نیمی ازسرطان ها با درمان مناسب علاج خواهند شد/ فعالیت بدنی منظم داشته باشید
+ پ -
نیمی ازسرطان ها با درمان مناسب علاج خواهند شد/ فعالیت بدنی منظم داشته باشید

دکتر یعقوب عاشوری اظهار داشت : طبق اسناد سازمان جهانی بهداشت از ۴۰ درصد سرطان ها می توان پیشگیری کرد و مواردی هم که قابل پیشگیری نیستند در سایه خود مراقبتی و تشخیص و درمان به موقع درمان پذیرهستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛  دکتر یعقوب عاشوری متخصص پرتو درمانی و شیمی درمانی استان ، در خصوص پیشگیری از سرطان با توجه به هفته سلامت  در  گفت وگو با خبرنگار  پایگاه خبری سوریاس  گفت : طبق اسناد سازمان جهانی بهداشت از ۴۰  درصد سرطان ها می توان پیشگیری کرد و مواردی هم که قابل پیشگیری نیستند ، اگر در سایه خود مراقبتی ، نگاه امیدوارانه به اثر بخشی روش های تشخیص و دمانی و مراجعه به موقع ، زود هنگام تشخیص داده شوند درمان پذیر ترند  .

وی در ادامه با بیان اینکه متاسفانه ما با افزایش سرطان ها در کشور مواجع هستیم ، بیان کرد:شاید اگر بدانید که دست کم نیمی از سرطان ها با درمان مناسب علاج خواهند شد زودتر به علایم مشکوک خود توجه کنید  .

 

دکتر عاشوری افزود: در پیشگیری و تشخیص زود هنگام باید به چند پیام دقت کرد اولین پیام این است که از مصرف دخانیات پرهیز کنید و همچنین فعالیت بدنی منظم داشته باشید و وزن خود را در حالت ایده آل نگه دارید و تغذیه سالم داشته باشید و خود را در برابر عفونت ها محافظت کنیم.

 

عاشوری ادامه داد: در منزل و محیط کار اصول ایمنی را رعایت کنید و زندگی روانی معنوی سالمی  داشته باشید ، زندگی اجتماعی سالمی داشته باشید و در صورت دارا بودن علائم هشدار دهنده سرطان به پزشک مراجعه کنید .

 

دکتر عاشوری تصریح کرد : استفاده از هر یک از فرآورده های توتون مانند سیگار ، قلیان و … خطرناک است و موجب انواع سرطان از جمله ریه ، مثانه ، کلیه و دهانه رحم می شود ، حتی اگر سیگار هم نمی کشید از نشستن در جاهایی که افراد دیکر ی سیگار می کشند خودداری نمایید .

عاشوری خاطر نشان کرد : فعالیت بدنی منظم احتمال سرطان هایی چون پستان و روده بزرگ را کاهش می دهد و مطلوب این است که هفته ای ۱۵۰ دقیقه ورزش کنید یا ۷۵ دقیقه ورزش متوسط انجام دهید اگر بخواهیم ساده بگوییم بهتر است روزانه ۳۰ دقیقه ورزش کنید به طوری که ضربان قلب شما بالا برود و در کنار آن تمرین هایی برای تقویت عضلات داشته باشید .

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff