نهضت ملی شدن صنعت نفت نماد مقابله با استکبار است
+ پ -
نهضت ملی شدن صنعت نفت نماد مقابله با استکبار است

امام جمعه موقت شهرستان حاجی آباد با اشاره به این که نهضت ملی شدن صنعت نفت نماد مقابله با استکبار است، متذکر شد: روز ملی شدن صنعت نفت نقطه عطفی در تاریخ سیاسی، اقتصادی و مبارزات مردم ایران برای نجات سرمایه های ملی این مرز و بوم از دست بیگانگان به شمار می رود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پیارم حاجی آباد، حجت الاسلام مختار صادقی امام جمعه موقت شهرستان حاجی آباد با اشاره به  فرارسیدن سال جدید را سالی پر از موفقیت همرا با بصیرت برای ملت شریف ایران اسلامی دانست و اظهار کرد: دو نکته حائزء اهمیت است که همان طور که خانه تکانی می کنیم در همین شروع سال خانه دل هایمان که جای خداوند است آن را هم از هوای نفسانی بزدایم و دلمان را از زنگار را پاک کنیم.

 
صدقی افزود: سالی که با دلی پاک از همه آلودگی ها شروع کنیم آن سال سالی پر از موفقیت و سالی خاص نسبت به بقیه سالها است.

 
وی ادامه داد: در دید بازدید های ایام عید به چند نکته توجه کنیم اگر ثروتمندی در فامیل و آشنایان است از فقرا دستگیری کنیم و این کار را به صورت محرمانه انجام دهیم.
مختار صادقی بیان داشت: در میان افراد فامیل کسانی هستند که با هم کینه و کدورتی دارند با وساطت بزرگترها انها را اصلاح دهیم ، یا این که در بین اطرافیان زندانی بود که به در زندان است همه همکاری کنیم تا بتوانیم ان را آزاد و شب عید در کنار خانواده خود باشند.
حجت الاسلام صادقی با اشاره به ایام عید و دید بازدیدهای این روزها افزود: در این روزها که به دیدار فامیل و آشنایان می روید امربه معروف و نهی از منکر را فراموش نکنید و در این ایام به خانواده های شهدا هم سرکشی داشته باشید.
صادقی تاکید کرد: نیروی های محترم نیروی انتظامی و امنیتی در این ایام تمام تلاش خود را برای حفظ امنیت از جان و مال مردم داشته باشند که همشهریان با خیال راحت به مسافرت بروند.

 
صادقی در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به بازار خرید میوه در این ایام افزود: متاسفانه به مغازه ها که سر میزنیم میبینیم  میوه ها درجه بندی نشده است و قیمت میوه تولیدی شهرستان در دیگر شهرستان های همجوار پایین تر از خود شهرستان است که دستگاههای نظارتی باید بیشتر نضارت داشته باشند تا بازاری متعادل داشته باشیم.
حجت الاسلام صادقی در ادامه با اشاره به ۲۹ اسفند روز ملی شدن صنعت نفت یادآور شد: روز ملی شدن صنعت نفت نقطه عطفی در تاریخ سیاسی، اقتصادی و مبارزات مردم ایران برای نجات سرمایه های ملی این مرز و بوم از دست بیگانگان به شمار می رود.

 

وی ادامه داد: زمانی که اولین چاه نفت در ایران در بیش از یکصد سال قبل در منطقه مسجد سلیمان در استان خوزستان توسط یک شرکت انگلیسی کشف شد، دولت وقت ایران هیچ آگاهی و درکی از این اتفاق مهم نداشت. اما کاشفان آن به خوبی می‌دانستند به چه ثروتی در ایران دست یافته‌اند و پایه‌های استعمار خود در ایران را با قراردادهای استثماری استخراج، تولید و فروش نفت خام ایران بنا نهادند ، شرکت های خارجی سال ها سرمایه مردم ایران را به تاراج بردند و دولت های وقت ایران هیچ گونه تلاش و توجهی برای احقاق حقوق مردم انجام ندادند.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff