نیاز فوری روستاهای سیل زده جاسک به امکانات رفاهی/۹۰ درصد خانه های روستای لیره ای تخریبی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ فخاری، از اهالی روستای لیره ای دهستان گابریک بخش مرکزی شهرستان جاسک در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به بارش های سنگین در این منطقه، اظهار کرد: خوشبختانه بیشتر سیلاب پس از سه روز فروکش کرده است.

وی افزود: این روستا 22 خانوار داشته که آسیب های بسیار زیادی به زیر ساخت های این منطقه وارد شده است.

این شهروند جاسکی به خسارات ناشی از سیلاب پرداخت و گفت: 90 درصد خانه های در روستا بلا استفاده شده و بر اثر سیلاب باید تخریب شوند.

فخاری ادامه داد: خوشبختانه روستا تاکنون تلافات جانی نداشته  اما زمین های کشاورزی از بین رفته و دام های سبک و سنگین مردم تلف شده اند.

این شهروند روستای لیره ای یادآور شد: بیشتر مسئولان تا کنون به مردم  این روستا سر نزده و یا فقط برای یازدید آمده اند و امداد رسانی بسیار ضعیف است.

وی با اشاره به قطعی برق بر اثر سیلاب ها، گفت: بیش از 30 روستا در این منطقه وجود دارد که پست برق آن ها با شروع بارندگی ها به زیر آب رفته و برق آن ها قطع شده که مسئولان اداره برق در تلاش برای وصل آن هستند.

فخاری در ادامه اظهار کرد: شب های این منطقه بسیار سرد است و مردمی که خانه های خود را از دست داده اند آواره شده و به روستاهای مجاور برای پیدا کردن سرپناه رفته اند که نیاز است ستاد اسکان فکری به حال روستائیان کند.

این شهروند روستای لیره ای در پایان با دعوت از ارگان های تخصصی برای ارائه خدمات به سیل زدگان، خاطر نشان کرد: مهمترین نیاز مردم روستا در حال حاضر آذوقه، سر پناه و لوازم گزمایشی است که انتظار می رود مسئولان هرچه زودتر اقدام مؤثری در این جهت انجام دهند.

انتهای پیام/