هاب ماهواره‌ای ایران پس از ۱۲ سال به‌روز شد
+ پ -
هاب ماهواره‌ای ایران پس از ۱۲ سال به‌روز شد

هاب ماهواره‌ای ایران که برای برقراری ارتباط سریع در نقاط دورافتاده، مواقع اضطراری و حوادث غیرمترقبه و جزایر و سکوهای نفتی استفاده می‌شود، پس از ۱۲ سال به‌روز شد و هم اکنون سرویس‌های جدید صوت و دیتا از طریق این شبکه منتقل می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در مراسمی با حضور وزیر ارتباطات و چند تن از نمایندگان مجلس، پروژه هاب ماهواره‌ای ایران افتتاح شد.

ایران یک کشور حادثه‌خیز با تنوع آب و هوایی و نقاط متعدد غیرقابل دسترسی است و شبکه ماهواره‌ای وی‌ست شرکت ارتباطات زیرساخت برای استفاده از ارتباطات ماهواره‌ای در کنار دیگر سیستم‌های ارتباطی از جمله فیبر و رادیو و ارتباط رسانی به نقاط دورافتاده و خاص و پاسخگویی به نیازهای ارتباطی در مواقع ضروری و حوادث غیرمترقبه استفاده می‌شود.

به گفته مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت پیش از این، این شرکت یک هاب ماهواره‌ای قدیمی داشته که نیاز به، به‌روزرسانی برای آن ضروری بود و ۱۲ سال است که قرار است این به‌روزرسانی انجام شود.

با نصب و راه‌اندازی تجهیزات پایانه‌های ماهواره‌ای در نقاط موردنظر در کم‌تر از یک روز شرکت زیرساخت می‌تواند در مناطق موردنظر تأمین ارتباط کند و ترافیک آن نقاط را به شبکه‌های مرسوم کشوری انتقال دهد و درنهایت به مردمی که در آن منطقه هستند، خدمت‌رسانی شود. پروژه‌ هاب ماهواره‌ای دارای ۳ ایستگاه در بومهن، همدان و اصفهان است که تجهیزات این ایستگاه‌ها قابلیت ارائه سرویس‌های صوت، دیتا و انتقال ترافیک تا ۱۵۰۰ پایانه ماهواره‌ای را دارند.

ارائه سرویس به پایانه‌های متحرک و هدف‌های متحرکت مانند قطار، هواپیما و کشتی‌ها، تأمین ارتباط نقاط صعب‌العبور جزایر، سکوهای نفتی و انتقال ترافیک اپراتورهای موبایل به نقاط مختلف از جمله کاربردهای هاب ماهواره‌ای است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff