نوجوان درمعرضه آسیب های فضای مجازی و بازی های رایانه ای قرار دارند
+ پ -
نوجوان درمعرضه آسیب های فضای مجازی و بازی های رایانه ای قرار دارند

کارشناس مسایل تربیتی مدرسه علمیه الزهرا (س) ، گفت: دشمن با امکانات فضای مجازی بدون تبلیغات مستقیم در فکر و فرهنگ ما نفوذ می کنند و مسموم ترین و آسیب زا ترین فضای فرهنگی و تربیتی را برای ما برنامه ریزی می کنند .

به گزارش پایگاه خبری زنان استان هرمزگان   سوریاس فاطمه حیدری در زمینه تربیت فرزندان با امکانات به روز جامعه اظهار کرد: دنیای ارتباطات امروز با همه گیر شدن امکانات فضای مجازی ، مفهوم مکان را کمرنگ کرده است و اینترنت ، برتری تاثیر گذاری خود را در جامعه نشان داده به طوری که گروهی در آن سر دنیا به راحتی می توانند برای فرهنگ افرادی که در تسلط مکانیشان نیستند برنامه ریزی کنند و در نهایت با هدایت و کنترل از راه دور و بدون تبلیغات مستقیم در فکر و فرهنگ دیگران نفوذ کنند .

 

 

 

 

وی  افزود: مرکز ثقل این تاثیر روی نسل جوان در حال رشد ، یعنی نوجوانان و جوانان است که هم می تواند فرصت باشد هم تهدید و این پدیده ممکن است تحول مثبت ایجاد کند یا مسموم ترین و آسیب زا ترین فضای فرهنگی و تربیتی را نیز در درون خود داشته باشد.

 

 

 

 

حیدری  بیان کرد: در حال حاضر بیش از ۲۱ میلیون نوجوان زیر ۱۸ سال در ایران از این دنیای مجازی استفاده می کنند و به دلیل استفاده راحت از اینترنت و اپلیکیشن های ( برنامه های ) رایگان جذاب و همچنین پایین آمدن قیمت گوشی های اندروید ، همه این افراد در معرض آسیب های جدی ناشی از این هرج و مرج فرهنگی – اخلاقی در اینترنت قرار گرفته اند .

 

 

 

 

این کارشناس تربیتی حوزه علمیه افزود: خانواده ها نیز فرزندانشان را در این فضا بدون بزرگتر تنها می گذارند ، غافل از اینکه دسترسی فرزندانشان به این امکانات ممکن است آسیب های بسیار جدی برای آنان داشته باشد .

حیدری افزود:  عصر امروز عصر ارتباطات و انفجار اطلاعات است لازمه زندگی در این دوران استفاده از امکانات روز است و فرزند زمان خویش بودن به فرموده امیر المومنین می تواند آشنایی با وسایل بروز جامعه باشد .

وی در ادامه این مطلب بیان کرد:  اما برای استفاده ای باید محدودیت ، ممنوعیت و دامنه خاصی تعریف شود تا استفاده مفید صورت گیرد و والدین باید مدیریت داشته باشند و این امکانات برنامه ها ، بازی ها و نرم افزار های موجود در آنها را کنترل کنند نه اینکه فرزندان را محروم کنند هر چند اگر وسیله ای واقعه مخرب فکر ، اخلاق و رفتار بود والدین مسئولند که با شیوه های مناسب آن را از دسترس فرزندان خارج کنند.

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff