نهادینه شدن فرهنگ حجاب و عفاف در کاهش آسیب ها و معضلات جامعه موثر است
+ پ -
نهادینه شدن فرهنگ حجاب و عفاف در کاهش آسیب ها و معضلات جامعه موثر است

گفتمان دینی با موضوع نهادینه شدن فرهنگ عفاف و حجاب و تاثیر آن در سبک زندگی اسلامی در مجتمع زینبیه شهرستان بندر لنگه برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از مروارید نیوز؛ حجت الاسلام محمد فولادی ضمن اعلام این خبر مبنی بر برگزاری گفتمان دینی گفت: گفتمان دینی با موضوع نهادینه شدن فرهنگ حجاب و عفاف و تاثیر آن در کاهش آسیب ها و معضلات اجتماعی با حضور دانشجویان در مجتمع خوابگاهی زینبیه کمیته امداد امام خمینی (ره) با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید علی احترامی نژاد برگزار شد.

 

وی گفت: نهادینه شدن فرهنگ عفاف و حجاب و رعایت الگوی آن در جامعه ضامن سلامتی افراد و جامعه است اصولی که رعایت آن هم باعث سلامتی بانوان و مردان جامعه می شود.

 

مبلغ دین ضمن بیان این مطلب که نگاه حرام و نگاهی که همراه با لذت باشد عامل سقوط و تباهی انسان است، خاطر نشان کرد: کنترل نگاه و چشم از مرتکب شدن انسان به گناه مصون می دارد اگر زنان و دختران جامعه ما با پوشش و لباس مناسب در جامعه حضور پیدا کنند مسلما نگاه نامحرم نیز راه به جایی نمی برد و خود این مسئله در کاهش آسیب ها و معضلات اجتمای موثر است.

حجت الاسلام احترامی نژاد در ادامه با تاکید این مطلب که از دامن زن است که مرد به معراج می رود، تصریح کرد:  زنان جامعه اسلامی نقش اساسی در جامعه دارند زنان به جایگاه خود آگاه باشند سلامتی دختران و زنان در جامعه باعث سلامتی جامعه می شود رعایت الگوی عفاف و حجاب در جامعه ضامن سلامتی افراد و شاهد کاهش امار طلاق و فساد و فحشاء خواهیم بود.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: نگاه اسلام به زن دید تعصب آمیز و خانه نشینی و دور از جامعه نیست اسلام از زنان می خواهد که در جامعه حضور داشته باشند و با رعایت اصول اخلاقی و فرهنگی در اعتلای جامعه تلاش کنند.

 

استاد حوزه و دانشگاه در پایان گفت: رعایت الگوی حجاب وعفاف می تواند در کاهش آمار طلاق و فساد اجتماعی مثمر ثمر باشد نگاه اسلام به زن نگاه محبت و رحمت و عطوفت است نمی توان زن را از جامعه جدا کرد بلکه حضور زنان در جامعه باعث رونق جامعه می شود زنان و دختران علاوه بر اینکه در خانه به عنوان مدیر و در تربیت فرزندان نقس بسیار موثری دارند در جامعه نیز با رعایت حجاب و عفاف خود در آبادانی این مرز و بوم تلاش کنند.

 

 

انتهای پیام/

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff