نگرش محدود درتربیت ما را به هدف نمی رساند/رفتار درست را درعمل به کودکان انتقال دهیم
+ پ -
نگرش محدود درتربیت ما را به هدف نمی رساند/رفتار درست را درعمل به کودکان انتقال دهیم

کارشناس روان شناسی گفت: برای اینکه بتوانیم تاثیر تربیتی و صحیحی بر روی کودکانمان داشته باشیم لازم است پیوسته به تربیت خود بیندیشیم و در این راه قدم بگذاریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  سوره یاس؛ داودی، کارشناس روان شناسی در مورد نگرش محدود درتربیت گفت: نگرش محدود در تربیت کودک نمی تواند ما را به هدف برساند و کودکان بیش از آن که از کلام دیگران تاثیر بگیرد از عمل آنان اثر می پذیرد .

وی افزود: اگر فرزندمان رابه مطالعه ، نماز خواندن ، صبور بودن ، خوشرو بودن ، اجتماعی بودن وسایر اعمال وکارهای پسندیده توصیه وسفارش کنیم او هرگز این توصیه ها را قبول نمی کند تا زمانی که آنها را در رفتار ما درک کند و ببیند که ما این اعمال را انجام می دهیم .

داودی تاکید کرد:ما می توانیم از طریق تربیت خود ، رفتار درست را درعمل به کودکان ودانش آموزان خویش آموزش و انتقال دهیم .
این کارشناس ادامه داد: خداوند انسان را به گونه ای خلق کرده است که دارای شخصیت چند بعدی است و تربیت او هم باید متوجه همه این ابعاد باشد و مهم ترین ابعاد شخصیت انسان را بعد شناختی ، بعد عاطفی ، بعد حرکتی -جسمانی و بعد اجتماعی و بعد اخلاقی دانست .

داودی با اشاره به ابعاد شناختی می گوید: یک تربیت متعادل وصحیح  باید همه این ابعاد را مدنظر قرار دهد و دین  عزیز ما اسلام دینی است که به تمامی این ابعاد توجه کرده است و برای زندگی ما برنامه دارد تا به سعادت و پرورش برسیم .

وی ادامه داد: یک تربیت اسلامی وکامل باید با کودک ونوجوان به گونه ای مواجه شویم که او بتواند در همه این ابعاد فعال باشد ورشد کند .

این کارشناس ادامه داد: انسان می تواند در مسیر رشد و کمال خود به نقاطی برسد که هیچ موجودی نمی تواند به آن سطح دسترسی پیدا کند با توجه به دستورات دین اسلام و برنامه های اسلام برای تربیت انسان

داودی تشریح کرد: لذا در تربیت باید برای رسیدن به اهداف بلند و عالی ، عزم راجزم و تلاش را دو چندان کرد و با آرامش واستواری به طرف اهداف حرکت کرد .

وی با تاکید بر انگیزش در کودکان و نوجوانان افزود:آنچه می تواند کودک را به طرف رشد وکمال و تربیت صحیح سوق دهد و هدایت کند ، انگیزش هایی است که از درون او را به سمت اهداف هدایت می کند که والدین و اطرافیان نقش مهمی دزر این زمینه دارند .

 

انتهای پیام /

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff