هدف اصلی جمعیت هلال احمر نجات جان انسان ها است
+ پ -
هدف اصلی جمعیت هلال احمر نجات جان انسان ها است

رئیس هلال احمر شهرستان میناب گفت: امداد و نجات وظیفه و ماموریت اصلی جمعیت هلال احمر در حوادث طبیعی و غیرطبیعی است و هدف اصلی آن نجات جان انسان ها است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از میناب جنوب، سید موسی هاشم نسب، رئیس هلال احمر شهرستان میناب با تبریک به مناسبت هفته هلال احمر گفت:جمعیت هلال احمر نهادی غیردولتی ومردمی است بعنوان یک ان جی اوی بزرگ به دولت در حوادث بخصوص برای کمک به محرومین و آسیب دیدگان و علاوه بر آن مشارکت در کمک های بین المللی در سطح جهان انجام وظیفه می کند.

وی با بیان اینکه امداد و نجات وظیفه و ماموریت اصلی جمعیت هلال احمر در حوادث طبیعی و غیرطبیعی است اظهار داشت: هدف اصلی هلال احمر نجات جان انسان ها است هر جایی که عده ای از مردم دچار درد و رنج باشند هلال احمر وجود و حضور دارد تا کمی از دردهای آنها را تسکین دهد.

هاشم نسب افزود:ما برای اینکه بتوانیم کمی از درد و رنج مردم را کم کنیم نیاز به نیروهای مردمی آموزش دیده فعال و پویا داریم، آموزش های وسیع امداد و نجات در بخش های مختلف از دوران مهد کودک بعنوان غنچه های هلال احمر آغاز می شود و از آن به بعد در کانون های دانش آموزی و دانشجویی و بعد از آن بعنوان اعضای داوطلب در رسیدن به هدف مار را یاری می کنند.

وی عنوان داشت:در شهرستان میناب بعنوان دومین شهر بزرگ فعالیت های با ارزشی درحال انجام است که یکی از این کارها را می توان به آموزش نیروهای جوان در دوره های کمک های اولیه و دوره های تخصصی امداد و نجات و آموزش عمومی دانست.

هاشم نسب با اشاره به افتتاح مرکز آموزش علمی کاربردی هلال احمر استان هرمزگان در شهرستان میناب بعنوان تنها مرکز آموزشی هلال احمر در استان گفت: این مرکز با داشتن ۲۰۴ نفر دانشجو در رشته های امداد و سوانح ، دارویاری و سلامت دوره های کاردانی و کارشناسی را دارا می باشد که خود یک امتیازی برای جوانان علاقه مند به این رشته ها در شهرستان و استان می تواند باشد.

رئیس هلال احمر میناب بحث آموزش امداد و نجات را برای خانواده ها مهم  دانست و افزود: آموزش امدادگری بسیار مهم و حیاطی است و توصیه ما این است که حتما در خانه خود یک جعبه کمک های اولیه و آموزش اولیه امداد و نجات را داشته باشید.

هاشم نسب خاطر نشان کرد: ما در حال حاضر به صورت رایگان آموزش و دوره های امداد و نجات را در بخش های مختلف در هر زمانی از سال برای هر کسی که علاقه مند به این کار است را انجام می دهیم که امیدواریم با این کار بتوانیم به شعار هلال احمر که در هر خانواده یک مدادگر باشد جامع عمل بپوشانیم.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff