نیویورک تایمز: حمله امروز در لیبی توسط آمریکا انجام شد/هدف، عامل حملات تروریستی تونس بود
+ پ -
نیویورک تایمز: حمله امروز در لیبی توسط آمریکا انجام شد/هدف، عامل حملات تروریستی تونس بود

روزنامه نیویورک تایمز نوشته است که حمله هوایی امروز در شهر «صبراته» لیبی که به مرگ بیش از ۳۰ نفر منجر شد، توسط جنگنده‌های آمریکایی صورت گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، روزنامه نیویورک تایمز روز جمعه به نقل از «یک مقام غربی» نوشت که حمله‌ای که امروز در لیبی صورت گرفت، توسط هواپیماهای آمریکایی و علیه یک اردوگاه گروه تروریستی داعش انجام شده است.

در جریان این حمله هوایی که در شهر «صبراته» در غرب طرابلس لیبی صورت گرفت، بیش از ۳۰ نفر کشته شده‌اند.

مقام مورد استناد نیویورک تایمز که خواسته نامش فاش نشود، می‌گوید اغلب کشته شدگان در این حمله اتباع تونس و عضو داعش بوده‌اند. به گفته وی، هدف اصلی این حمله «نورالدین شوشان» عامل ادعایی حملات تروریستی سال گذشته در تونس بوده و واشنگتن در حال بررسی سرنوشت وی است.

به ادعای واشنگتن، شوشان در دستکم دو حمله تروریستی سال گذشته در تونس نقش داشته است: حمله به موزه باردو که به کشته شدن ۲۲ نفر منجر شد و حمله به گردشگران در منطقه ساحلی «سوسه» که ۳۸ نفر در جریان آن کشته شدند.

«جمال ناجی زوبیا» رئیس دفتر رسانه‌های خارجی طرابلس می‌گوید در این حمله یک خانه روستایی  در حومه صبراته که به اشغال داعش درآمده بود، هدف قرار گرفته است.

در ماه‌های گذشته گزارش‌های متعددی از عملیات‌های مخفیانه نیروهای ویژه آمریکا و انگلیس در لیبی منتشر شده است. باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا هم هفته گذشته به بهانه مقابله با داعش، گفت حملات واشنگتن در لیبی ادامه خواهد یافت.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff