نگرش واجب المحروم بودن مناطق مرزی به شدت مردود است
+ پ -
نگرش واجب المحروم بودن مناطق مرزی به شدت مردود است

وزیر کشور با بیان اینکه نهادینه‌سازی امنیت اقتصادی ،اجتماعی و امنیتی جمعیتی پایدار را در استان کردستان خواهد داشت، گفت: نگرش واجب المحروم بودن مناطق مرزی و بویژه کردستان به شدت مردود است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در آستانه بیستمین سفر استانی هیئت دولت پیامی به شرح زیر در صفحه اینستاگرام خود برای هموطنان کردستانی منتشر کرد:

سلام قولا من رب رحیم

سفر جناب آقای روحانی رییس جمهور محترم و هیات همراه به کردستان فرصتی است گران تا باید هایی را درخصوص استان مرزی کردستان، نگین غرب بیان کنم …
باور دارم دوری از مرکز نباید موجب طولانی شدن فرایند تصمیم گیری و رسیدگی به مشکلات مردم شود.

استفاده از منابع و ظرفیت‌های اقتصادی طبیعی و انسانی منطقه و هدایت برخی منابع مرکزی به این استان زمینه ساز حذف مفهوم انزوای جغرافیایی خواهد شد.

نهادینه سازی امنیت اقتصادی ،اجتماعی و امنیتی، جمعیتی مولد و پایدار را در این استان خواهد داشت و احترام به تنوع قومی ،اجتماعی و تفاوت‌های فرهنگی ساختارهای اجتماعی قدرتمند ایجاد خواهد کرد.

پایدار سازی مفهوم نگاه به درون در مقابل نگاه به بیرون در مناطق مرزی نیازمند شکستن حصارهای ذهنی است، لذا نگرش واجب المحروم بودن مناطق مرزی و بویژه کردستان به شدت مردود است.

هموطن دلاور و غیور کردنشینم با تدبیر و امید بیایید دست دردست هم نگینی بسازیم شایسته و بایسته ایران اسلامی.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff