نهضت عاشورا نجات دهنده ی جامعه از جاهلیت مدرن است
+ پ -
نهضت عاشورا نجات دهنده ی جامعه از جاهلیت مدرن است

کارشناس ارشد حقوق با بیان اینکه عاشورا یک حادثه نیست، اظهار کرد: فرهنگ محرم و عاشورا فرهنگ حسینی و فرهنگ نجات بخش انسان سرگشته در وادی تاریک و ظلمتکده عصر جاهلیت مدرن و دور گشته از اخلاق انسانی و معنوی است .

سیده فاطمه حسینی ، کارشناس ارشد حقوق در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز در خصوص فرهنگ محرم و عاشورا گفت:  حسین بن علی (ع) کشته ی عبرت ها و بهای بصیرت های تاریخ ساز است .

 

 

این کارشناس ارشد حقوق  در ادامه افزود: فرهنگ امام حسین (ع) ادامه دهنده فرهنگ محمدی و علوی و فاطمی است به شرط آنکه او را به طور دقیق بازشناخت و به خوبی از آن حراست نمود تا از آفات و خطرات تهدید کننده در امان باشد .

 

 

حسینی تصریح کرد:  مقام معظم رهبری (مد ظله العالی ) در این خصوص می فرمایند : عزیزان من ! مومنین به حسین بن علی (ع) امروز حسین بن علی (ع) می تواند دنیا را نجات بدهد ، به شرط آنکه چهره او را با تحریف مغشوش نکنند و نگذارند مفاهیم و کارهای تحریف آمیز و غلط ، چشم ها و دل ها را از چهره ی مبارک و منور سید الشهدا منصرف کند و با تحریف بایستی مقابله کنید.

 

 

حسینی با بیان اینکه عاشورا نه یک حادثه که یک فرهنگ است ، اظهار کرد: عاشورا فرهنگی برخاسته از متن اسلام ناب که نقش حیاتی را در استحکام ریشه ها  ایفا می کند و عاشورا هیچ گاه در محدوده ی زمان و جغرافیای خاصی محصور نمی شود .

 

 

وی همچنین افزود: یکی از میوه های شیرین قیام کربلا ، ظهور انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره) این شاگرد شایسته و برجسته ی مکتب سید الشهداء (ع) می باشد و حضرت امام (ره) در این رابطه می فرمایند : انقلاب اسلامی ایران ، پرتوی از عاشورا و انقلاب عظیم الهی آن است.

 

 

این کارشناس ارشد حقوق گفت:  محرم و عاشورا بهترین الگو و سرمشق  است و مکتب سید الشهدا عامل اصلی حفظ اسلام تاکنون است و تداوم و استمرار حیات اسلام در گرو زنده نگه داشتن یاد و خاطره محرم و عاشورا است.

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff