تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 331841
تاریخ انتشار:پنج شنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۷| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
در کنفرانس خبری در تهران

نماینده عیسی قاسم: اگر دولت به منزل شیخ حمله کند حمام خون راه می‌افتد

نماینده رهبر معنوی انقلاب بحرین در ایران، اعلام کرد که مسئول سرنوشت شیخ عیسی قاسم با رأس رژیم‌های عربستان و بحرین است و سلب تابعیت از او انتقام عربستان به دلیل آزادی فلوجه از ایران و شیعیان عراق بود.

نماینده عیسی قاسم: اگر دولت به منزل شیخ حمله کند حمام خون راه می‌افتد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «شیخ عبدالله الدقاق» نماینده آیت‌الله شیخ عیسی قاسم در تهران، در کنفرانسی خبری که ظهر امروز در تهران برگزار شد، اعلام کرد که وی عربستان و بحرین را مسئول سرنوشت شیخ عیسی قاسم می‌داند.

او در ابتدای کنفرانس خبری با اشاره به اقداماتی که علیه معارضان در بحرین شده است گفت که «بازجویی از ۹ شخصیت بحرینی از جمله مدیر دفتر شیخ عیسی قاسم، اتهام به عیسی قاسم مبنی بر داشتن ۱۰ میلیون دلار در بانکهای بحرین، جمع آوری اموال خمس و ارسال آن به ایران و عراق» از جمله اقدامات اخیر علیه شیخ عیسی قاسم است.

الدقاق افزود: خلاصه اتهامات نشان میدهد که هدف رژیم، اتهامات به هواداران شیخ و فعالان انقلاب در بحرین است. همه گروههایی که به انقلاب مرتبط است محاصره کرده‌اند و مانع فعالیت آنان می‌شوند.

نماینده شیخ عیسی توضیح داد: اقدام دیگر رژیم بحرین علیه انقلاب این کشور، سلب تابعیت از شیخ عیسی قاسم بود و پیش از این اقدام، دیدیم که جمعیت‌های نزدیک به شیخ عیسی را منحل اعلام کردند تا زمینه‌ای باشد برای ممانعت از اعترض این نهادها به لغو تابعیت شیخ عیسی قاسم.

وی افزود: از همان لحظات نخست سلب تابعیت از شیخ، مردم بحرین مقابل منزل شیخ رفتند و با پوشیدن کفن، اعلام کردند که اجازه نمی‌دهند کسی به منزل شیخ تعرض کند. مردم هنوز مقابل منزل شیخ تحصن را ادامه می‌دهند.

نماینده شیخ عیسی گفت: شیخ عیسی قاسم شب گذشته در جمع مردم تحصن کننده در مقابل منزلش حاضر شد و آنان را به ترک مکان توصیه کرد اما مردم گفتند که هرگز او را تنها نمیگذارند زیرا الگوی آنان امام حسین و یاران وفادار امام حسین علیه السلام است.

پیام سردار سلیمانی دعوت سران دولت به تعقل است

نماینده شیخ عیسی قاسم در پاسخ به خبرنگار «بین‌الملل فارس»، به پیام سرلشگر سلیمانی به دولت بحرین اشاره کرد و آن را «پیام روشن و دقیق» دانست که «نشان داد، شیخ عیسی در بحرین و امت اسلام چه جایگاهی دارد». «نقش  شیخ قاسم به بحرین محدود نمی‌شود. با پیام سردار سلیمانی روشن شد که اگر عالمی از علمای اسلام در معرض خطر قرار بگیرند، مردم باید واکنش نشان بدهند».

او در پاسخ به سوالی درباره نامه‌ای از شاه عربستان به شاه بحرین که در آن گفته شده شیخ قاسم بازداشت شود چون برای عربستان خطر دارد، گفت: این نامه را اگر به دقت مورد ارزیابی قرار دهیم، نشان می‌دهد که تاریخ آن متعلق به قبل از اتفاقات بحرین است. برخی می‌گویند این نامه صحت ندارد. گفته می‌شود نهاد اطلاعات بحرین برای جا نگذاشتن ردی از خود، آن را اینگونه در فایل وورد نوشته است. ما رأس قدرت در عربستان و بحرین را مسئول سرنوشت شیخ عیسی قاسم می‌دانیم.

سلب تابعیت از شیخ، انتقام عربستان از شیعیان در عراق و از ایران بود

نماینده شیخ عیسی قاسم افزود: سلب تابعیت شیخ عیسی انتقام عربستان از شیعیان به دلیل پیروزی در فلوجه بود. عربستان با پیروزی نیروهای مردمی در عراق، به خشم آمده، و با اقدام علیه شیخ قاسم خواستند انتقام بگیرند تا همزمان پیامی برای ایران و شیعیان عراق ارسال کنند و بگویند که می‌توانند از شیعیان انتقام بگیرند.

شیخ الدقاق افزود: از آنچه سردار سلیمانی یا الحشد الشعبی و دیگر گروه‌های مقاومت گفتند می‌توانیم این نتیجه را بگیریم که این مواضع، هشدارهایی که به دولت بحرین داده می‌شود و در حقیقت دعوت دولت به ادبیات منطقی،گفت‌وگو و تعقل است تا  امور به خشونت کشیده نشود چراکه اگر به خشونت کشیده شود دیگر باقی نخواهند ماند.

انقلاب مسالمت‌آمیز ادامه می‌یابد مگر اینکه تعرضی به شیخ شود

شیخ الدقاق همچنین تأکید کرد: انقلاب مسالمت‌آمیز در بحرین ادامه خواهد یافت… گاهی می‌بینیم که دولت مسئله را طائفی میکند و می‌خواهد امور را به خشونت بکشد و بگوید که انقلاب، مذهبی و طائفی است. مردم غیور بحرین اعلام کرده‌اند که اگر تعرضی به شیخ عیسی نشود، مسالمت‌آمیز باقی خواهند ماند.

نماینده شیخ عیسی قاسم هشدار داد: انقلاب بحرین به خشونت کشیده نمی‌شود الا اینکه دولت اقدام به ترور شیخ عیسی قاسم کند یا به نحوی او را از مردم دور کند. تا زمانیکه این رهبر و دیگر علما حضور داشته باشند، انقلاب مسالمت آمیز باقی خواهد ماند.

آمریکا می‌توانست مانع دولت در سلب تابعیت از شیخ باشد اما نشد

شیخ الدقاق به آمریکا نیز اشاره کرد و گفت که این کشور «می‌توانست بسادگی اوضاع را آرام کند و مانع این اقدام دولت بحرین شود.. ما شاهد بوده‌ایم در آن زمان که آرامش در بحرین برقرار بود دولت جمعیت الوفاق را منحل اعلام کرد اما آمریکا همان شب از دولت بحرین خواست که در این خصوص تجدیدنظر کند و دولت همان شب اعلام کرد که الوفاق میتواند [موقتا] به کار خود ادامه بدهد. آمریکا می‌توانست مانع سلب تابعیت شیخ عیسی باشد اما کاری نکرد.

الدقاق به نقش انگلیس هم اشاره کرد و گفت: انگلیس از شیخ علی سلمان دبیر کل جمعیت الوفاق بحرین خواسته بود که در انتخابات شرکت کند، اما شیخ سرباز زد و بعد از آن بود که فشار بر الوفاق و شیخ علی سلمان تشدید شد.

الدقاق تصریح کرد که «تیمی امنیتی از انگلیس در بحرین وجود دارد که امور را کنترل و اداره می کند.. دولت بحرین در همکاری با آمریکا و انگلیس موفق عمل کرده است، وقتی اجازه داد که آمریکا و انگلیس در بحرین حضور داشته باشند. بحرین اخیرا دوباره به انگلیس اجازه داد تا به این کشور برگردد و پایگاه داشته باشد.

اگر دولت به منزل شیخ حمله کند، حمام خون راه می‌افتد

نماینده شیخ عیسی قاسم به حضور مردم اطراف خانه شیخ اشاره کرد و گفت: از اولین لحظات اعلام خبر سلب تابعیت از شیخ، مردم مقابل منزلش تجمع کرده و شعار هیهات منا الذله سر میدهند.  مردم تحصن دائم (شبانه‌روزی) اعلام کرده‌اند و حتی افطار و سحری خود را آنجا میخورند و نماز جماعت را مقابل منزل شیخ می‌خوانند. شیخ نیز بدون اینکه از منزل خارج شود کارهای روزانه خود را انجام می‌دهد.

او افزود: شیخ اکنون می‌تواند از منزلش خارج شود اما ما بیم آن داریم که نظام متعرض او شود. مردم خانه او را در حلقه محافظتی خود گرفته‌اند و اگر نظام اقدامی علیه منزل انجام بدهد ممکن است حمام خون راه بیفتد.

الدقاق گفت: ملت بحرین سلاح ندارد که بخواهد از آن استفاده کند. ملت مشت گره خورده و فریاد الله اکبر در اختیار دارد اما با این حال هر احتمالی وجود دارد.

او با اشاره به وضعیت کنونی شیخ که از او سلب تابعیت شده توضیح داد که طبق قانون بحرین کسی که تابعیت ندارد یا باید کارهای قانونی‌اش را انجام بدهد و تابعیت بگیرد یا اینکه از کشور بیرون رود. الان آنها می‌خواهند که شیخ عیسی از کشور اخراج شود. سلب تابعیت مقدمه‌ای برای زندانی کردن یا اخراج شیخ عیسی است.

شاه بحرین باید از شیخ عیسی تابعیت بگیرد

الدقاق با اشاره به قدمت حضور شیخ عیسی و اجدادش در بحرین که به بیش از ۲۰۰ میرسد گفت: اگر بخواهیم مدت عمر و زندگی اجداد شیخ عیسی قاسم در بحرین را بسنجیم، بالای ۲۰۰ سال می‌شود. این شیخ حمد شاه بحرین است که باید تابعیت خود را از شیخ عیسی بگیرد.

الدقاق افزود: جد شیخ عیسی ۱۲۰ سال عمر کرد و تا سال قبل ۱۰۲ ساله شده بود. حضور او و حضور اجداد شیخ در بحرین.. اگر بخواهیم مدت عمر و زندگی اجدادشان در بحرین را بسنجیم، بالای ۲۰۰ سال میشود. پس این شیخ حمد شاه بحرین است که باید تابعیت خود را از شیخ عیسی بگیرد.

اشتراکات بحرین و رژیم صهیونیستی

الدقاق در پایان سخنان خود در پاسخ به خبرنگاران، گفت که اشتراکات زیادی میان زندان‌های بحرین و اسرائیل وجود دارد. هر دو اتباعشان را اخراج و تبعید می‌کنند. من خودم هفت سال به ایران تبعید شده بودم و وقتی برگشتم، دوباره چند سال به امارات تبعید شدم.

الدقاق گفت: سلب تابعیت نیز میان رژیم صهیونیستی و بحرین مشترک است. به علاوه این که اسرائیل منازل را نیز ویران می‌کند… و همچنین همواره میان سران رژیم بحرین و مسئولانی در رژیم صهیونیستی ارتباطاتی بوده است.

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=331841
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,514 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل