نگرانی هرمزگانی ها از رعایت نشدن محرم و نامحرم در صحنه تئاتر
+ پ -
نگرانی هرمزگانی ها از رعایت نشدن محرم و نامحرم در صحنه تئاتر

این روزها در جامعه شاهد رفتارهای هنجارشکن و دوراز شان و اخلاق اسلامی هستیم و حضور زنان ودختران با پوششی نامناسب در مجامع عمومی نماد شیک پوشی وامروزی بودن آنهاست و حجاب و پوشش نیز نوعی عقب افتادگی تلقی شده است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، این روزها در جامعه شاهد رفتارهای هنجارشکن و دوراز شان و اخلاق اسلامی هستیم و حضور زنان ودختران با پوششی نامناسب در مجامع عمومی نماد شیک پوشی وامروزی بودن آنهاست و حجاب و پوشش نیز نوعی عقب افتادگی تلقی شده است .

 

تاسف بار تر آنکه مرزهای محرم و نامحرمی گسیخته شده  و کسی اهمیت نمی دهد که عاقبت این اتفاق شوم چقدر می‌تواند وخیم باشد تا جایی که شاید خونی ریخته شده و کانون گرم خانواده ای متلاشی شود.

 

متأسفانه برخی خانواده ها تحت تأثیر تبلیغات ماهواره ای و برنامه های هدفدار آن و یا به علت بی اطلاعی از مبانی اخلاقی و ارزش های اسلامی، برخورد نزدیک با نامحرم بدون هیچ قیدی و بدون حجاب را نوعی تجدد و روشنفکری قلمداد می کنند، تا جایی که نسل جدید نمی داند محرم کیست و نامحرم کیست؟

 

در سینما وتئاتر این مسئله بیشتر خودنمایی می کند ؛ بنابه ضرورت نقش آفرینی ها در نقش پدر ، همسر ، مادر و…. موجب نزدیکی بیش از پیش هنرپیشه را به هم از نظر روحی و روانی فراهم می کند و زمانی که مرزبندی های شرعی رعایت نشود به ناچار معضلات اخلاقی وناهنجاریهای اجتماعی دامنگیر این قشر از جامعه و رفته رفته در جامعه نیز سرایت خواهد کرد.

 

از لحاظ اعتقادی ،جامعه ما به دلیل حاکمیت دین وآموزه های آن،که مراعات مسئله محرم ونامحرم در روابط اجتماعی از فرامین مهم آن به شمار می رود؛مانع از آن می شود که هنر پیشه های ما نقش طبیعی زن وشوهر یا مادر و فرزندی را داشته باشند.

 

دختران و پسران جوان بنا به اقتضای سن و هیجانات دوران جوانی و جویایی نام ونشان در پی کسب شهرت و ره یافتن به مدارج بالا هستند بنابراین با الگو گرفتن از ستاره های سوپراستار سینما و تئاتر به این سمت هدایت شده و این هنرپیشه ها الگوی رفتاری خود قرار می دهند وبی آنکه در پی شناخت بیشتر رفتارها و شخصیت فردی وی باشند ناخودآگاه از هنرپیشه های محبوب خود الگو گرفته و خودرا در قد قامت آنان می بینند .

 

دراین میان دریغ از رعایت مرزهای محرم ونامحرم و پایبندی به مسائل شرعی و عرفی جامعه ایرانی واسلامی و در پی چنین رفتارهایی آنچه که این روزها به آسانی حراج می شود حرمت وشان انسانی افراد و از بین رفتن حرمت خانواده بعنوان بزرگترین و مهمترین نهاد اجتماعی و تاثیرگذار برافراد است .

 

جای سئوال است که چرا در جامعه اسلامی چون ایران هنوز نتوانسته ایم مفهوم محرم و نامحرم و مرزبندی های این چنینی را در میان فرزندانمان جابیاندازیم و چرا نتوانستیم از درون خانواده فرزندان را واکسینه کنیم و مرزبندیهارا آموزش دهیم .

 

اگر خانواده بعنوان مقدس ترین نهاد نتواند تاثیرات مثبت وسازنده ای بر شخصیت فرزندان بگذارد دیگر نمی توان انتظار داشت مدرسه و دانشگاه و جامعه تاثیرسازنده ای برشخصیت شکل گرفته فرزندان بگذارد.

 

بیاییم مفاهیم ارزشمند و ماندگار اسلامی و ارزشی را از دوران کودکی به فرزندان مان اموزش دهیم وآنهارا برای یک عمر زندگی در جامعه ای بی رحم و سنگدل واکسینه نماییم.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff