پزشکی و بیمارستان ها. بخشی از انتشار پیام ما از طریق همان معتادینی که بهبود پیدا کردند، معتادینی که به جلسات دسترسی ندارند، برای مثال معتادینی که در کمپ ها و زندان ها هستند که در استان هرمزگان ۲۸ زندان را پوشش می دهیم و به صورت هفتگی و ماهیانه اعضای انجمن ما به آنجا می روند و جلسات را برگزار می کنند.

 

وی با اشاره به اینکه برای بهبود معتادان چه اقداماتی را انجام می دهند، بیان داشت: از طریق کمک معتادی به معتاد دیگر در واقع به این معناست فرد معتاد در جلسات حاضر و خود را بین همدردان خود می بیند در آن نقطه ی نا امیدی که فرد با خود این احساس را دارد که هیچ راه برگشتی از این اعتیاد خانمان سوز ندارد، زیرا معتادین به علت قطع مصرف های مداوم و شکست هایی که در این خصوص خوردند این ذهنیت را دارند و فکر می کنند راهی وجود ندارد لکن وقتی وارد جلسات می شوند و افرادی را می بینند که زمانی مانند آنها اعتیاد داشتند و در حال حاضر مراحل بهبود و نقاهت را می گذرانند و امروزه افراد موفقی در جامعه هستند و با چهره های امیدوار و بشاش در جلسات ما رو به رو می شوند، این امید در فرد معتاد زنده می شود و درصدد تلاش برای بهبودی است که می شود بدون مواد مخدر هم زندگی کرد.

 

وی به نحوه عضو گیری انجمن معتادان گمنام اشاره کرد و گفت: عضویت انجمن معتادان گمنام هیچگونه شرط و شروطی ندارد در واقع به این معناست زمانی که فردی وارد جلسات می شود ما هیچگونه مدرک شناسایی از او دریافت نمی کنیم و نیازی به ضامن ندارد. این جلسات به صورت رایگان برگزار می شود، هر فردی بت هر گرایشی، نژادی و جنسیتی می تواند در جلسات انجمن شرکت کند و برای ما مهم نیست چه موادی را مصرف می کند، مهم این است فرد چه مشکلی دارد و ما چطور می توانیم به این افراد کمک کنیم.

 

وی تاکید کرد: انجمن وابسته به هیچ سازمان و نهادی نیست، کاملا یک انجمن خودجوش، مردمی و غیر انتفاعی است، ما با بسیاری از سازمان ها همکاری داریم لکن وابستگی نداریم. ما هیچ گونه کمک مالی اعم از وام، وقف و هدیه را از هیچ سازمانی دریافت نمی کنیم. تمامی هزینه ها توسط خود اعضا پرداخت می شود و آن هم به صورت تمایلی و اختیاری است. این هزینه ها که جمع آوری می شود صرف گروه ها، کرایه مکان برخی جلسات، پذیرایی مختصر جلسات، نشریاتی که چاپ می شود، هزینه می شود.

 

وی اشاره کرد: جلسات گروه های ما متفاوت است، اکثر جلسات به طور ثابت و برخی گاها متغیر است. در شهر بندرعباس به صورت تقریبی ۸۰ گروه است. جلسات به صورت مکرر است، از ۶ صبح تا ۹ شب جلسه داریم که هر فرد با در نظر گرفتن وقت و زمان خود در این جلسات که به مدت ۱ ساعت و نیم است، شرکت می کند. انجمن شامل دو نوع جلسه است، جلسات بسته و باز. جلسات بسته صرفا مختض اعضای معتادین است و حضور برای غیر معتادین امکان پذیر نیست به دلیل حفظ ایجاد امنیت است اما جلساتی که به صورت باز برگزار می شوند، فضایی را ایجاد می کند که عموم افراد با برنامه های ما آشنا شوند و آنجا ورود برای عموم آزاد است.

 

وی در خصوص مشکلات انجمن افزود: برخی از افراد جامعه انجمن را با بعضی مراکز اشتباه می گیرند، انجمن معتادین گمنام هیچگونه مرکز سم زدایی، نگهداری معتادین ندارد و ما مشاور و کارشناسی در انجمن نداریم و به هیچ عنوان در مسائل خانوادگی، شخصی و کاری افراد دخالت نداریم. مهمترین مشکل ما نداشتن فضا برای برخی جلسات است و متاسفانه گروه ها گنجایش اعضای بیش از تعداد محدودی ندارد و ما در خواست همکاری داریم.

 

مسئول روابط عمومی انجمن معتادین گمنام در خصوص روش های نحوه دسترسی به این انجمن اشاره کرد: انجمن معتادین گمنام دارای سایت رسمی کشوری و استانی می باشد و خطوط روابط عمومی و آدرس جلسات ما در هر پوستر و تابلوهای تبلیغی مربوط به انجمن است و صرفا برای این هستیم که به معتادان کمک کنیم.

 

انتهای پیام/م

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=347708
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,794 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی