نیم نگاهی به افطاری هزار نفری در جزیره کیش +تصویر
+ پ -
نیم نگاهی به افطاری هزار نفری در جزیره کیش +تصویر

سفره گسترده کرم الهی در نخستین شب از شب های روشن قدر در جزیره کیش، میزبان هزاران میهمان الهی بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، در نخستین شب از شب های مبارک قدر جزیره کیش با سفره ای به وسعت همدلی از میدان ساحل تا میدان پردیس میزبان بیش از ۳ هزار نفر از کیشوندان و گردشگران روزه دار و مومن بود.

 

بنابر این گزارش، شب گذشته که مصادف با اولین شب قدر و شب ضربت خوردن مولای متقیان حضرت امام علی (ع) بود مسئولان جزیره کیش همچون سال گذشته سفره ای از خوان کرم الهی در مرکز شهر گستردند تا تمامی همشهریان و میهمان جزیره کیش در کنار یکدیگر و همراه با مسئولان روزه خود را افطار کنند.

 

IMG_0181

در این مراسم ساده معنوی که گرمای حضور مردم در کنار مسئولان بی هیچ تکلف احساس می شد؛ مومنان روزه دار ابتدا نماز جماعت را با امامت حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کیش برگزار کردند سپس تمامی مسئولان در میان کیشوندان و گردشگران روزه خود را با افطاری ساده ای که شامل نان و پنیر، آش، چای و بامیه بر سر هر میز بود افطار کردند.

 

 

IMG_0187

میزهایی ساده اما با صفا که در آن رنگ و ریایی نبود. سفره هایی که برای مردم و مسئولان یک رنگ و یک دست گسترده شده بود و خبری از تجملات ریاستی و مدیریتی در آن دیده نمی شد. همه در کنار هم و مانند هم با گرمای محبت و عشق به همدلی و همیاری شبی خاطره انگیز و به یاد ماندنی را بر صفحه ذهن نگاشتند.

 

صداقت محمدی یکی از گردشگران جزیره کیش، با ستایش این کار فرهنگی از سوی مسئولان جزیره کیش گفت: تاکنون در هیچ شهری از شهرهای کشور سفره ای به این وسعت برای افطار گسترده نشده که همه مردم بتوانند به سادگی بدون اینکه برایشان مهم باشد که ایرانی هستند یا غیر ایرانی، مسلمان هستند یا غیر مسلمان، شیعه هستند یا اهل تسنن در کنار هم بی هیچ سختی همراه با مسئولان افطار کنند.

 

وی افزود: امروز بر سر هر میز می توانید ببنید که دو یا چند خانواده که هیچ آشنایی با یکدیگر داشته باشند در کنار هم نشسته اند و با ساده ترین روزی های الهی با چهره هایی شاد و مهربان روزه خود را باز می کنند.

 

 

 

IMG_0193

فاطمه سعادت منش از جزیره نشینان می گوید: این دومین سالی است که این برنامه اجرا می شود و افطاری دادن برای جمعیتی با این حجم کار سختی است که باید بابت این برنامه از دست اندرکاران سازمان تقدیر کرد.

 

وی ادامه داد: با وجود اینکه یک مسیر طولانی از میدان ساحل تا میدان پردیس میز چیده شده بود بسیاری از مردم هم در ایستگاه صلواتی پذیرایی شدند که این نشان از استقبال بی نظیر مردم از این برنامه فرهنگی مذهبی دارد.

 

این بانوی کیشوند تاکید کرد: سنت حسنه افطاری، این روزها در کشور کمرنگ شده و گرانی یکی از عواملی است که موجب کمرنگ شدن این سنت شده است. اما امشب دیدیم که با یک کار همگانی و خلاقانه می شود با کمترین هزینه و ساده ترین نعمات الهی سفره ای با هزاران میهمان داشت.

 

سنت حسنه افطاری در جزیره کیش از ابتدای ماه رمضان در تمامی مساجد و تکایای کیش برگزار می شود.

 

همچنین با گسترده شدن سفره افطاری هزاران نفری در مرکز شهر جزیره کیش رنگ عشق بر سفره های افطاری با حضور گردشگران و کیشوندان به سادگی با بوی معرفت گره می خورند تا عاشقانه ترین نغمه های همدلی به گوش فرشتگان الهی برسد.

 

روزه داران و مومنان جزیره کیش همه ساله در این مراسم معنوی شرکت کرده و روزه خود را با زلال معرفت افطار می کنند.

 

انتهای  پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff