هاآرتس: قطعنامه سازمان ملل در اسرائیل زلزله ای بوجود آورده است
+ پ -
هاآرتس: قطعنامه سازمان ملل در اسرائیل زلزله ای بوجود آورده است

روزنامه عبری هاآرتس برخی تاثیرات احتمالی قطعنامه شورای امنیت در محکومیت شهرک سازی رژیم صهیونیتی در اراضی فلسطینی را برشمرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ روزنامه عبری هاآرتس برخی تاثیرات احتمالی قطعنامه شورای امنیت در محکومیت شهرک سازی رژیم صهیونیتی در اراضی فلسطینی را برشمرده است.

این روزنامه نوشت: این قضیه ممکن است اسرائیل را در معرض تحریم های گسترده ای قرا دهد و کشور های اروپایی بیشتری تولیدات اسرائیل را تحریم کنند و از طرفی شرکت هایی که با این رژیم قرار داد تجاری داسته باشند، مجازات شود.
همچنین پیش بینی می شود که شرکت های اسرائیلی از جمله بانک ها و بنگاه های معاملاتی در معرض یک شوک اقتصادی قرار گیرند؛ بنابراین از ترس تحریم بین المللی ناچار شوند، همه فعالیت های اقتصادی شان را محدود سازند.
این روزنامه در بررسی پیامد های قانونی قطعنامه توضیح داد:ممکن است علیه این رژیم در دادگاه لاهه اقامه دعوی شود و از بسیاری اشخاص اسرائیلی که در پروژه شهرک سازی مشارکت دارند، در دادگاه لاهه طرح شکایت خواهد شد.
این روزنامه صهیونیستی با هشدار نسبت به بهره بردای فلسطینی ها از این قطعنامه و درخواست آن ها از شورای امنیت برای به رسمیت شناختن فلسطین به عنوان عضوی از سازمان ملل متحد افزود:
اسرائیل باید در مواجهه با این قطعنامه،اعلان کند که طرح شهرک سازی خود را توسعه می دهد و ساختمان های بیشتری در شهرک ها و شرق قدس می سازد بلکه اعلام کند کرانه غربی را نیز به این طرح اضافه می کند.

 

انتهای پیام/

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff