نواز شریف: ایران موافقت کرده است با مقامات سعودی در پاکستان دیدار کند
+ پ -
نواز شریف: ایران موافقت کرده است با مقامات سعودی در پاکستان دیدار کند

نخست وزیر پاکستان از موافقت ایران با دیدار با مقام‌های سعودی در این کشور خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «نواز شریف» نخست وزیر پاکستان اعلام کرد که ایران موافقت کرده‌ است با مسئولان عربستان سعودی در پاکستان دیدار کند.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی» ترکیه، نواز شریف از مقام‌های ایرانی خواسته است نماینده‌ای برای خود به منظور اجرای گفت‌و‌گو با طرف سعودی انتخاب کند.

وی همچنین اعلام کرد بزودی موضوع این دیدار را برای مقامات سعودی مطرح خواهد.

نواز شریف تصریح کرد: مقامات هر دو طرف به وی‌گفته‌اند که هیچ گونه دشمنی بین آن‌ها نیست ولی سعودی‌ها از ایران نگرانی‌هایی دارند و من این نگرانی‌های طرف سعودی را به طرف ایرانی ابلاغ کرده‌ام و همچنین طی سفرم به تهران به نگرانی‌های ایرانی‌ها گوش دادم و این نگرانی‌ها را به طرف سعودی خواهم رساند.

نخست وزیر پاکستان پس از درخواست احزاب سیاسی و مذهبی این کشور برای برقراری صلح و آشتی بین ایران و عربستان پس از تنش بوجود آمده بین این دو کشور به ریاض سفر کرد و در تلاش برای حل و فصل مسالمت آمیز این مسئله است.

همچنین سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه ایران امروز چهارشنبه به منظور شرکت در نشست فوق العاده سازمان همکاری‌های اسلامی راهی جده در عربستان شد.

نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی فردا (پنجشنبه) به منظور بررسی اتفاقات پیش آمده بین تهران و ریاض، در جده برگزار می‌شود.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff