نمایش خیابانی حق الناس در سیریک اجرا شد
+ پ -
نمایش خیابانی حق الناس در سیریک اجرا شد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیریک گفت : نمایش خیابانی حق الناس برگرفته از سوره مبارک قصص و سوره مبارک بقره در بخش بمانی روستای کرپان اجرا شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ، مصطفی کریمی زاده در آئین برگزاری این مراسم در جمع مردم افزود: امروزه تئاتر خیابانی تنها یک فعالیت برای سرگرمی نیست بلکه یک جریان فرهنگی و هنری می باشد که با توجه به ضرورت اجتماعی در میان مردم در سطح جامعه اجرا می شود.
این مسئول ابراز داشت: در جامعه مشکلات اجتماعی و شهری زیادی وجود دارد که تئاتر خیابانی به عنوان یک هنر توانایی بالایی در انعکاس و به تصویر کشیدن این‌گونه مشکلات برای مردم بصورت عینی و زنده در بر دارد.

 

کریمی زاده با بیان اینکه تئاتر خیابانی یک حرکت فرهنگی هنری و اجتماعی است و در شهرستان سیریک جوانان با استعدادی در زمینه هنر نمایش وجو دارد اظهار داشت: با توجه به تهاجم فرهنگی غرب و تهدیدات و ترفند ها و دسیسه هایی که دشمنان نظام و انقلاب برای جوانان و نوجوانان ما دنبال می کنند ضرورت توجه به هنر بعنوان یک فعالیت سالم اجتماعی برای پرکردن اوقات فراغت و ایجاد شغل جوانان یک حرکت فرهنگی پویا و ارزشمند برشمرد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک بیان کرد: نمایش خیابانی حق الناس به کارگردانی باقر رمضان زاده و جعفر قاسمی و نویسندگی مجید بهرامی و با بازیگری : علی علیزاده ، حمید بهرامی ،کابل کار کن ، اسماعیل صالحی ،حسین ذاکری در شهرستان سیریک در روستای کرپان و شهر بندر کوهستک با استقبال پرشور مردم بویژه جوانان برگزار شد.
کریمی زاده اضافه کرد: هدف از اجرای این نمایش خیابانی ترویج فرهنگ تئاتر خیابانی و جایگاه تئاتر در جامعه و بیان مسائل و مشکلات روز جامعه و گفتار واقعیت های بین مردم به صورت خیابانی در روستاها و محلات دانست.
انتهای پیام/س

213456

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff