کاهش آسیب پذیری در مقابل تهدیدات از اهداف پدافند غیر عامل است
+ پ -
کاهش آسیب پذیری در مقابل تهدیدات از اهداف پدافند غیر عامل است

مدیر کل شیلات هرمزگان با بیان اینکه پدافند غیرعامل بعنوان یکی از عوامل اقتدار ملی است افزود: پدافند غیر عامل در امور خود می توانند نقش مهمی در مهمترین مولفه های امنیت مالی که عبارتند از حفظ جان مردم، حفظ تمامیت ارضی کشور، حفظ سیستم اقتصادی و سیاسی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ،سید پرویز محبی مدیر کل شیلات هرمزگان با اشاره به ضرورت ایجاد آمادگی پیش از بحران و مدیریت مناسب در زمان وقوع بحران بسیار حائز اهمیت است گفت: کاهش آسیب پذیری، تداوم و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدات و خطرات احتمالی و همچنین تمرین مفهومی و عملی پدافند غیر عامل از اهداف این مانور بود.

 

 

وی افزود: از پدافند غیرعامل بعنوان یکی از عوامل اقتدار ملی است صیادان و همچنین جامعه شیلاتی به اعمال مفاهیم پدافند غیر عامل در امور خود می توانند نقش مهمی در مهمترین مولفه های امنیت مالی که عبارتند از حفظ جان مردم، حفظ تمامیت ارضی کشور، حفظ سیستم اقتصادی و سیاسی و مهمترین آن حفظ استقلال و حاکمیت کشور است داشته باشند.

 

 

محبی اظهار کرد : از پدافند غیرعامل و دفاع غیرنظامی به عنوان بیمه کشور در برابر تهدیدات خواند می شوند و تسهیل در مدیریت بحران از بارز ترین مزایای به کارگیری صحیح پدافند غیر عامل است.

 

 

مدیر کل شیلات هرمزگان تصریح کرد : شیلات در حوزه پدافند غیرعامل می‌تواند در بخش‌های مهمی از جمله اعلام خبر و اطلاع‌رسانی، تقلیل خسارت، کاهش قابلیت و توانایی سامانه‌های شناسایی دشمن، پشتیبانی از نیروهای خودی، بهره‌برداری از پتانسیل دریانوردی صید و صیادی در آفندها، ناامنی حضور غیر خودی در مرزها و سرزمین‌های لم یزرع، تامین غذا در زمان آفند با توجه به محدودیت واردات،ایجاد سدهای طبیعی با گسترش سایت‌های پرورش برای جلوگیری از حرکت موتوری و زرهی دشمن با مکان‌سنجی و آمایش صحیح، پوشش و حفاظت از مراکز استراتژیک با قدرت واکنش سریع و وارد عمل شود.

 

 

 

وی ضمن تشکر از همکاری تعاونی های صیادی که در اجرای این مانور همکاری داشته اند گفت:بر ضرورت آمادگی افراد شاغل درشناورهای صیادی برای مقابله با حوادث و اقدام مناسب در کاهش خسارات تاکید کرد.

 

 

محبی خاطر نشان کرد: با توجه به سیاست های شیلات مبنی بر افزایش ایمنی شناورها و بنادر صیادی و برنامه های آموزشی این اداره کل در سال جاری و باید اقدام لازم برای انجام پیوسته تمرین های آمادگی مقابله افراد با شرایط بحرانی در عملیات صیادی و مراکز تجمع این شناورها در بنادر صیادی را از اولویت های اجرائی شیلات هرمزگان است.

 

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff