نگاه به صحیفه سجادیه باید فراتر از مذهب باشد/تنها راه نجات دنیا الگو پذیری از اندیشه اسلامی است
+ پ -
نگاه به صحیفه سجادیه باید فراتر از مذهب باشد/تنها راه نجات دنیا الگو پذیری از اندیشه اسلامی است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان افزود:ما باید نسبت به صحیفه سجادیه نگاهی فراتر از مذهب داشته باشیم ، امامان و سایر ائمه هدی(علیهم السلام) تنها به شیعه تعلق ندارند بلکه آن بزرگوران برای هدایت بشریت به امامت رسیدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، دکتر علیرضا درویش نژاد ؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان، در مراسم افتتاحیه پنجمین کنگره بین المللی امام سجاد(علیه السلام) که با «سوگواره شعر سجاده خورشید» همراه بودگفت:برای بهره برداری از این منشور آسمانی در حوزه عمل، نیازمند تفسیر کاربردی آن هستیم و صحیفه سجادیه یکی از مبانی است که فلسفه خلقت را کاربردی می کند و تفسیر عملی قرآن است.

 

 

وی افزود : در نگاه بلند امام سجاد(علیه السلام) هم مبنای اجرایی و عملیاتی زندگی دنیوی و هم اخروی وجود دارد و این کتاب در حوزه های فردی، اجتماعی، توحیدی، اخلاقی، سیاسی، اقتصادی، اصول و ارزش های انسانی و تربیتی و … راهگشای بشریت است.

 

 

دکتر درویش نژاد اظهار کرد: ما باید نسبت به صحیفه سجادیه نگاهی فراتر از مذهب داشته باشیم ، امامان و سایر ائمه هدی(علیهم السلام) تنها به شیعه تعلق ندارند بلکه آن بزرگوران برای هدایت بشریت به امامت رسیدند و تنها راه نجات امروز بشر پناه آوردن به اندیشه والای اهل بیت(علیهم السلام) است.

 

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود:امام حسین(علیه السلام) در عاشورا نمود عینی یک جریان بلند معرفتی است که در عمل انسانیت را ترجمه کرد که عاشورا ترجمان بلند بشریت است و ادامه این روند را می توان در صحیفه سجادیه مشاهده کنیم.

 

 

درویش نژاد تصریح کرد: کنگره بین المللی امام سجاد(علیه السلام) با همین نگاه و در راستای بسط و گسترش فرهنگ و معارف حقه اهل بیت(علیهم السلام) پایه ریزی شد و امسال برای پنجمین سال متوالی شاهد آغاز این رخداد مهم مذهبی، علمی و فکری در گستره بین المللی هستیم.

 

 

وی با اشاره بعد علمی و تخصصی کنگره پنجم گفت: دریافت بیش از ۱۹۰ مقاله از استان های مختلف کشور و همچنین کشورهای اسلامی و برنامه ریزی جهت برگزاری سه کمیسیون تخصصی با حضور پدیدآورندگان مقالات برتر و اساتید و علمای برجسته از شاخص ترین برنامه های این بعد علمی بوده است.

 

 

درویش نژاد افزود : نگاه مثبت مراجع تقلید و اظهار نظر مستقیم آنان پیرامون کنگره بر غنای این رخداد بین المللی افزوده است.

 

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با توجه گزارش عملکرد چهار دوره گذشته کنگره بین المللی امام سجاد(علیه السلام) به دفتر مقام معظم رهبری(حفظه الله) ارسال شده است که نگاه بلند معظم له در راستای پربار نمودن کنگره برای متولیان آن جایگاه ویژه ای خواهد داشت.

 

 

درویش نژاد خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام راحل(ره) بر پایه مبانی فکری اهل بیت(علیهم السلام) شکل گرفت و امروز نیز با رهبری حکیمانهرهبر انقلاب همان راه را ادامه می دهد و برای حفظ و پاسداری از دستاوردهای انقلاب نیازمند اصول و مبانی اهل بیت هستیم.

 

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff