نهضت سوادآموزی نهضت روشنگری و بینایی است/سواد همچون اکسیژن برای بدن ضروری و لازم است
+ پ -
نهضت سوادآموزی نهضت روشنگری و بینایی است/سواد همچون اکسیژن برای بدن ضروری و لازم است

مدیر آموزش و پرورش شهرستان حاجی آبادضمن بیان اینکه نهضت سوادآموزی نهضت روشنگری و بینایی است، افزود: بی سواد همچون نابینای چراغ به دستی است که دیگران او را می بینند اما خود از لذت دیدن دیگران و زیبایی های پیرامون خود بی بهره است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حسین اسماعیلی، مدیرآموزش و پرورش شهرستان حاجی آباد در گفتگو با خبرنگار   پیارم ، ضمن تبریک هفته نهضت سواد آموزی ، نهضت سوادآموزی را نهضت روشنگری و بینایی نامیده و اظهار داشت: بی سواد امروز همچون نا بینای  چراغ به دستی است که دیگران او را می بینند اما خود از لذت دیدن دیگران و زیبای های پیرامون  خود بی بهره است.

وی بیان داشت: اهمیت سواد در جامعه ی امروز که دنیای  ارتباطات و فن آوری است همچون اکسیژن برای بدن ضروری و لازم است.

مدیرآموزش و پرورش اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش حرکت های مفید و ارزشمندی را در راستای سواد آموزی و ترغیب و تشویق بی سوادان برای فراگیری سواد داشته است و لازم است که بی سوادان خود نیز برای ریشه کن نمودن جهل و بی سوادی با فعالان این عرصه  همراه شوند.

اسماعیلی افزود: خانواده های  باسواد در تمامی زمینه های زندگی از جمله تربیت فرزندان نسبت به خانواده هایی که پدر و مادر بی سوادند موفق تر هستند.

این مقام مسئول ضمن بیان اینکه همه ی ما نسبت به یکدیگر مسئولیم، خاطرنشان کرد: تبلیغ و تشویق برای حضور افراد بی سواد در کلاس های سواد آموزی  وظیفه همه ی افراد جامعه است.

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff