تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
فرهنگی
کد خبر : 472448
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
نماینده وزیرآموزش و پرورش در مناطق آزاد کشور:

نیروی انسانی کارآمد و توسعه لازم وملزوم یکدیگرند/آموزش و پرورش کیش در انتظار تغییر ساختار آموزشی

نماینده وزیر آموزش و پرورش در آیین تجلیل از فرهنگیان جزیره کیش براهمیت تشکیل شوراهای آموزش و پرورش و مشارکت مردم به عنوان یکی از راهکارهای برون رفت از مشکلات آموزش و پرورش تاکید کرد و گفت: نیروی انسانی کارآمد و توسعه لازم و ملزوم یکدیگرند.

نیروی انسانی کارآمد و توسعه لازم وملزوم یکدیگرند/آموزش و پرورش کیش در انتظار تغییر ساختار آموزشی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، در این مراسم که شامگاه گذشته در هتل شایان کیش برگزار شد «رسول پاپایی» نماینده وزیرآموزش و پرورش در مناطق آزاد و تجاری کشور با تبریک  هفته معلم با اشاره به اهمیت تشکیل شوراهای آموزش و پرورش و افزایش میزان مشارکت مردم در امور اداره مدارس اظهار کرد:  همه ما قبول داریم که در بحث توسعه، نیروی انسانی کارآمد از اهمیت فراوانی برخوردار است و اگر به فرآیند لازم و ملزوم بودن نیروی انسانی وتوسعه در کنار هم معتقد باشیم به یک نتیجه سالم دست می یابیم.

وی با تاکید براینکه  آموزش و پرورش در عرصه جهانی امروز هم ابزار توسعه است و هم هدف توسعه افزود: جامعه جهانی برای رسیدن به توسعه نیاز مند آموزش و پرورش خوب است و نمی توان جایگاه ویژه آموزش و پرورش را در جامعه نادیده گرفت.

پاپایی افزود: تا زمانی که مدارس به سبک مکتب خانه ای بود با چالش های امروز مواجه نبودیم اما با تغییر رویکرد مدارس به دولتی مشکلات به صورت روز افزون پدیدار شد.

وی با اشاره به اینکه مشارکت امروز به عنوان یک راهکارجهانی برون رفت از مشکلات در بسیاری از کشور مطرح بوده و دولت ها زمینه مشارکت های مردمی را فراهم کرده اند به افزایش نظارت مردمی با ایجاد زمینه مشارکت مردم  درآموزش و پرورش تاکید و اظهار کرد: با وجود مشارکت، حق نظارت مردم بالا می رود اگر چه این سیستم در جهان آنچنان پذیرفته نشده است.

وی تفویض برخی اختیارات و قدرت دادن به مردم را از دیگر مواردی عنوان کرد که با مشارکت های مردمی صورت می گیرد. و تاکید کرد: اینها نیز از جمله مواردی است که در جامعه ما پذیرفته نشده است.

دستاوردهای آموزش و پرورش هرمزگان در دولت تدبیر و امید

موسی دادی زاده، معاون آموزش متوسطه و مدیر پروژه انتخاب و انتصاب مدیران مدارس در استان هرمزگان به عنوان دیگر سخنران این مراسم با اشاره به دستاوردهای آموزش و پرورش استان هرمزگان در دولت تدبیر و امید افزود: افزایش پژوهش سراهای دانش آموزی استان از ۷ به ۲۲ پژوهش سرا، افزایش فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی، ۱۲ راه یافته استان هرمزگان به مرحله بین المللی و جهانی در لگوکاپ های رشته های مختلف از میان ۲۶ شرکت کننده و ثبت ۱۲۲ اختراع ملی از دانش آموزان استان هرمزگان از مواردی است که می توان به آن ها اشاره کرد.

وی با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین رسالت ها و وظایف آموزش و پرورش تامین نیروی انسانی بازار کار جامعه است به افزایش ۱۱ رشته در شاخه های فنی و حرفه ای در استان هرمزگان اشاره کرد و افزود: ایجاد رشته های هتلداری و ایرانگردی را به مسئولان آموزش و پرورش در جزیره کیش پیشنهاد می دهیم و در این راستا اعلام آمادگی می کنیم که مدیر و دبیران عمومی توسط اداره کل تامین شود و انتظار داریم سازمان منطقه آزاد کیش نیز در تامین مدرسه و دبیران تخصصی با ما همراهی و همکاری کنند.

دادی زاده با بیان اینکه اداره کل استان آماده مهارت آموزشی به دانش آموزان در طرح مهارت های آموزشی است، اظهار کرد: این همکاری مستلزم انعقاد تفاهم نامه میان آموزش و پرورش استان، سازمان منطقه آزاد کیش و سازمان فنی و حرفه ای است.

وی تاکید کرد: با اینکه هم اکنون دوره های مهارت آموزی چند ۴۰ ساعته در جزیره کیش برگزار می شود این دوره ها منتج به دریافت گواهینامه مهارت آموزی نیست و برای دریافت گواهی نامه دانش آموزان باید در دوره های فنی و حرفه ای شرکت کنند.

آموزش وپرورش کیش در انتظار تغییر ساختار

سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه آموزش و پرورش امروزه به سوی شهروند سازی حرکت می کند افزود: آموزش و پروورش با تغییر و تحولاتی که در جهان پیرامون رخ می دهد باید کارکرد خود را تغییر دهد در غیر اینصورت به مرور شاهد خواهیم بود که آموزش هایی که انعطاف پذیر نیستند در مقابل آموزش های انعطاف پذیر غیر رسمی با شکست مواجه خواهند شد.

وی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش سرمایه گذاری برای آینده کشور است تصریح کرد: اگر می خواهیم آینده کیش را حفظ کرده و ارتقاء ببخشیم این آینده از کلاس های درس و آموزش و پرورش آغاز می شود.

پورعلی با بیان اهمیت توجه به آموزش و پرورش از دیدگاه دکتر انصاری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اظهار کرد: ایشان به همین منظور به بنده ماموریت دادند تا در برنامه ریزی ها اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدتی برای ارتقاء سطح کمی و کیفی آموزش و پرورش کیش در نظر بگیریم.

وی با بیان اینکه اگر در بخشی از حوزه ها کند حرکت می کنیم افزود: تلاش ما براین است که تمام اهداف محقق شود. ما در هنوز در حوزه های مختلف آموزش و پرورش کارهای بزرگی در پیش داریم.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان با اشاره به ارسال درخواست تغییر ساختار آموزش و پرورش کیش به وزارت خانه افزود: درخواست سازمان هم اکنون روی میز وزیر آموزش و پرورش است.

وی به اختصاص ۵۰ میلیارد ریال برای تجهیز مدارس و ۱۵۰ میلیارد ریال بودجه برای ارتقاء کیفیت آموزش و پرورش از سوی مدیرعامل سازمان اشاره کرد و افزود: هم اکنون تفاهم نامه ساخت دو مجتمع آموزشی با بخش خصوصی بسته شده است که در زمینی به مساحت ۶۰ هزار متر مربع به صورت دخترانه و پسرانه ساخته می شود و به موازات آن تلاش برای ارتقاء کیفی آموزش و پرورش نیز در دستور کار است

هوشمند سازی مدارس، برگزاری دوره های آموزش ضمن خدمت برای دبیران مدارس، ارتقاء همیاری سازمان و آموزش و پرورش در راستای کمک هزینه های مسکن و غیره، ایجاد فضای برای الگوهای جدید آموزش در مدارس متفاوت با شیوه های نوین، ایجاد مدارس دو و چند زبانه و توسعه آموزش های فنی و حرفه ای از موارد دیگری است که معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش بر آن ها تاکید کرد.

آموزش و پرورش کیش سرگردان میان چند متولی

عربعلی زینالی رئیس آموزش و پرورش کیش نیز در بخش دیگری از این مراسم به ارائه گزارشی از عملکرد سال گذشته آموزش و پرورش کیش پرداخت و اظهار کرد: تشکیل گروه های مردمی پرتوان در کنار آموزش و پرورش و سازمان منطقه آزاد کیش آرامش و اعتماد در میان همکاران اداره و معلمان را افزایش بخشید.

وی به هوشمند سازی ۷۰ کلاس در سال گذشته به همت اولیاء و کارد آموزشی مدارس اشاره کرد و افزود: برخی مدارس غیرانتفاعی با مشکلاتی همچون عدم تشکیل پرونده و دریافت مجوز مواجه بودند که این مشکلات برطرف شد.

زینالی به تشکیل کارگروه های نظارتی اشاره کرد و افزود: این کارگروه ها با حضور در مدارس تمامی نمرات درسی دانش آموزان را به تفکیک مورد تجریه و تحلیل قرار دادند.

پیگیری مطالبات مدارس از اداره کل استان، افزایش وام تعاون، عقد تفاهم نامه با اداره استاندارد جزیره، اعزام دانش آموزان منتخب به استان و کسب رتبه های مختلف در حوزه های علمی، بهداشتی، تربیت بدنی و پرورشی از مواردی بود که رئیس آموزش و پرورش کیش به آن ها اشاره کرد.

وی افزایش امکانات فیزیکی مانند ساخت مجتمع های آموزشی که در اواخر سال ۹۶ کلنگ آن ها به زمین زده شد را از مطالبات آموزش و پرورش کیش دانست و اضافه کرد: افزایش حجم دانش آموزی از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

افزایش حق مسکن معلمان با توجه به اینکه در ۴ سال گذشته هیچگونه افزایش در این خصوص صورت نگرفته است، دریافت کارانه همکاران اداری  از سازمان منطقه آزاد و اختصاص نیروی انسانی پایه دوازدهم از اداره کل استان و تعیین متولی آموزش و پرورش کیش و تغییر ساختار آموزش درخواست شده از سوی سازمان از دیگر مواردی بود که زینالی به آن ها اشاره کرد.

در این مراسم که با حضور مسئولان کشوری و استانی آموزش و پرورش، امام جمعه اهل سنت کیش، فرماندهان نظامی و انتظامی، روسای ادارات و نهادهای مستقر در کیش، مسئولان آموزش و پرورش جزیره کیش و فرهنگیان کیش برگزار شد از معلمان پیش کسوت، معلمان نمونه مقاطع مختلف تحصیلی، مدیران نمونه و کادر نمونه اداری آموزش و پرورش کیش تقدیر شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=472448
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,496 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی