تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 356009
تاریخ انتشار:سه شنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۵ - ۸:۰۶| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
با همکاری سازمان بسیج هنرمندان استان؛

نمایش میدانی دجالواره به مناسبت هفته دفاع مقدس در بندرعباس اجرا شد+تصاویر

نمایش میدانی دجــالــواره به نویسندگی و کارگردانی حبیب اله ناصری به مناسبت هفته دفاع مقدس در محل نمایشگاه فرهنگی و هنری در بوستان غدیر زیر پرچم در بندرعباس اجرا شد .

نمایش میدانی دجالواره به مناسبت هفته دفاع مقدس در بندرعباس اجرا شد+تصاویر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از فرهنگ کده ؛ نمایش میدانی دجــالــواره به نویسندگی و کارگردانی حبیب اله ناصری با همکاری سازمان بسیج هنرمندان استان به مناسبت هفته دفاع مقدس در محل نمایشگاه فرهنگی و هنری در بوستان غدیر زیر پرچم در بندرعباس اجرا شد .

 

حبیب اله ناصری نویسنده و کارگردان نمایش میدانی دجالواره در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده به اپیزود اول نمایش دجالواره اشاره کرد و گفت: اپیزود اول نمایش دجالواره روانه شدن رزمنده به جنگ را به تصویر میکشد که پوشیدن لباس رزم واززیرقرآن عبور کردن وخداحافظی و….در میدان جنگ به شهادت می رسد وبرای اوعزاداری و تشییع میکنند وبه بیرون میروند.

 

وی ادامه داد: در اپیزود دوم مردی زن خود را باخشم دنبال می کند واز طرزلباس پوشیدنش شکوه دارد و زن هم ترسیده و از او فرار می کند تا اینکه حرف هایی پیش می آید که زن به مرد اذعان می کند که مقصر خود مرد بوده به طوری که از روز آوردن ماهواره به داخل خانه این تفکرات به زن القا شده است و این موضوع را به تصویر می کشند.

 

نویسنده و کارگردان نمایش میدانی دجالواره اضافه کرد: دراپیزود سوم زن با چادر در خانه است و مرد برای روز تولد زنش ماهواره خریده است(ماهواره شخصیت داده شده وکسی که یک دیش ماهواره را به کوله دارد همراه مرد وارد می شود) ابتدا زن از پذیرفتن آن انکار میکند .به مرد می گوید که این وصله تن مانیست ومی گویند که این توطئه دشمنه وجنگ نرم دشمنه برای همه……مرد انکار میکند ومی گوید که ما الان بایستی اینطوری زندگی کنیم، هرکی ماهواره نداشته باشه از دنیا عقبه وبی کلاسه این چه حرفی است.

 

ناصری به خلاصه ای از این نمایش اشاره کرد و خاطر نشان کرد: خلاصه اینکه ماهواره نصب میشود و ماهواره برای خود حرکاتی دارد که موجب خوشحالی زن ومرد میشود و مرد از خانه بیرون میرود وماهواره و زن تنها می مانند و ماهواره آرام آرام خود رابه زن نزدیک کرده وباچشم بد به زن نگاه میکند. ماهواره چادر زن را هدف قرار داده است کم کم چادررا از او میگیرد و رو سری ای به او میدهد وهمچنین جعبه آرایشی هم به زن می دهد زن خوشحال ودر گوشه ای می نشیند.

 

وی ادامه داد: ماهواره به سراغ جوانی که در جمع ایستاده است میرود(بازیگر از قبل انتخاب شده)او را به داخل می آورد نوع پوشش او را عوض میکند ویک تیپ کاملا غربی به او می پوشاند.جوان خوشحال شده وماهواره او را به سمت زن که جعبه آرایش در دست دارد روانه میکند و پسرجوان به سمت زن رفته وبه دنبال جعبه آرایش است جعبه را برمیدارد وخوشحال است که موسیقی عوض میشود وهمه در داخل دایره فیکس میشوند به جزماهواره.

 

هنرمند مینابی اضافه کرد: همان مرد رزمنده که در ابتدا شهید شده بود وارد میشود با دیدن این اوضاع بی نهایت ناراحت است اما ماهواره به او می خندد مرد متاثرازدایره خارج میشود.

 

ناصری در ادامه افزود: درادامه مرد که ماهواره روآورده بود وارد میشود به سراغ پسر جوان میرود ووقتی اوضاع وخیمش پوشش وکارهایش را میبیند با تندی با او حرف میزند وازجوان های اون موقع برای او می گوید که جلوی دشمن می ایستادند با توپ وتانک واراده خودشون امابرخی جوانان امروز….جوان متاثر بیرون میرود.

 

نویسنده و کارگردان نمایش میدانی دجالواره گفت: مرد به سراغ زن میرود وتاثیرات ماهواره بر اورامیبیند عصبانی شده وحرف هایی با دارد،زن هم میگوید که خودشما برام آوردیش وخودت گفتی که اینطوری باشم هرچی هست زیر سر خودت وماهواره است.مرد عصبی تر به سمت شخصیت ماهواره رفته با او صحبت هایی دارد ماهواره هم لب به سخن باز میکند که من به زور تو خونه شما نیومدم خودتون منو آوردین وتا وقتی تو خونه شمام به هیچکس رحم نمی کند وهمه رو رهرو تفکرات خودش میکنه و در نهایت مرد ماهواره را بیرون می اندازد چادرزن راازماهواره پس میگیرد وبه زن میدهد، زن میپوشد.

 

وی در پایان افزود: مرد رزمنده دوباره وارد میشود این بار خوشحال است پرچم سبزی را که دردست دارد به زن میدهد زن باخوشحالی پرچم را از مرد رزمنده میگیرد ،جوان هم به جمع اضافه میشود رزمنده شهید در جلو وبقیه پشت سر او حرکت میکنند و…

برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=356009
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,529 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی