هافینگتون‌پست: توان نظامی و تکنولوژیکی غرب رو به زوال است/ روسیه گوی سبقت را از آمریکا ربوده است
+ پ -
هافینگتون‌پست: توان نظامی و تکنولوژیکی غرب رو به زوال است/ روسیه گوی سبقت را از آمریکا ربوده است

نشریه هافینگتون پست آمریکا در گزارشی تأکید کرد، مسکو در حال پیش گرفتن از واشنگتن و غرب،‌ در عرصه نظامی است و توان نظامی و تکنولوژیکی غرب رو به زوال گذارده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،‌ نشریه آمریکایی هافینگتون پست در گزارشی نوشت که روسیه قدرتمندانه به صحنه سیاسی و نظامی جهان بازگشته است.

بنا بر این گزارش، روسیه به مدرن‌سازی نیروی نظامی‌اش پرداخته و تسلیحاتش‌ را به روز کرده و حتی در برخی موارد گوی سبقت را از آمریگا گرفته است.

هر چند که بنا به اعلام برخی از مؤسسات آمریکایی،‌ مسکو پس از واشنگتن، در جایگاه دوم قویترین ارتش‌های جهان قرار گرفته و بودجه دفاعی کمتری در مقایسه با آمریکا دارد،‌ اما این رده‌بندی‌ها فاکتوری مهم که دورنمای توسعه صنعت نظامی‌ است.

نویسنده هافینگتون پست در یادداشتش آورده «در حالی که مسکو به سرعت در حال افزایش توان نظامی‌اش است،‌ ارتش آمریکا با که «کاهش» بودجه دفاعی‌اش روبروست چرا که اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا بر این باور است که دوران توسعه تسلیحات سریع،‌ گذشته و این امر مسئله‌ای مربوط به گذشته است.»

این گزارش افزود: بر حسب شاخص‌های کمی،‌ هم اینک مسکو از واشنگتن پیشی گرفته است. بنا به اعلام سازمان مستقل آمریکایی «کنترل تسلیحات»،‌ روسیه حدود ۷۷۰۰ کلاهک هسته‌ای در اختیار دارد در حالی که شمار کلاهک‌های هسته‌ای آمریکا،‌ ۷۱۰۰ واحد است.

علاوه بر این،‌ بنا به برآوردهای برخی از نهادهای بین‌المللی مانند «Global Firepower»، روسیه نزدیک به دو برابر بیشتر از آمریکا،‌ تانک در اختیار دارد. شمار تانک‌های روسیه ۱۵ هزار و ۳۹۸ فروند است در حالی که تعداد تانک‌های آمریکا ۸۸۴۸ فروند است.

در حوزه کیفیت مسائل دفاعی و نظامی،‌ بسیاری از متخصصان بر این باورند که روسیه در حال حاضر، توسعه‌دهنده مدرن‌ترین تسلیحات در عرصه جهانی است.

گزارش هافینگتون می‌افزاید، دوران جنگ اول خلیج‌ فارس،‌ که تسلیحات و بمب‌های هوشمند و جنگنده‌های رادار گریز آمریکا همگان را تحت‌تأثیر قرار می دادند و رعب و حشت ایجاد می‌کردند،‌ گذشته است.

بنا بر این گزارش و بر اساس بیانیه‌ای که از سوی مؤسسه بین‌المللی مطالعات راهبردی منتشر شده،‌ «برتری نظامی و تکنولوژیکی غرب رو به زوال و در حال کم‌رنگ شدن است.»

در پایان این یادداشت آمده،‌ حتی روسیه در عرصه پهپاد، موشک‌های کروز و نبرد سایبری،‌ از آمریکا یک گام پیش است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff