احداث نیروگاه 1400 مگاواتی بخار برق با همکاری کشور روسیه در سیریک
+ پ -
احداث نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی بخار برق با همکاری کشور روسیه در سیریک

فرماندار شهرستان سیریک گفت: در روز های آینده گلنگ آحداث نیروگاه بخار ۱۴۰۰ مگاواتی با همکاری شرکت تکنوپروم اکسپورت روسیه و شرکت ایران عمران آذرستان در منطقه ساحلی شهر بندر کوهستک و روستای کرپان شهرستان سیریک به زمین زده خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی ، میر مرسل ایزدی پور فرماندار شهرستان سیریک  در دیدار با نمایندگان کشور روسیه اظهار کرد: این نیروگاه بخاری برق در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار با اعتبار ۶۷ میلیاردی در ۴ واحد ۳۵۰ مگا واتی طی ۵۵ ماه با مشارکت دو شرکت ایرانی و روسیه ساخته خواهد شد.

وی افزود: این پروژه یکی از طرح های توسعه سواحل مکران است که مورد توجه دفتر مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید است که با راه اندازی این پروژه ملی زمینه اشتغال بیش از ۳۵۰۰ نفر در منطقه را فراهم می کند.

نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک ابراز کرد: احداث این پروژه ملی توجه به بزرگترین زیر ساخت منطقه است که باعث توسعه، اشتغالزایی و شکوفایی استان و کشور می شود.

ایزدی پور اضافه کرد: با توجه به همکاری و ارتباط های بسیار خوب و سازنده دو کشور روسیه و ایران در زمینه های مختلف داخلی و بین المللی کارنامه بسیار خوب و درخشانی از کشور روسیه در ایران است که این نشان دهنده  پیوند دوستی عمیق دولت دو  کشور و دو ملت ایران و روسیه است.

فرماندار سیریک یادآور شد: در این جلسه آقای ایوانف و پچلیسوف و مهندس تاجیک نمایندگان شرکت های ایرانی و روسیه در خصوص روند و نحو اجرای پروژه و استفاده از ظرفیت های منطقه و نیروهای بومی سخنانی بیان کردند.

ایزدی پور تصریح کرد: آئین گلنگ زنی این پروژه ملی در روز های آینده با حضور دکتر جادری استاندار هرمزگان، و مقامات عالی رتبه کشور و روسیه به زمین زده خواهد شد.

انتهای پیام/ق

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff