نیروهای انصارالله موشک‌های جدید آمریکایی را غنیمت گرفتند/1630 نظامی عربستانی در تعز کشته شدند
+ پ -
نیروهای انصارالله موشک‌های جدید آمریکایی را غنیمت گرفتند/۱۶۳۰ نظامی عربستانی در تعز کشته شدند

درحالی که جنبش انصارالله به موشک‌های آمریکایی جدیدی در یکی از پایگاه‌های نظامی عربستان در نجران دست یافته، منابع نزدیک به هادی از اقدام قطر برای تجهیز بیمارستان‌های سودان جهت مداوای زخمی‌های نظامیان متجاوز خبر می‌دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «ابراهیم الصعده»، یکی از فرماندهان میدانی جنبش انصار الله یمن تصریح کرد: رزمندگان این جنبش بر تعدادی دیگر از موشک‌های آمریکایی در پایگاه نظامی «عکافه» در جنوب عربستان دست یافتند.

این فرمانده میدانی جنبش انصار الله که با خبرنگار فارس گفت‌وگو می‌کرد، افزود: این موشک‌ها از نوع موشک‌های پیشرفته زمین به زمین هستند و به دلایل امنیتی امکان افشای نام آن وجود ندارد.

به گفته الصعده رزمندگان این جنبش طی ساعات آینده از این موشک‌ها برای هدف گرفتن مواضع نظامی عربستان و امارات در جبهه‌ها مختلف عملیاتی استفاده خواهند کرد، اگرچه پیش از این نیروهای یمنی از این موشک‌ها البته به تعداد و میزان کمتر بهره می‌بردند.

این منبع آگاه یمنی افزود: رزمندگان انصار الله ایستگاه «البیضاء» در جیزان را با موشک هدف گرفته و آتش‌سوزی‌های رخ داده بر اثر این حملات موشکی بوده است.

کشته و زخمی شدن ده‌ها شبه نظامی وابسته به هادی در تعز

از سوی دیگر، گزارش میدانی ارائه شده به «خالد بحاح»، نخست وزیر هادی و معاون وی از کشته شدن ده‌ها شبه نظامی وابسته به رئیس جمهوری فراری یمن و نظامیان وابسته به کشورهای متجاوز در تعز پرده برمی‌دارد.

۱۶۳۰ نظامی وابسته به عربستان در تعز کشته شدند

این گزارش که از سوی استاندار تعز به کابینه بحاح در ریاض تقدیم شده، افشا می‌کند که بیش از ۱۶۳۰ نظامی وابسته به هادی و دیگر گروه‌های مسلح وابسته به عربستان طی درگیری با نیروهای یمنی در مناطق مختلف تعز کشته شدند.

به گفته منابع نزدیک به رئیس جمهوری فراری یمن کابینه بحاح زخمی‌ها و آسیب دیدگان این نبردها و درگیری‌ها را به «خارطوم»، پایتخت سودان منتقل کرده و به دلیل کمبود امکانات درمانی طبق هماهنگی‌های صورت گرفته، قرار است، قطر اقدام به تجهیز بیمارستان‌های سودان کند.

دفع حمله مجدد نظامیان عربستانی به شهر الربوعه

اما از شهر «الربوعه»، در استان عسیر عربستان خبر می‌رسد که نیروهای یمنی حمله دیگر نظامیان عربستانی به این شهر با هدف باز پس گیری آن را دفع کردند.

یک منبع آگاه میدانی یمنی در این خصوص توضیح داد که نیروهای این کشور طی ساعات گذشته تلاش نظامیان عربستانی برای بازپس گیری روستاهای قرار گرفته در شرق الربوعه را دفع و تلفات بی‌شمار و خسارات سنگینی را به متجاوزان متحمل کردند.

نیروهای یمنی متشکل از ارتش و نیروهای مسلح این کشور و کمیته‌های داوطلب دفاع مردمی یمن بر ده‌ها منطقه و شهر عربستان در استان‌های جیزان و نجران و عسیر سیطره دارند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff