نگاهی به بیانات دلسوزانه و فریب های وسوسه کننده غرب
+ پ -
نگاهی به بیانات دلسوزانه و فریب های وسوسه کننده غرب

فقط چند روز دیگر تا دهم تیرماه باقی مانده است،مذاکراتی که دول غربی به ویژه آمریکایی ها و در سمت دیگر جبهه مقاومت اسلامی در جای جای جهان اسلام به آن چشم دوخته اند.امام خامنه ای مد ظله العالی در بیانات اخیر خود در دیدار با مسئولین و کارگزاران نظام بار دیگر خطوط قرمز نظام را در مسئله هسته ای تبیین نمودند .بیاناتی که دلسوزانه ونقشه راهی در جهت جانمایی مسیری مشخص و روشن برای تیم مذاکره کننده بود.

نقاط اصلی مذاکرات و خطوط قرمز کاملا مشخص است و قبلا هم مشخص بوده اما نکته قابل ذکر و نگران کننده فریب کاری آمریکایی هاست. موضوع پرونده هسته ای ایران نه تنها سود مادی برای ما خواهد داشت و امکاناتی از جمله تولید رادیو داروها،درمان بیماری های صعب العلاج، تولید انرژی مورد نیاز کشور و در آینده ای نه چندان دور تصفیه آب شرب مورد نیاز کشور را تامین میکند، بلکه موقعیت ما در جهان و منطقه را تحت تاثیر خود قرار می دهد، طبیعتا رسانه های آمریکایی و غربی ذهنیتی که از مذاکرات برای مردم دنیا ،از مذاکره با ایران ساخته اند این است که ایران تروریسم حال منطقه و آینده جهان خواهد بود و به نحوی حیات مادی ایران به آن وابسته است و چهره بین المللی مان هم به دور از فضای مخدوش شده توسط آنها نیست خالی از لطف نیست که یادآور شوم در ایام بعد از مذاکرات ژنو و هم زمانی آن با توزیع سبد کالا، وندی شرمن با پیوند دادن این دوموضوع به یکدیگر، در اظهاراتی سخیف عنوان کرد: مردم ایران مشکل اقتصادی خود را به وسیله پول های عودت داده شده ی آمریکایی هاست که ارزاق مورد نیازشان را تامین می کنند.اما کشور ایران و ملت دلسوزمان بااین سختی ها و تحریم ها و تخریب ها ساخته و تا به اینجا ادامه داده، قطعا حقانیت ما در قضایای هسته ای برای جهانیان اثبات شده است، اما واقعیت امر چیز دیگری است،طرف مقابل اهل خدعه و نیرنگ است و هدفی جز شکستن مقاومت ملت ایران ندارد، موضوعی که مارا بر آن داشت، تا اتفاقات اخیر حوزه هسته ای را با قرار دادن در چهارچوب بیانات اخیر رهبر انقلاب  معظم له،بیش از پیش مورد واکاوی قرار دهیم. این موضوع که دوطرف بدنبال توافقی خوب از نگاه خود هستند کاملا واضح و مبرهن است و اینکه تمایل به مذاکره در طرف آمریکایی بیش از طرف ایرانی است هم بر کسی پوشیده نیست، اما بحث اصلی بر سر نحوه توافق و امتیازات طرفین است، برای ما آنچنانی که امام خمینی رهبر کبیر انقلاب فرمودند: ((آمریکا شیطان بزرگ است))، روشن گر بخش عمده ای از راه است ولی تصمیم چیست؟ طرف مقابل داوطلبانه مذاکرات را آغاز کرده و به دنبال توافقی زورگویانه است و در پی آن به شکل پنهان سعی در ایجاد فاصله بین دولت و ملت دارد، که البته این سیاست مکارانه آمریکایی ها بارها و بارها با راهبری های راهبردی امام خامنه ای نقش بر آب شده است، این نقطه تقابل آنهاست هر دو به دنبال توافق ولی یکی زیاده خواه و دیگری به دنبال احقاق حقوق پایمال شده خود و موافق با توافق احتمالی اما باید باردیگر یادآور شد، که توافق خوب مد نظر ماست نه توافق به هر قیمتی.امام خامنه ای مد ظله العالی هفت مورد را به صورت اجمالی مورد بررسی قرار داده اند که در این نوشته سعی داریم این هفت مورد را مرور و نمونه های عهد شکنی های گذشته آمریکایی ها و زیاده خواهیشان را مورد بررسی قرار دهیم:
اول: عدم پذیرش محدودیت های بلند مدت.
دوم: ادامه کار تحقیق و توسعه و ساخت و ساز در زمان محدودیت.
سوم:لغو فوری تحریم های اقتصادی و مالی و بانکی هنگام امضای موافقت نامه و سایر تحریم ها در فواصل معقول.
چهارم:منوط نشدن لغو تحریم ها به اجرای تعهدات ایران.
پنجم:مخالفت با موکول کردن هر اقدامی به گزارش آژانس.
ششم:مخالفت با بازرسی های غیر متعارف، پرس و جو از شخصیتهای ایران و بازرسی از مراکز نظامی.
هفتم:مخالفت با زمانهای ۱۵ و ۲۵ سال برای اتمام برخی موضوعات.
همانطور که می دانید،بنابه تفاهم لوزان، ایران باید در توافق نهایی متعهد می شد، که ۱۰ الی ۱۲ سال فعالیت های هسته ای خود را به حالت تعلیق در بیاورد.شما تصور کنید طی یک مدت ده ساله تمام فعالیت های خودمان را در مرحله غنی سازی کمتر از ۵ درصد نگه داریم و توسعه خود را بر سر سانتریفیوژ های آی.آر ۸ و آی.آر۷ فقط به مقدار تحقیق روی آنها مدنظر داشته و نمیتوانیم فرآیند تولید سوخت را به وسیله آنها ادامه بدهیم. در صورتی که در این مدت سایر کشورها به فعالیت و توسعه مراکز هسته ای خود ادامه می دهند ولی ما نه تنها پیشرفتمان در این سالها متوقف می شود بلکه به ده سال قبل تر از وضعیت کنونی باز میگردیم.

در زمان سلطنت پهلوی آمریکایی ها از ضرورت وجود فناوری هسته ای و تولید بیست هزار مگاوات برق هسته ای در چشم اندازی حدودا دو دهه ای در ایران سخن به میان آوردند، اما هیچ حرفی از تهدید و خطر ایران برای رژیم صهیونیستی نبود اما در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی و پیرو پیشرفت های شگرف ایران اسلامی در زمینه هسته ای، ناگهان آمریکایی ها اظهار می دارند که ایران هیچ نیازی به استفاده از فناوری هسته ای ندارد.

در جریان مذاکرات هسته ای بویژه در دوسال گذشته مثالهایی از این دست فراوان است. مثلا وندی شرمن در یکی از سخنرانی های خود میگوید “اگر فعالیت ایران صلح آمیز است چرا تاسیسات فردو را در اعماق زمین طراحی و استفاده می کند؟ ”

محمد جواد ظریف در نشست خبری پس از توافق ژنو اعلام میکند که برنامه غنی سازی ایران ادامه خواهد داشت، اما از سوی دیگر جان کری در مصاحبه با شبکه ای.بی.سی نیوز اشاره میکند به توافق ایران با پنج بعلاوه یک و میگوید” که خیر برنامه غنی سازی ایران به رسمیت شناخته نمی شود.

“یا به طور مثال یکی از مواردی که آژانس بر آن پافشاری میکند مصاحبه با دانشمندان هسته ای و بازرسی از مراکز هسته ای می باشد ولی در پس ماجرا شناسایی و معرفی زنجیره تامین به جاسوسها و شناسایی آنها توسط تروریست هاست و نهایت امر هم باید منتظر تقدیم شهدای بیشتری در این عرصه باشیم.مورد بعدی که یکی از اصلی ترین خطوط قرمز ماست مسئله بازرسی از مراکز نظامی است که طبیعتا از زیاده خواهی این جماعت است.

در ابتدای مذاکرات امام خامنه ای اشاره کردند که “صنعت هسته ای برای اینها یک بهانه است”، اول دست درازی به تاسیسات هسته ای به بهانه اینکه ایران مشکوک به تولید بمب اتم است و بعد از قضایای هسته ای هم بحث موشکی ونظامی ایران مطرح شد حتما در نهایت به اینکه چرا کشور ما اسلامی است هم متذکر میشوند.

طرف مقابل به تب گرفته که به مرگ راضی شود،قطعا هدف نهایی آنها در گام اول بی اعتماد نشان دادن دولت مردان ایرانی و ایجاد فاصله آنها با نظام و بعد هم بی اعتمادی مردم به آنهاست.اما مواضع مدبرانه رهبری، چهره واقعی دولتمردان آمریکایی را برای همگان آشکار نموده است.

 

مانند آنجا که فرمودند: ((دست آهنین آنها به زیر روکشی از ابریشم برای همه عیان شده است.))در عین حال نیز،آن دسته از مسئولینی که تبریک گفتند و مردمی که بعد از مذاکرات لوزان به خیابان ها ریختند و جشن و پایکوبی کردند، پی به اشتباهاتشان بردند.

 

ایشان در سخنرانی خود در ابتدای مذاکرات فرمودند: ((من به مذاکرات خوشبین نیستم لیکن تجربه ی خوبی است برای اینکه طرف آمریکایی را مردم بهتر بشناسند ولی در هر صورت برای ما مفید است اگر مذاکرات نتیجه گرفت که تحریم ها برداشته شد به نفع ماست اما اگر نتیجه هم نگرفت مردم ما با سیاست آمریکایی ها بیشتر آشنا می شوند.))

از طرفی در ابتدای سال ۹۴ ایشان امسال را سال همدلی و هم زبانی بین دولت و ملت نامیدند و در بسیاری از سخنرانی ها تیم مذاکره کننده را دلسوز و فرزندان انقلابی خطاب کردند، این یعنی ما تمام قد در برابر زیاده خواهی های استکبار ایستاده ایم اما با این وجود اوباما در شصت و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل اشاره می کند، ما خواستار تغییر نظام در ایران نیستیم.

 

از سوی دیگر در ایام فتنه ۸۸ در سال ۲۰۰۹ میلادی هیلاری کلینتون در برابر تعداد کثیری خبرنگار میگوید: حمایت کاملا شفاف و بدون واسطه ی مقامات آمریکایی را از اعتراضات مخالفان داخلی در ایران اعلام میکنم.

 

مصوبه ی کنگره ی آمریکا چهارصد میلیون دلار در داخل ایران به منظور بروز آشوبهای پس از انتخابات بود.به گزارش روزنامه بلومبرگ پس از انتخابات سال ۹۲ سناتورهای دوحزب آمریکا در کنگره مشغول تنظیم پیشنویس قانون ۲۰۱۳ برای تحریم های ایران و حقوق بشر هستند که فقط در صورت تغییر حکومت در ایران لغو خواهد شد.

 

هشتم مهرماه سال نود، اظهار نظر اوباما مبنی بر اینکه همه گزینه ها ازجمله گزینه نظامی روی میز است از خاطر ما بیرون نرفته و چند روز بعد از آن وندی شرمن در اظهاراتش به ایرانی ها توهین می کند و میگوید نیرنگ بخشی از دی.ان.ای ایرانی هاست.در روز توافق ژنو و ساعاتی پس از توافق کاترین اشتون و ظریف در کنفرانس های خبری خود بعد از توافق اعلام می کنند که جزئیات توافق کاملا محرمانه است ولی در همین ایام سایت دبکا فایل ، جزئیات مذاکرات را منتشر می کند.

 

در متن توافق اینچنین آمده که: پنج بعلاوه یک متعهد می شود در قبال اقدامات ایران از وضع هرگونه تحریم جدید علیه ایران خودداری کند ولی در تاریخ ۲۱ آذر ۹۲ وزارت خزانه داری آمریکا ۱۹ تحریم را علیه افراد حقیقی و حقوقی وضع می کند.در ۱۷ شهریور ۹۲ کاترین اشتون به ایران آمده و به صورت غیر قانونی با محکومین فتنه دیدار میکند.از ما.این درحالی است که روال تحریم های بانکی وشرکت ها همچنان ادامه دارد ایران گام نخست تعهدات خود را اجرا و شروع به از بین بردن بخشی از منابع هسته ای خود میکند.

۱۲ بهمن ۹۳ اوباما در گفتگویی با شبکه سی.ان.ان میگوید:باتمام محاسبات صورت گرفته از محاسبات سازمانهای اطلاعاتی اسرائیل،ایران به توافق ژنو پایبند بوده و برنامه هسته ای ایران پیشرفت نکرده است.

اظهارات آمریکا و حتی اتحادیه اروپا در ابتدای مذاکرات کاملا با عمل آنها متفاوت جلوه می دهد به نحوی که سعی در تضعیف ایران از تمام جهات را داشته و خواهند داشت.

 

در روز ۲۳ بهمن ماه شرکت ملی نفتکش ایران مجددا تحریم میشوداین عمل آمریکایی ها و عربستان سعودی در پایین آوردن قیمت نفت و تحریم شرکت ملی نفتکش ایران قطعا بی ارتباط با مذاکرات نبوده واتحادیه اروپا و هم پیمانانش تمام شرایط را به نحوی باهم گره خورده به پیش میبرند که ایران را به هرنحوی که شده پای میز مذاکره بکشاند.

فضای تحریم در کشور بدون تاثیر نیست و اقتصاد مقاومتی بخشی از راه مقابله ما با زیاده خواهیشان است.باید به نحوی مدیریت بحران کرد که نه تنها آمریکا بلکه سیاست اقتصادی که استکبار و در قلب آن مدرنیته راه مقابله با آن را نداشته باشد.اوباما در سخنرانی اخیر خود در اظهار نظری میگوید به نظر می آید اختلاف ها کم شده است و حالا در نقطه ای هستیم که ایرانی ها باید تصمیم بگیرند.

 

تاریخ برای ما بازهم تکرار شده در زمان امیرالمومنین حضرت علی (ع) بین معاویه و آن حضرت مذاکره بر سر اینکه چه کسی خلیفه مسلمین اعلام شود صورت میگیرد که مروان به نمایندگی از امیرالمونین علی (ع) و عمروعاص به نمایندگی از معاویه به مذاکره میروند.

ابوموسی  اشعری و عمروعاص با هم به مذاکره مینشنند و عمروعاص به ابوموسی اشعری  پیشنهاد میدهد ،  که بیا و باهم علی و معاویه را از خلافت عزل کنیم و بعد یکی از ما دونفر خلیفه میشود و این قائله پایان می یابد، مروان قبول میکند و باهم به پای منبر مسجد میروند مروان ابتدا به عمروعاص اشاره میکند که اول تو برو عمروعاص میگوید من جسارت نمیکنم اول تو به بالای منبر برو.

مروان بالاخره میپذیرد و به بالای منبر میرود و میگوید ای مردم من علی را از خلافت عزل کردم مانند این انگشتر که از دستم بیرون آوردم بعد عمروعاص بالای منبر رفت و گفت ای مردم من معاویه را خلیفه مومنین اعلام کردم مانند این انگشتر که به دستم میکنم. دشمن اهل حیله گری است باید از تاریخ پند گرفت همانا تاریخ همیشه تکرار شدنی است. به فرموده امام خمینی (ره) اگر آمریکایی ها لااله الله هم بگویند باز هم ما آنها را نمیپذیریم.

 

انتظار می رود که تیم دیپلماتیک هسته ای ایران با مسئولیتی انقلابی و نه دیپلماتیک به میدان مذاکره بروند و حق ملت ایران را انقلابی معابانه مطالبه نمایند.

 

سعید غنچه  پور

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff