نمایندگان مجلس باید به دور از بازی های جناحی و سیاسی در خط ولایت حرکت کنند
+ پ -
نمایندگان مجلس باید به دور از بازی های جناحی و سیاسی در خط ولایت حرکت کنند

امام جمعه رودان گفت: نمایندگان مجلس باید به دور از بازیهای جناحی و سیاسی، چه در قانون گذاری و چه در نظارت، تبعیض ها و بی عدالتی ها جامعه را با قوانینی که تصویب می کنند بردارند، و با پاسداری از دین و انقلاب در تحقق اهداف نظام تلاش کنند و در خط ولایت، حرکت و پیشرفت کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، به نقل از رودان نیوز؛حجت الاسلام سیدمهدی تاج زاد امام جمعه رودان در خطبه های عبادی سیاسی امروز شهرستان با اشاره به روایتی از امام صادق (ع) در خصوص باتقواترین مردم، گفت: امام صادق(ع) در پاسخ سوالی یکی از اصحاب در خصوص اینکه باتقواترین مردم چه کسی است، فرمودند: باتقواترین مردم آن کسی است که از محرمات الهی برحذز باشد و از زمانی که می خواهد گناه کند بترسد و خود را در محضر خداوند متعال ببیند و اگر روزی توانستیم گناه را از زندگی روزمره حذف کنیم در زمره متقین قرار گرفته ایم.

 

 

وی درگذشت آیت الله واعظ طبسی آن عالم وارسته را به ملت ایران تسلیت گفت و اظهار کرد: یک شخصیتی خدمتگذار به اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران و یارو یاور اسلام بودند و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از استوانه های نظام بودند و از سوی امام خمینی(ره) به عنوان نماینده امام(ره) در استان خراسان و تولیت آستان قدس رضوی تعیین شدند و بعد از رحلت امام راحل هم این حکم به تأیید مقام معظم رهبری رسید.

 

 

حجت الاسلام تاج زاد افزود:امام خمینی(ره) در خصوص ارادت به آیت الله طبسی، به این مرحوم گفته بود بخاطر دو چیز به شما ارادت دارم، یکی بخاطر شخصیت خدمتگذار شما و دیگری به خاطر مرحوم پدرتان که از اهل علم و معارف دینی، و بسیاری از غیر مسلمانهایی که تحت تأثیر منطق و کلام پرجاذبه اش قرار گرفتند و مسلمان شدند.

 

 

امام جمعه رودان همچنین درگذشت کارگردان متعهد و انقلابی مرحوم سلحشور را به جامعه هنر و سینما تسلیت گفت و ادامه داد: مرحوم سلحشور یکی از پیشکسوتان هنر ارزشی، دینی و قرآنی بود، پرچم هنر ارزشی و مذهبی در سینمایی ایران را مرحوم سلحشور بلند کرد و به جزء غیرت و تعصب نسبت به امام شهدا و انقلاب چیز دیگری در زندگی این عزیز نبود.

 

 

وی اضافه کرد: تمام آثار مرحوم برای اسلام و نظام و قرآن بود و سعی می کرد زندگی انبیاء الهی را بصورت مصور دربیاورد و اسلام ناب را به مردم معرفی کند، به تعبیر مقام معظم رهبری نگاه این کارگردان به هنر، نگاهی الهی بود.

 

 

خطیب نماز جمعه رودان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حضور پرشور و باشکوه مردم در انتخابات ۷ اسفند، گفت: ملت ایران برگ زرین دیگری بر افتخارات خود اضافه کرد و با حضور در پای صندوقهای رأی، شکوه و تجلی مردم سالاری دینی را به نمایش گذاشتند، و مشارکت ۶۲ درصدی در انتخابات نشان از وحدت، انسجام و نشاط ملت ایران بود.

 

 

حجت الاسلام تاج زاد اظهار کرد: با وجود اینکه کشورهای غربی و استکبار جهانی در شبکه های ماهواره علیه ملت ایران تبلیغ می کردند و وانمود می کردند که مردم ایران نسبت به نظام سست شده و تعهد قبل را ندارند، اما مردم ایران مشتی دیگر به دهان یاوه گویان زدند و تمام توطئه های آنان را خنثی کردند.

 

 

وی افزود: ملت ایران پشت سر رهبری منتظر فرامین معظم له هستند و به تعبیر امام خمینی(ره)، ملت ایران بهتر از ملت صدر اسلام است،آنها پیغمبر و علی را دیدند، اما ملت ایران پیغمبر ندیده اند و اینجور با شور و هیجان و عشق و علاقه به اسلام حماسه می آفرینند.

 

 

امام جمعه رودان خطاب به مسئولین و کاندیدایی که برگزیده شدند، گفت: این حضور بار سنگینی را بردوش شما ایجاد کرد و باید جواب این حضور را با کارکردن و از تمام ظرفیتهای مجلس در جهت خدمت به مردم بدهید.

 

 

وی ادامه داد: نمایندگان مجلس باید بدور از بازیهای جناحی و سیاسی، چه در قانون گذاری و چه در نظارت، تبعیض ها و بی عدالتی ها جامعه را با قوانینی که تصویب می کنند بردارند، و با پاسداری از دین و انقلاب در تحقق اهداف نظام تلاش کنند و در خط ولایت، حرکت و پیشرفت کنند.

 

 

تاج زاد اضافه کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری، نمایندگان مجلس باید به مسئولیت نمایندگی شان به چشم الهی نگاه کنند.

 

 

وی در ادامه با اشاره به ۱۴ اسفند روز دختکاری، گفت: در روایتی از پیغمبر اسلام(ص) آمده است که هر کس یک نهال بکارد خداوند به هر میوه ای که از آن درخت برداشت شود بر اعمال خیرش اضافه کند و انشأالله مردم و مسئولین توجه بیشتری به درختان و باغات داشته باشند.

 

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff