هدف اصلی استعمارگران سلطه فرهنگی بر کشور ماست/مسئولین فرهنگی نگذارید برخی از مصوبات شورای عالی فرهنگی خاک بخورد

امام جمعه شهرستان حاجی آباد با اشاره به سخن امام راحل(ره) که فرمدند: ما از حصر فرهنگی و اقتصادی و نظامی نمی ترسیم ، افزود:ما از وابستگی فرهنگی به کشورهای غربی می ترسیم، همین بحث نفوذی که مقام معظم رهبری همیشه بر آن تاکید دارند و هدف اصلی استعمارگران سلطه فرهنگی بر کشور ماست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از  پیارم حاجی آباد، حجت الاسلام مختاری امام جمعه شهرستان حاجی آباد در خطبه های نماز جمعه این هفته پیشاپیش وفات بانون بزرگ اسلام حضرت خدیجه(س) را  تسلیت گفتند و اظهار کرد: دنیا تجارت خانه و یک بازار است که یک عده از آن سود می برند و یک عده ضرر می کنند خداوند زمان دنیا آمدن انسان برای او امکاناتی را فراهم می کند مثل کالای جوانی پست مسئولیت اموال و مقام انسانی که ما با آن برای آخرت خودمان توشه جمع کنیم و مشتری بازار دنیا ابلیس است که اگر ما غفلت کنیم می تواند ۶۰ سال زندگی ما را از ما بگیرد و تباه کند، تجار عاقل آن کسی است که با خدا معامله کند و یکی از تجار که با خدا معامله کرد حضرت خدیجه (س) بود که تمام هستی و دارایی خود را  در راه دین خدا گذاشت و با این کار خداوند در مقابل آن مقام امامت را به فرزندان او اعطا کرد.

 

حجت الاسلام مختاری در ادامه با اشاره به سالروز انقلاب فرهنگی افزود: در اولین روزهایی که دسیسه های کشورهای غربی بر علیه کشور ما شروع شده بود امام راحل (ره) دستور ستاد انقلاب فرهنگی را دادند و امام معتقد بود که منشاء همه بدبختی ها و خوشبختی ها فرهنگ است و اگر در جامعه ای فرهنگ اصلاح نشود ان جامعه موفق نیست .

مختاری بیان داشت: به قول امام راحل(ره) ما از حصر فرهنگی و اقتصادی و نظامی نمی ترسیم ما از وابستگی فرهنگی به کشورهای غربی می ترسیم، همین بحث نفوذی که مقام معظم رهبری همیشه بر آن تاکید دارند و هدف اصلی استعمارگران سلطه فرهنگی بر کشور ماست.

امام جمعه حاجی آباد خطاب به مسئولین افزود: آنهایی که کارفرهنگی در دستشان است باید مراقب این باشند که جامعه در زمینه فرهنگی منحرف نشود وگر نه همه ماهیت انقلاب ما به خطر می افتد و ما از مسئولین توقع داریم که در موضوع فرهنگی ولنگاری صورت نگیرد، که امروز در زمینه فرهنگی و در تولید کالای فرهنگی مفید و مضر کوتاهی هایی صورت گرفته است .

مختاری ادامه داد: مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی زمین مانده است و مسئولین امر و فرهیختان بعضی از مصوبات این شورا گذاشته اند خاک بخورد چرا مسئولین از زیر با مسئولیت شانه خالی می کنند شما مسئولین باید جوابگوی امام راحل و شهدا و این ملت باشید و باید از همه این فرصت ها برای انقلاب فرهنگی استفاده کرد.

حجت الاسلام مختاری در ادامه بیان کرد: کشور و نظام ما این توانایی را دارد که در زمینه فرهنگی الگویی برای همه کشورهای جهان باشد.

حجت الاسلام مختاری با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع نمایندگان مجلس بیان داشت: اقتصاد اولویت اول کشور ما است و باید اقدامات دولت در زمینه اقتصادی در راستای اقتصاد مقاومتی باشد و نمایندگان مجلس نیز باید توجه داشته باشند که تمامی قرار دادهایی که منعقد می شود در راستای اقتصاد مقاومتی باشد.

وی افزود: مقوله اقتصاد مقاومتی چند سال است که از طرف مقام معظم رهبری ابلاغ می شود ولی هنوز اقدام جدی در این زمینه صورت نگرفته است چرا کشوری با این همه عرصه منابع طبیعی که در اختیار دارد باید در زمینه اقتصاد مشکل داشته باشد، وزیر محترم نفت چند بار اعلام کردند که ما ماهی این همه بشکه نفت می فروشیم ولی تغییری در اوضاع اقتصادی کشور و وضع مردم رخ نداده است این مردم هم به ولایت و هم به نظام پایبندند و همه این سختی ها را هم به جان می خرند و این کشور را هم با دست خودشان به دست صاحب اصلی آن امام زمان (عج) می دهند.

مختاری به مسئله استکبار ستیزی اشاره کردو افزود: نمایندگان مجلس باید همچون مردم استکبار ستیز باشند و مجلس جدید باید یک مجلس انقلابی باشد.

انتهای پیام/ی