نهادهای آموزشی نسبت به تقویت بنیان خانواده در روستاها اقدام کنند
+ پ -
نهادهای آموزشی نسبت به تقویت بنیان خانواده در روستاها اقدام کنند

بخشدار بخش بندزرک میناب ارائه آموزش تقویت بنیان خانواده در روستاها ضروری دانست و گفت: ارائه آموزش لازمه تقویت بنیان خانواده است و توجه همه نهادهای مرتبط به موضوع اموزش خانواده لازمه دستیابی به جامعه ای پویاست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛علی بلاک بخشدار بخش بندزرک در حاشیه برگزاری کارگاه اموزشی پیشگیری و درمان آسیب های اجتماعی در بخش بندزرک با خبرنگار میناب جنوب گفت: ارائه آموزش لازمه تقویت بنیان خانواده است و توجه همه نهادهای مرتبط به موضوع اموزش خانواده لازمه دستیابی به جامعه ای پویاست.
بخشدار بخش بندزرک میناب با بیان اینکه مشارکت عمومی لازمه توسعه و دستیابی به اهداف بنیادی دردستیابی به جامعه ای پویا و سالم است افزود: با وجود همگرایی و مشارکت همه دستگاهها در برنامه ریزی و اجرای آموزش تقویت بنیان خانواده ها با هدف کاهش آسیب ها می توان شاهد کاهش و حل مشکلات ناشی از آسیبهای اجتماعی باشیم ولی متاسفانه علیرغم وجود دستگاههای متعدد متولی در امور فرهنگی و اجتماعی متاسفانه شاهد آسیب های اجتماعی در جامعه هستیم.
بلاک اظهار داشت: با توجه به جدیت مجموعه فرمانداری شهرستان در خصوص مشارکت فعال دستگاههای اجرایی حوزه فرهنگی ، اجتماعی و آموزشی در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی با هماهنگی دفتر امور بانوان و مشاوران فرماندار و بخشداران  شاهد برگزاری دوره آموزشهای خانواده بویژه در حوزه بانوان و مادران در سطح روستا ها هستیم .
نماینده عالی دولت در بخش بندزرک گفت: دوره آمورشی امروز در مرکز بخش بندزرک با مشارکت دفتر امور بانوان فرمانداری و مشاور امور بانوان بخشداری با موضوع فرزند پروری و کاهش اسیب های اجتماعی با حضور بیش از ۷۰ نفر از بانوان و مادران بخش بندزرک برگزار شد.
بخشدار بخش بندزرک میناب بیان داشت:  دوره آموزشی مذکور با حضور مشاور برجسته در حوزه خانواده برگزار شد که به بیان مباحث مختلف فرزند پروری و مسائل مبتلابه فرزندان برگزار شد و همچنین به سوالات افراد شرکت کننده پاسخ داده شد.
بلاک یاداور شد : در این دوره ها که بصورت دوره ای در سطح روستاهای مختلف برگزار می شود کتاب های آموزشی متناسب به نیاز های روز خانواده ها در امور تربیتی و فرهنگی ارائه می شود که بیش از ۱۵۰ جلد کتاب با عناوین آداب فرزند پروری و بلوغ فرزندان بین شرکت کننده های این دوره توزیع شد.
بخشدار بخش بندزرک میناب در پایان گفت: امیدواریم با برگزاری این دوره های آموزشی در سطح روستاها شاهد کاهش آسیب های اجتماعی و بالطبع آن شاهد جامعه شاد و فعال باشیم.

وی همچنین از مشارکت دهیاری روستای بندزرک و کانون فرهنگی مسجد جامع و سایر دستگاهها که در برگزاری این دوره مشارکت داشتند تقدیر کردند.

بخش بندزرک با جمعیت بیش از ۳۹ هزار نفر با داشتن ۴۶ روستا و ۳۳ دهیاری در ۱۵ کیلومتری شهرستان میناب قرار دارد.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff