تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 352313
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۷| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
عزم جزم ناجا در مبارزه با قاچاق کالا؛

نیروی انتظامی هرمزگان پیشگام در تحقق شعار سال/ اقدام و عمل جهادی در مبارزه با قاچاق پیشبردی در زمینه اقتصاد مقاومتی

در ماههای اخیر تیتر یک اکثر رسانه ها کشف و انهدام باندهای کلان قاچاق کالا و مواد مخدر در هرمزگان بوده که این حرکت انقلابی موج جدیدی از فعالیت های گسترده نیروی انتظامی در راستای فرامین رهبر انقلاب را نمایان ساخته است.

نیروی انتظامی هرمزگان پیشگام در تحقق شعار سال/ اقدام و عمل جهادی در مبارزه با قاچاق پیشبردی در زمینه اقتصاد مقاومتی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛قاچاق کالا و مواد مخدر یکی از مهم‌ترین عوامل تهدید کننده جامعه و اقتصاد داخلی و ملی است که امنیت کشور را تحت الشعاع خود قرار می دهد؛قاچاق کالا از یک سو درآمدهای گمرکی و مالیاتی دولت را کاهش می دهد و از طرفی سبب خروج بی حاصل ارز ، فرار گسترده سرمایه ، افزایش بیکاری ، کاهش تولیدات صنعتی داخلی و … می شود

قاچاق کالا ضمن خدشه دار کردن اهداف حمایتی موجب کاهش سرمایه گذاری در صنایع ، کاهش حجم فعالیت های تولیدی در داخل کشور و در نتیجه کاهش اشتغال می شود و با توجه به آنکه صنایع تولید داخلی مجبورند زیر ظرفیت خود فعالیت کنند ، در نتیجه قیمت تمام شده تولیدات بالا رفته منجر به افزایش تورم در داخل کشور می شود .

رهبر انقلاب در بیانات اخیر خود قاچاق را به مثابه خنجری بر پشت نظام دانستند و بر مبارزه با این معضل ملی به صورت گسترده تاکید نموده اند.

استان هرمزگان به دلیل همجواری با خلیج فارس و کشورهای عربی و نوار گسترده ساحلی از مبادی مهم ورودی قاچاق به کشور است که منشا قاچاق های گسترده در هرمزگان عامل خارج از استان می باشند لذا در راستای حفاظت از منافع ملی و اقتصادی قرارگاه مقابله با قاچاق کالا درخرداد ماه سال جاری با حضور سردار اشتری در استان ایجاد شد که ناجا با اقدامات ویژه خود با تقویت گلوگاه‌ها و رده‌های مبارزه با قاچاق در راستای مبارزه با ورود قاچاق کالا به کشور اقدام نموده است.

در ماههای اخیر تیتر یک اکثر خبرگزاری ها و رسانه های استان و کشور کشف و انهدام باندهای کلان قاچاق کالا و مواد مخدر بوده که این حرکت انقلابی موج جدیدی از فعالیت های گسترده نیروی انتظامی در راستای فرامین رهبر انقلاب را نمایان ساخت.

کشف بیش از ۵۷ میلیارد ریال کالای قاچاق در هرمزگان

عزیزالله ملکی، فرمانده نیروی انتظامی هرمزگان  با اشاره به کشف بیش از ۵۷ میلیارد ریال کالاهای قاچاق گفت: مأموران انتظامی شهرستان بندرلنگه حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون کشنده کانتینردار مشکوک شده و در بازرسی تخصصی از کامیون پنج تن و ۴۶۰ کیلوگرم قطعات هواساز قاچاق فاقد مدارک گمرکی به ارزش ۴۵ میلیارد ریال کشف و یک متهم را در این زمینه دستگیر کردند.

وی افزود: مأموران انتظامی شهرستان خمیر نیز با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی از دپو کالای قاچاق در روستای «کسه» از توابع کهورستان مطلع و با هماهنگی مقام قضائی در بازرسی از محل ۲۱ هزار و ۵۴۱ ثوب انواع البسه و ۲۳ هزار و ۷۶۲ عدد انواع مواد نیروزا به ارزش ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کشف کردند.

این مقام انتظامی بیان داشت: طی عملیاتی دیگر مأموران انتظامی شهرستان بستک با اجرای طرح پایش محورهای مواصلاتی دو دستگاه کانتینر حاوی کالای قاچاق را متوقف و در بازرسی از آن سه میلیون و ۸۲ هزار عدد انواع اسباب بازی، ۴ هزار و ۸۰ عدد انواع بلندگوی خودرو و ۴۹۸ عدد مانیتور قاچاق به ارزش ۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال کشف و دو متهم را در این زمینه دستگیر کردند.

ملکی با اشاره به عملیات موفق دیگری توسط مأموران انتظامی شهرستان بندرعباس، تصریح کرد: مأموران ایست بازرسی شهید میرزایی بندرعباس با توقیف یک دستگاه سواری سمند، ۲۵۰ هزار نخ سیگار خارجی و ۳۸۷ دستگاه گوشی تلفن همراه قاچاق به ارزش ۲ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال کشف و یک متهم را در این زمینه دستگیر کردند.

کشف ۴۱۵ کیلو انواع مواد مخدر در هرمزگان

علی‌اصغر خرم‌روی با اشاره به کشف ۴۱۵ کیلو انواع مواد مخدر در هرمزگان اظهار داشت: در راستای مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر، پلیس استان هرمزگان، با پیگیری‌های شبانه‌روزی، اقدامات اطلاعاتی و اشراف کامل بر محورهای مواصلاتی طرح مقابله با سوداگران مرگ را طی ۲۴ ساعت گذشته در سطح استان اجرا کرد.

وی افزود: این طرح با همکاری ماموران مبارزه با مواد مخدر استان و ماموران انتظامی شهرستان‌های بندرعباس، حاجی آباد، سیریک و رودان اجرا شد.

این مسؤول انتظامی با اشاره به توقیف پنج دستگاه خودرو و دستگیری پنج متهم در این طرح، گفت: با تلاش ماموران، ۴۱۵ کیلو و ۳۶۲ گرم انواع مواد مخدر کشف شد که از این میزان، ۲۶۲ کیلو و ۴۹۷ گرم تریاک، ۱۳۰ کیلو و ۳۳۳ گرم حشیش، ۱۷ کیلو مرفین، ۴ کیلو هروئین و یک کیلو و ۵۳۲ گرم سایر مواد است.

کشف کالای دخانی قاچاق در بندرعباس

علی‌اصغر خرم‌روی با اشاره به کشف کالای دخانی قاچاق در بندرعباس اظهار داشت: مأموران پلیس آگاهی استان در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، در پی کسب خبری مبنی بر دپوی کالای دخانی قاچاق در یک منزل مسکونی در روستای «پاقلاتان» از توابع شهرستان بندرعباس، رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی ادامه داد: پس از انجام اقدامات اطلاعاتی و قانونی، مأموران موفق شدند منزل مسکونی مورد نظر را که در آن به صورت غیرمجاز مقادیر زیادی سیگار قاچاق انبار شده بود شناسایی کنند.

جانشین فرمانده انتظامی هرمزگان با اشاره به اینکه در بازرسی از خانه مورد نظر ۶۹۰ هزار نخ سیگار خارجی قاچاق کشف شد، افزود: ارزش ریالی این محموله، یک میلیارد ریال برآورد شده است.

به گفته خرم‌روی، در این راستا یک متهم دستگیر و تحویل مراجع قضائی شد.

 

کشف کالاهای قاچاق ۱۰ میلیارد ریالی در بندرعباس

محمداسماعیل مشایخ با اشاره به کشف کالاهای قاچاق ۱۰ میلیارد ریالی در بندرعباس اظهار داشت: مأموران انتظامی ایستگاه ایست و بازرسی شهید میرزایی حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه تریلر مشکوک شده و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

وی افزود: با هوشیاری مأموران پس از بررسی کانتینر و استعلامات به‌عمل آمده از اسناد و مدارک، مشخص شد که تریلر حامل بار قاچاق است.

فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس با بیان اینکه از این تریلی ۴۰ هزار و ۱۰۳ ثوب انواع البسه خارجی و ۳ هزار و ۷۴۰ بسته انواع مواد نیروزای قاچاق کشف شد، گفت: ارزش ریالی کالاهای قاچاق مکشوفه ۱۰ میلیارد ریال است که در این راستا یک نفر دستگیر و خودرو نیز توقیف شد.

کشف ۲ هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در هرمزگان

 

عزیزالله ملکی با اشاره به کشف کالای قاچاق ۲ هزار و ۲۵۰ میلیارد ریالی در هرمزگان اظهار داشت: مأموران انتظامی با تلاش شبانه‌روزی و اقدامات سریع اطلاعاتی و تشدید اقدامات کنترلی و مراقبتی در مردادماه امسال موفق شدند ۳۲۰ دستگاه خودرو حامل کالای قاچاق را شناسایی و توقیف و همچنین یک باند قاچاق کالا را شناسایی کنند.

وی افزود: مأموران استان در یک ماه گذشته ۲۵ میلیون و ۲۷۷ هزار نخ سیگار، ۲۰ هزار و ۵۰۰ دستگاه لوازم خانگی، ۲۱ هزار عدد لوازم آرایشی، ۷۱ هزار و ۳۰۰ لیتر سوخت، ۱۲۳ تن برنج، ۱۳۹ هزار و ۲۱۲ ثوب البسه و پوشاک، ۹ هزار متر پارچه، ۴۰۰ کیلو چای، ۱۰ هزار و ۷۳۰ دستگاه لوازم صوتی و تصویری و ۲ هزار و ۵۳۹ قطعه قطعات خودرویی قاچاق کشف کردند.

فرماندهی انتظامی هرمزگان در ادامه ارزش ریالی مجموع کالای قاچاق کشف‌شده در مردادماه امسال را دو هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال عنوان و تصریح کرد: در مدت یادشده هفت پرونده بالای ۱۰۰ میلیون تومان، ۴۴۸ پرونده زیر صد میلیون تومان، جمعاً ۴۵۵ پرونده تشکیل و متهمان جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.

ملکی افزود: کالاهای قاچاق به لحاظ فرهنگی، تأثیر مخربی بر الگوی مصرف جامعه به جای می‌گذارد و ماهیت اغلب این گونه کالاها که عمدتاً غیرضروری است جامعه را به سوی تفنن طلبی و تجمل‌گرایی سوق می‌دهد و هنگامی که کالاهای لوکس با قیمت ارزان وارد کشور می‌شود، بالطبع مصرف این‌گونه کالاها افزایش می‌یابد از این رو الگوی مصرف، به‌ویژه برای قشر مرفه جامعه که قدرت خرید بیشتری دارند به سوی استفاده از کالاهای لوکس و مصرفی می‌گراید و آثار منفی فرهنگی بر جامعه می‌گذارد.

 

کشف بیش از ۷ میلیون نخ سیگار توسط یگان تکاوری هرمزگان

 

عبدالله حسن‌زاده با اشاره به کشف بیش از ۷ میلیون نخ سیگار در هرمزگان اظهار داشت: ماموران یگان تکاوری “امام حسن عسگری (ع)” با تلاش شبانه‌روزی و گشت‌زنی‌های محسوس و غیرمحسوس در پنج ماهه امسال طرح مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر را به اجرا گذاشتند.

وی با اشاره به اینکه در این مدت ۱۲۰ دستگاه وسیله نقلیه حامل کالای قاچاق شناسایی و توقیف شد، افزود: از این تعداد، ۹۵ دستگاه خودرو و ۲۵ دستگاه موتورسیکلت حامل کالای قاچاق است که با اجرای ۱۵۵ مورد کمین توسط ماموران پرتلاش یگان تکاوری به‌دست آمده است.

معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان هرمزگان تصریح کرد: در بازرسی از این وسایل نقلیه توقیفی در مجموع ۷ میلیون و ۱۵۵ هزار نخ انواع سیگار، ۱۵۴ هزار و ۶۵۱ قلم انواع کالای قاچاق از قبیل لوازم خانگی، آرایشی بهداشتی، موبایل و متعلقات، پارچه، آبمیوه، یک تن و ۲۷۶ کیلو انواع مواد مخدر و ۲ هزار لیتر سوخت قاچاق کشف شد.

کشف بالغ بر۷ تن مواد افیونی در هرمزگان

عزیزاله ملکی با اشاره به کشف بالغ بر ۷ تن مواد افیونی در هرمزگان اظهار کرد: ماموران انتظامی هرمزگان در راستای مبارزه با قاچاق موادمخدر و برخورد با سوداگران مرگ، با پیگیری‌های شبانه‌روزی، اقدامات اطلاعاتی و اشرافیت کامل بر محورهای مواصلاتی فرعی و اصلی استان در مردادماه موفق شدند، ۵۷ دستگاه خودرو سبک و سنگین حامل موادمخدر را شناسایی و توقیف و ۴۵۹ نفر از سوداگران مرگ را دستگیر کنند.

وی با اشاره به اینکه در این مدت، هفت تن و ۱۷۹ کیلوگرم انواع موادمخدر در استان کشف شده، افزود: این مقدار مواد کشف شده شامل ۶ تن و ۹۵۱ کیلو تریاک، ۱۶۶ کیلو و ۷۰۲ گرم حشیش ، ۵۴ کیلو هرویین و هفت کیلو و ۱۱۷ گرم سایر مواد می‌باشد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل  این کشفیات ۲۷ درصد رشد و افزایش دشته است.

 این مقام انتظامی استان، تعداد دستگیری معتادان کارتن خواب را دو هزار و ۱۰ نفر و دستگیری خرده‌فروشان مواد مخدر را ۳۸۱ نفر عنوان و تصریح کرد: در این مدت ۱۵۰ تن از معتادان دستگیر شده به کمپ اعزام شده‌اند.

ملکی در ادامه تعداد طرح‌های پاک‌سازی محلات و نقاط آلوده استان را ۵۷ طرح و مجموع دستگیرشدگان در بحث مواد مخدر در مدت یاد شده را ۴۵۹ نفر عنوان کرد و بیان داشت: از این تعداد دستگیرشدگان، ۷۸ نفر قاچاقچیان عمده مواد افیونی بودند.

 

کشف ۳۰ میلیارد تومان کالای قاچاق در بندرعباس

سردار عزیزالله ملکی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با راه‌اندازی قرارگاه مرکزی مبارزه با قاچاق کالا از ابتدای امسال مؤفقیت‌های چشمگیری در زمینه کشف محموله‌های بزرگ قاچاق و مبارزه با این پدیده شوم اقتصادی صورت گرفته است.

وی عنوان کرد: در تازه‌ترین کشفیات نیروی انتظامی، چند محموله بزرگ به ارزش تقریبی ۳۰ میلیارد تومان کشف و ضبط شده که ۳ میلیارد تومان از این کالاها به روش قاچاق و ۲۷ میلیارد تومان آن نیز از طریق مبادی رسمی و با ارائه مدارک جعلی و اسناد خلاف واقع وارد کشور شده است که از سوی نیروی انتظامی و با اقدامات اطلاعاتی و انتظامی کشف و ضبط شده‌اند.

فرمانده انتظامی هرمزگان با اشاره به نحوه اقدام قاچاقچیان برای عبور دادن این کالاها از مبادی رسمی نیز افزود: برای نمونه در پوشش پتو اقدام به وارد کردن داروهای قاچاق، البسه و … می‌کرده‌اند که در این رابطه ۱۵ نفر دستگیر شدند و ۸ خودرو توقیف شده است.

ملکی خاطرنشان کرد: در پنج ماهه ابتدایی امسال ۳۸۳ میلیارد تومان کشفیات کالای قاچاق در هرمزگان داشته‌ایم که جهش ۶۳ درصدی را نسبت به سال گذشته داشته است.

وی از همکاری مراجع قضایی در استان هرمزگان با نیروی انتظامی در حوزه‌های گوناگون به خصوص در زمینه مبارزه با قاچاق کالا تقدیر کرد و گفت: امیدواریم با تداوم این همکاری شاهد انسجام هر چه بیشتری در زمینه مقابله با این پدیده شوم و مخرب اقتصادی داشته باشیم.

 

کشف ۲ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در هرمزگان

عزیزالله ملکی با اشاره به کشف ۲ تن و ۵۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در هرمزگان اظهار داشت: در پی ارتقای امنیت اجتماعی و برخورد جدی و قانونی با سوداگران مرگ، طی ۱۵ روز گذشته طرح مبارزه با قاچاق مواد مخدر در سطح استان اجرا شد.

فرمانده انتظامی هرمزگان افزود: در مدت یاد شده ۲ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر شامل یک تن و ۹۴۵ کیلوگرم تریاک، ۵۵۰ کیلوگرم حشیش و پنج کیلو هروئین کشف شد.

وی تصریح کرد: ۳۷ دستگاه خودرو و هفت دستگاه موتورسیکلت حامل و فعال در قاچاق مواد مخدر توقیف و ۱۴۵ نفر در بحث مواد مخدر شناسایی و دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

ملکی بیان کرد: طی این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۴۶ درصد در کشفیات مواد مخدر در استان افزایش کشف داشته‌ایم.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان ضمن قدردانی از مشارکت و همکاری خوب مردمی با پلیس در شناسایی و کشف جرایم از عموم شهروندان و مردم فهیم استان خواست: در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه تهیه، توزیع و حمل مواد مخدر، در اسرع وقت از طریق تلفن ۱۱۰ اطلاع تا در کمترین زمان ممکن نسبت به شناسایی و دستگیری مجرمان و متخلفان اقدام شود.

 

کشف کالاهای قاچاق ۱۵۳ میلیاردی در هرمزگان

علی‌اصغر خرم‌روی با اشاره به کشف کالاهای قاچاق ۱۵۳ میلیاردی در هرمزگان اظهار کرد: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با همکاری ماموران انتظامی طی هفته آخر مردادماه سال جاری، با تلاش شبانه‌روزی و اجرای طرح‌های پاک‌سازی نقاط آلوده، ۷۵ دستگاه خودرو سبک و سنگین حامل کالای قاچاق را شناسایی و توقیف کردند.

وی افزود: طی این مدت با تلاش ماموران ۱۹ هزار و ۵۹۳ دستگاه لوازم خانگی، ۷ هزار و ۵۷۸ دستگاه لوازم صوتی و تصویری، ۵۸ تن برنج، ۱۱۲ هزار پاکت سیگار، ۲ هزار متر پارچه، ۲۳ هزار لیتر سوخت، ۳ هزار و ۶۵۴ قلم لوازم آرایشی و بهداشتی، ۱۱ هزار و ۴۲۸ ثوب البسه و ۵۸ قطعه خودرویی قاچاق کشف شد.

جانشین فرماندهی انتظامی هرمزگان با بیان اینکه ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده طی هفته آخر مردادماه امسال ۱۵۳ میلیارد و ۲۱۷ میلیون ریال است، بیان داشت: در این راستا ۸۴ متهم دستگیر که جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شدند.

خرم‌روی، خطر قاچاق را برای استان و کشور خطر امنیتی و اقتصادی بزرگی دانست و تصریح کرد: تمام انسان‌های مؤمن و باانصاف باید با این پدیده زشت و خلاف شرع که منطبق بر خواست دشمن است مقابله کنند و عموم شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه جرم، با مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ تماس حاصل نمایند تا در اسرع وقت نسبت به شناسایی و دستگیری متخلفان اقدام شود.

کشف ۶۵۷ کیلو مواد افیونی در هرمزگان

علی‌اصغر خرم‌روی با اشاره به کشف ۶۵۷ کیلو مواد افیونی در هرمزگان اظهار کرد: در راستای مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر، ماموران انتظامی استان هرمزگان با اقدامات فنی و اطلاعاتی طی ۲۴ ساعت گذشته، طرح‌های مقابله با سوداگران مرگ را اجرا کردند.

وی افزود: این طرح‌ها با تلاش پلیس مبارزه با مواد مخدر استان و همکاری ماموران انتظامی شهرستان‌های بندرعباس، بندرلنگه، رودان و بندرخمیر اجرا شد.

جانشین فرمانده انتظامی هرمزگان با اشاره به توقیف پنج دستگاه خودرو و دستگیری ۱۰ متهم در این طرح‌ها، بیان داشت: در این عملیات ۶۵۷ کیلو انواع مواد مخدر شامل ۵۸۹ کیلو تریاک، ۶۸ کیلو حشیش و ۱۰گرم هروئین کشف شد.

تحکم در مقابله با قاچاق کالا زمینه تسهیل و عملیاتی شدن شعار اقتصاد مقاومتی در کشور فراهم شود لذا اقدام و عمل و همچنین رفع ریشه‌ای پدیده قاچاق، نیازمند همت همگانی و مشارکت، همکاری و همدلی مردم و و دیگر دستگاهها است که اقدامات گسترده نیروی انتظامی استان هرمزگان در راستای مبارزه با قاچاق است که در شهریور سال جاری تنها گوشه ای از فعالیت جهادی مدیران انقلابی در راستای تحقق فرامین رهبر انقلاب است.

 

 

انتهای پیام/م

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=352313
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,514 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی