هجمه های دشمن با عملی کردن اقتصاد مقاومتی کاهش می یابد
+ پ -
هجمه های دشمن با عملی کردن اقتصاد مقاومتی کاهش می یابد

مدرس دانشگاه های حاجی آباد گفت: اقتصاد مقاومتی باعث مقاوم شدن کشور در برابر هر نوع تهدید وهجمه های دشمن می شود و تقویت زیرساخت های اساسی از راه حمایت از تولید کنندگان داخلی ممکن می گردد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، کارشناس ارشد کشاورزی در گفتگو با خبرنگار پیارم اظهار داشت : اقتصاد مقاومتی یعنی استفاده از تمامی ظرفیت های ملی حتی اگرهیچ تحریمی هم متوجه کشورنباشد بازهم اقتصاد مقاومتی نقش بسزایی درپیشبرد اقتصاد یک کشور به سوی رشد وتعالی دارد.

 

 

سجاد دهقانی در ادامه افزود: راههایی که تا حال دولت برای از بین بردن تحریم ها درپیش گرفته است کوتاه مدت و پرهزینه بوده اما اقتصاد مقاومتی موقعیتی است برای پیش بردن کشور و مقاوم کردن در برابر هر نوع تهدید وهجمه های دشمن؛ علاوه براین مزیت هایی همچون تقویت زیرساخت های اساسی درزمینه های تولید وحمایت از تولید کنندگان وکاهش واردات را در پی دارد که خود باعث میشود اهرم فشاری در دست دشمن نباشد که هر وقت خواست بحث تحریم را مطرح کند.

 

 

دهقانی در ادامه افزود: ضربه هایی که درحال حاضر کشور ما به دلیل تحریم می خورد زمینه هایی است که درآنها ضعف داریم و از واردات کالاهایی باشد که نیاز به فناوری پیچیده ای هم نباشد ولی اقدام به واردات آنها می کنیم که همه این واردات به کشور ضربه می زند و فقط با همت، تلاش و مدیریت صحیح در زمینه اقتصاد مقاومتی می توان به آنها دست یافت.

 

 

دهقانی تصریح کرد: ما باید درزمینه های خرد وکلان تلاش نموده وسعی درتقویت بنیه اقتصادی کشور کنیم در نوع خرد آن مثلا روستایی عزیز ما درب مغازه برای خرید تخم مرغ؛ سیب زمینی و پیاز وسبزی نرود و از باغچه خود این موارد را تامین کند ونوع کلان آن یعنی حمایت از تولید کنندگان؛ استفاده از تولیدات دانش بنیان و همچنین افزایش میزان صادرات می باشد واین مواد برآورده نمی شود مگربا فرهنگ سازی استفاده ومصرف تولیدات داخلی و ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی ازسوی رهبرمعظم انقلاب فرصتی استثایی دراختیاراقتصاد و صنعت تولید قرار دهد.

 

دهقانی افزود: شهرستان حاجی آباد پتانسیل ها و ظرفیت های بالایی در روستاهها دارد که باید با توانمند سازی و بهره گیری از این ظرفیتها تلاش و همفکری و ایجاد ارزش افزوده برای محصولات در روستاها ارزش افزوده را وارد روستاها نماییم و شاهد ابادانی و نشاط بیشتر در روستاها باشیم.

 

 

دهقانی در خصوص وجود معاون غنی آهن و کرومیت و منگنز در شهرستان حاجی آباد و در شهراحمدی گفت : بزرگترین معاون آهن و کرومیت در این منطقه وجود دارد و امروز قابل قبول نیست که تولید کنندگان سنگ آهن و کرومیت خام را صادر کنند و باید با استفاده و بهره گیری از دانش توان و ظرفیت دانشگاهیان کار آفرینان و مبتکرین با ایجاد صنایع تبدیلی با ایجاد ارزش افزوده و اشتغال زایی روستاها در جهت توسعه شهرستان بخصوص در روستاها گام اساسی برداریم .

 

 

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff