نپال دوباره لرزید؛ دستکم 4 کشته و احتمال خرابی‌های گسترده در پی زمین‌لرزه 7.3 ریشتری
+ پ -
نپال دوباره لرزید؛ دستکم ۴ کشته و احتمال خرابی‌های گسترده در پی زمین‌لرزه ۷٫۳ ریشتری

زمین‌لرزه‌ای به قدرت ۷٫۳ ریشتر روز سه‌شنبه بار دیگر مناطقی از کشور بحران‌زده نپال را به لرزه درآورد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، زمین‌لرزه‌ای قدرتمند روز سه‌شنبه بار دیگر نپال را که اخیرا زلزله‌ای مرگبار را تجربه کرده، به لرزه درآورد.

مرکز زمین‌شناسی آمریکا قدرت زمین‌لرزه امروز را  ۷٫۳ درجه در مقیاس ریشتر اعلام کرده است. قدرت زمین‌لرزه در ابتدا ۷ و سپس ۷٫۱ ریشتر و بعد ۷٫۴ اعلام شده بود.

به نوشته خبرگزاری رویترز، این زمین‌لرزه در عمق ۱۹ کیلومتری و در منطقه «نامچه بازار» رخ داده است. نامچه بازار در بخش سولوکامبو در منطقه ساگارماتای واقع در شمال شرقی نپال قرار دارد و کوهنوردانی که به اورست صعود می‌کنند، از این منطقه می‌گذرند.

زمین‌لرزه‌ای که اوایل اردیبهشت شهر کاتماندو پایتخت نپال را به لرزه درآورده بود، به مرگ بیش از ۶ هزار نفر و آوارگی ده‌ها هزار تن منجر شد.

مقامات نپالی تاکنون گزارش رسمی‌ای از خسارات یا تلفات احتمالی زمین‌لرزه امروز منتشر نکرده‌اند. با این حال، شاهدان از خسارات گسترده در پی زلزله خبر داده‌اند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس هم نوشته است که دستکم ۴ تن در زمین‌لرزه امروز کشته شده‌اند.

یکی از افراد حاضر در کاتماندو توئیت کرده است که ساختمان‌های زیادی تخریب شده و بسیاری زیر آوار گیر کرده‌اند. به گفته شاهدان، بسیاری از ساختمان‌هایی که در زمین‌لرزه قبلی دوام آورده و تخریب نشده بود، حالا فروریخته است. از همین رو احتمال کشته و زخمی شدن شمار زیادی از مردم وجود دارد.

قدرت زمین‌لرزه امروز به حدی بوده است که حتی تا دهلی پایتخت هند نیز احساس شده است. زلزله امروز دو پس لرزه ۶٫۳ و ۵٫۶ ریشتری هم داشته است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff